Modrý tiger

• Česko Modrý tygr (viac)
Rodinný / Komédia
Česko / Slovensko / Nemecko, 2012, 87 min

Film pre deti, ich rodičov a zvieratá rozpráva o medziľudských vzťahoch, hodnotách v živote a o priateľstve. Výrazným rozprávačským prvkom je fantázia skonkrétnená v predstavách malej hrdinky a zobrazená animovanou formou. Nie všetko je v živote jednoduché, ale keď sa zdá, že je to naozaj zlé a ľudia v meste strácajú nielen náladu, ale aj vieru v spravodlivosť a niektorí chcú narušiť vzťahy nielen medzi ľuďmi, ale aj k všetkému živému, čo symbolizuje rajský ostrov v mestskej botanickej záhrade, stane sa malý zázrak - prichádza modrý tiger. (STV)

Spooner

Už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem měl pocit, že žiju v totálně jiné dimenzi či alespoň planetě, než tvůrci tohoto rádoby rodinného snímku. Proboha, co na tom mělo být pro děti? Ten modrý tygr, který se objevil snad až v poslední půl hodině filmu? A co ta rádoby nápaditá, ale přitom naprosto psychedelická animace postrádající jakýkoliv smysl? Ano, otázek jsem měl po konci filmu snad více než po ledajakém zahraničním artu či filozofujícím snímku. Někteří lidé by to s těmi drogami vážně neměli přehánět. ()

Kracken

Tomuhle filmu bych především vytkl nesourodý scénář a herecké výkony. Co bych naopak pochválil, jsou vkusné, různorodé animace, které se táhnou průběhem filmu. Zvláštně abstraktní svět ve kterém se odehrává triviálně-dětsko-kouzelný příběh, mě nadšením ze sedačky rozhodně nezved. Potenciál velký, výsledek průměrný. Nejlíp se mi koukalo na modrého tygra :) ()

iKosser

Když se mě pak kamoš zeptal, o čem to je, stěží jsem mu dokázal odpovědět. O tygrovi, který se zničehonic zjevil a zase zmizel podle filmařů na popud snu malé holky...no, kdyby to bylo lépe filmařsky zvládnuté, neřeknu popel, ale tady je to tak krkolomně vysvětlené, navíc, má to být film pro děcka a ty asi těžko dokážou pochopit, že se něco zjeví jen proto, že si to někdo představí. Nebo to bylo celé jinak a já to nepochopil? Jestli ano, tak o to hůř. Hodina a půl pojednání vlastně o ničem, no kam ta česká "pohádková" filmařina spěje..? Kde jsou sakra S čerty nejsou žerty nebo něco takovýho, co jednoznačně baví? Tohle nemá atributy bavit žádnou věkovou skupinu.. ()

NinadeL

Ambiciózní rodinný film, který si svého diváka nenašel. I tak by šlo glosovat na téma filmu, kterému předcházela oceněná dětská knížka z produkce Baobabu. Výtvarná stránka je půvabná a hravá, rodičovské role Hartla a Hrzánové dávají vzpomenout klasice z let filmového studia Gottwaldov, výborně jsou vybrané neokoukané exteriéry (rozpadlé žižkovské lázně mají své kouzlo). Problém nicméně tkví v koprodukci, dabingu a práci s dětským hercem. Bohužel. ()

Alenka.

Animované sekvence a ilustrované věcičky jsou neuvěčitelně nádherné, hravé, tajemné...prostě lábuž a dokonalost! Aby taky ne když výtvarnou stránku dělal Horváth. To je bohužel tak 10 minut filmu. Těch zbývajících 80 je neskutečná nuda k uzoufání...což je smutné, když pro něco tak neuvěřitelně nádherného musíte trpět skrz něco takového. ()

• Knížka, kterou Johanka (Linda Votrubová) čte, se jmenuje "Trosečníci z vlaštovky" od Arthura Ransoma. Není bez zajímavosti, že jedna z postav zmíněné knihy, Titty Walkerová, se povahově Johance velmi podobá. (dvd-L)
  • Natáčať sa začalo v júni 2011. (ČSFD)
  • Velký skleník, který vznikl jako dekorace pro potřeby natáčení, byl inspirován podobnou stavbou až z Budapeště. Ve skutečnosti se pak filmovalo v botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, v botanické zahradě v Praze - Troji a v Liberci. (Listeroman)