Letadlová loď Enterprise

• Česko Bitva 360 (viac)

Pomocí nejmodernější počítačové animace můžete sledovat vojenské operace slavné letadlové lodi od počátku války v Pacifiku až do porážky Japonského císařství v září 1945.
Série amerických dokumentárních rekonstrukcí:
6.-Šedý přízrak
7.-Pekelné kladivo
8.-Den "D" v Pacifiku
9.-Bitva v Leytském zálivu
10.- Kamikaze (oficiálny text distribútora)

kosaka

Poměrně zajímavá dokumentární série, která Vás provede celou pacifickou částí války. Je plná svědectví veteránů, vyjádření expertů a historiků, různých rozborů a animací, technických detailů i autentických záběrů. Až přehnaný patriotismus bych přešel. Co jí ale v mých očích hodně sráží je několikanásobné opakování jednotlivých částí, některé záběry se opakují snad pětkrát, kdy už na ně opravdu nikdo nemůže být zvědavý. A vyjadřování 1st sgt. Williama Bodettea bych nejradši vystříhal, ačkoliv věřím, že všechna ocenění získal po zásluze. ()

tartan

Zaujímavá dokumentárna séria o zaujímavom - v zmysle pestrom a dramatickom - osude jednej z najslávnejších vojnových lodí nielen 2. svetovej vojny. Možno to nie je objektívne, vyvážené a dokumentárne triezve, ale mne sa na to dobre pozeralo a veľmi kvitujem, že takéto dokumenty (ešte napr. aj podobné Dogfights, či o niečo kvalitnejší franc. Trafalgar) vôbec vznikajú. ()

MikO_NR_1909

Dôstojný príspevok do dejín 2.svetovej vojny, ale množstvo počítačovej štylistiky sa veľmi vzďaľuje samotnej výpovednej hodnote. Tie spomínané PC techniky sa hodia len do niekoľkých štatistických a retransformačných ukazovateľov. Zohnať o čosi viac záberov, rovnovážne zosystematizovať a bolo by to moc fajn. ()

Jan.Cada1

Víte, když vás dokumentární seriál donutí se o dané téma více zajímat, tak je jeasné, že je zpracován skvěle. A to se mi přesně stalo u Letadlové lodě Enterprise. V seriálu je výborně zachycena cesta nejslavnější letadlové lodě 2 sv. války - od Pearl Harboru až po finální porážku Císařského námořnictva. Autentické komentáře námořníků z lodě, letců a skvělý český dabing příjemně doplňují pěkné (i když dnes již ne nejmodernější) animace. BBC je v tomhle prostě nejlepší. ()

Smerfetka88

Přestože jsem osoba něžného pohlaví a nejsem ani žádná odbornice na letadlové lodě, tak musím uznat, že Enterprise jsem dokoukala. Líbí se mi způsob, jakým je to natočené, líbí se mi, jak je na to celé pohlíženo a hlavně se mi líbí onem plující kolos. Je to bezesporu zajímavá loď, což musí ocenit i naprostý laik jako jsem já. Svědectví některých přežívších je pro mě zajímavou vsuvkou mezi technickými parametry a historickými údaji. Pro mě je to velmi dobře zvládnutý dokument, který si "Big E" zasloužila. ()