Kniha krve

• Veľká Británia Book of Blood
všetky plagáty

Film vypráví o Simonu McNealovi, který zkoumá posedlý dům. Z počátku má několik nereálných vizí, ale pak potkává opravdové duchy. Ti ho následně atakují a vyřezávají mu na jeho těle podivná slova. (LIVINGDEAD)

kingik

Když se v hororu začne divně filosofovat, nelze očekávat zázraky. Výsledkem je pak velmi zvláštní horor, který disponuje řadou úhybných manévrů, aniž by měl dostatečně nosnou dějovou linii. Klady: režie se docela vyznamenává ve vizuálním pojetí scén, neobvyklý námět, velmi temné pojetí snímku, divák neví často, na čem je, neokoukaní herci, sevřený ráz vyprávění a prostředí, erotické vsuvky se spisovatelkou. Zápory: diskutabilní využití schopností hlavního hrdiny vidět do budoucnosti, zdlouhavější tempo, zbytečná snaha posunout film do filosofické roviny, absence chytlavé dějové linie, bez napětí, logické přehmaty, divák si musí řadu věcí domyslet, snímek nedokáže strhnout, absence děsivých scén pro horor dost zásadní. Mé hodnocení: 60% ()

st.jim

Dům, který je postaven na křížovatce, kterou procházejí mrtví. Chtějí vyprávět svoje příběhy ale bohužel je nikdo nevyslechne, tak začnou dělat řízi-říz. Jako příběh to nezní špatně, ale celý film byl nějak bez šťávy. Né, že by tam netekla krev, to néééé :-) Jenže, přes hodinu filmu opravdu nuda. Herecké výkony celkem dobré, tedy hlavně Sophie Ward (na svoje léta....docela kočka). Jako Horor bych to teda ale nenazval, spíše jako večerníček pro dospělé. Podívat......a spát :-) ()

VenDulin85

Ajajaj, co to udělali tomu hezkému chlapečkovi? Přiznám se, že tahákem byl pro mě Jonas Armstrong a to i přesto, že jsem tušila, že to s ním nedopadne dobře- ono není asi dobrý nápad dívat se na fotky z filmu ještě před shlédnutím :-D. O.k., vraťtme se k objektivnímu hodnocení: klasický horor, který by mohl být tematicky něčím více, ale při dnešní hektické době to splichtili, natočili, zapomněli a teď už točí zase něco jiného. Není to úplně špatné, ale pocit strachu na konci vám prostě zkazí pachuť rychlokvašky a marnosti nad nevyužitým potenciálem. Herecké obsazení dobré, to je asi tak jediné, čemu není co vytknout, Sophie Ward překvapí. ()

Holina

Točit to Barker tak je to hardcore, už sám ten námět je vpořádku. Jenže to Barker netočil a tak je to jen průměrný horor, který má sice výbornou atmosféru a napětí (i zopár lekanců bylo), ovšem zapadá mezi ostatní podobné kousky. Na druhou stranu na Harrisona dobrý. Plus má také Barkerův dvorní herec Bradley. ()

klima777

Mám ráda Clivea Barkera. Žel, tato adaptace jeho díla se hrubě nepovedla. Působí jaksi nepatřičně a zoufale lacině. Na druhou stranu: Kamera je místy pěkná (většinou ty záběry, jež s kostrou příběhu nesouvisí a mají pouze lehce "čechrat" atmosféru) a film se dá bez větších problémů dokoukat. Nicméně bych čekala trošku vyšší úroveň (zástupy duchů byly spíš směšné). Book of Blood se mi zkrátka pod kůži nedostala... ()

• Jonase Armstronga museli navoskovat, aby mu mohli udělat kompletní odlitek těla, s jehož pomocí mu pak vytvořili jeho "druhou kůži". (akisha)
  • Scénář byl vytvořen na motivy krátkých povídek Clive Barkera "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" (IDžOR)