Jon Sníh organizuje obranu Severu. Cersei se pokouší vyrovnat rozdíly. Samwell zjistí zásadní informaci. Daenerys se vrací domů. (HBO Europe)

0verseer

"I'll tell you what does scare me, bald cock suckers like you that think they're fooling anyone with that top knot!" Hype bol vskutku veľký, tri hviezdičky, ktoré som po dvojnásobnom vzhliadnutí otvaraku siedmej sérii udelil (s veľkým ohľadom na fakt, že séria má len 7 epizód) žiaľ až tak valné nie sú. Úvodná scéna totiž zostala neprekonaná a ďalej sa už temer nič dôležité neudialo. Samozrejme, že niekoľko dobrých dialógov by sa našlo (Euron vyzerá ako postava vskutku nádejne, svoju scénu jednoznačne opanoval), rovnako ako potešila prítomnosť vedľajších obľúbených postáv (Lady Mormont opäť vo forme, Tormund pri flirtovaní s Brienne zase z formy), lenže po toľkom čakaní človek chce jednoducho vidieť niečo viac. Ak mám niečo pochváliť, tak Brotherhood a Hound-a, ktorý je momentálne suverénne jeden z najväčších badass vo Westeros. Návrat Daenerys domov vo mne absolútne nič (okrem toho, že pri pohľade na otrhanú vlajku Baratheonov mi akosi zachýbal Stannis) nevyvolal a dúfam, že sa už v ďalšej časti tvorcovia polepšia. Btw: Cameo Shireena bolo úplne zbytočné. ()

Karp

Velice slušných 70%. - Neodehraje se toho mnoho výjimečného, ale není to také žádný propadák. Navíc vstřícná očekávání věcí budoucích převládají. Neznám scénář sedmé řady, abych mohl říci, jestli se jen zahříváme před něčím velkolepým, anebo nevíme kam dál, než přijde to velké a očekávané grandfinále, po kterém nezůstane ani jedno oko suché a rozum doklopýtá do konce všech konců, aby zde mohl jednou provždy zůstat. Jak by se na takovou sérii ostatně slušelo. Zamrzí tedy především pokračující devastace některých charakterů a zbytečný komparz. Doufám proto, že se nedočkáme Madony či Marilyna Mansona, i když ten by měl coby úchyl naší doby potřebnou kvalifikaci do stáje tak bujných koníků, jako byli pánové Ramsey a Joffrey. Ona to samozřejmě není žádná tragédie, ale je zbytečné rozptylovat se uvědoměním si, jo tak to je ten Ed... Na co, proč? A nepřišla si Arya k ohníčku vlastně pro podpis? (Spoiler) Ostatně nezbláznila se nám ta holka trochu? Ano, kluci vypadají být velice milí, muzikální a slušně vychovaní, ale jen tak si k nim přisednout? To už Arya Stark zapomněla, jak utíkala z Králova přístaviště a pokaždé si ji někdo zabral pro sebe a hodlal ji odvléci, kam mu bylo libo? Asi nezapomněla, ale pánové scénáristé zapomněli... Jak říkám, je to škoda, ale ještě není vše ztraceno a z té bandy Rychlých šípů se může vyklubat partička příkladně zákeřných sígrů. Budeme v to doufat. G.R.R.Martin je zdatný spisovatel a tak, i když nechává některé postavy polepšit v diagnostických ústavech Západozemí, trocha té temné síly přeci jen v každém padouchovi zůstává a čeká na své další procitnutí. A tak se ptám, nestal se ze seriálového Ohaře až moc velký Mirek Dušín? Pravda, zatím při měsíčku pouze kope hroby a nezpívá bledému Měsíci árii z Rusalky. Na druhou stranu lze ocenit urychlení bahna obtíží, do kterých se při svém výcviku dostává Samwell, a sice rychlým a razantním střihem. Přestože člověk trne, zda do toho mlácení nočníky nezačne Ed Sheeran v podkresu po queenovsku rapovat: Buddy you’re a boy make a big noise. Playin’ in the street gonna be a big man someday. You got mud on yo’ face. You big disgrace. Kickin’ your can all over the place. Singing. We will we will rock you! We will we will rock you! Velice rychle ale divák pochopí, že chudák Tarly skončil "v" nebo "s" kyblíkem pořádných s... ek. A tak by to mělo být, tak by to mělo vypadat. Těším se na příště. ()

Nach

Klasická první epizoda nové série. Připomenutí, kde postavy jsou (respektive, kde jsme je před rokem opustili), naznačení příběhových linií a ochutnávka toho, co přijde. Bylo by to za čtyři, ale je to tak skvěle podané a repliky charakterů natolik peprné, že tomu tu hvězdu přidám. Bravo a těším se na epizodu dvě. 85% ()

Frajer42

Spoilery! Tento díl byl, stejně jako každý úvodní díl všech předchozích sérií, stejný jako začátek šachové partie. Byli rozmístěné figurky na šachovnici. Diváci byli seznámeni s tím, jak se která figurka zrovna má a jaké má v nadcházejících tazích šance na výhru. Celkem mě zaskočilo, že se našel nešťastník, který je schopný darovat svoji mořskou flotilu za sex s momentálně extrémně nehezkou Cersei. Chce to mí opravdu velmi pošramocený vkus, aby člověk v této pozici dokázal postavit svého mořského hada. Nenudil jsem se, ale tento díl neobsahuje jediný epický moment a není příliš za co darovat hvězdičky. Návštěva Ohaře byla asi nejlepší z celého dílu. ()

Arkanoid

Úlohu badass prebrali ženy, muži hĺbavo rozmýšľajú a hrajú to na city. Poteší aj zručne natočená rutina v Citadele, kde sa najviac blysnú režisérske, kamerové a hlavne strihačské zručnosti tvorcov. Fanúšik zaslepene krochtá blahom, kritik v tom môže vidieť len kopu kecov postáv, čo a ako treba spraviť, na čo si dať pozor, atď. Som fanúšik. ()

• Slavný zpěvák Ed Sheeran, který měl v této epizodě malou roličku, si dočasně smazal svůj účet na Twitteru poté, co se stal terčem posměchu ze strany fanoušků seriálu. (hypo97)