Štvorica detektívov každý deň rieši závažný prípad. Vypočúvanie svedkov a podozrivých, obhliadky miesta činu a dedukcia dvoch zohratých párov kriminalistov vždy vedie k odhaleniu páchateľa. Krátka scéna na začiatku každej epizódy ukáže obeť priamo na mieste činu, najskôr bez súvislostí. Tie odhalia až kriminalisti pomocou svojich vyšetrovacích metód a na základe získaných dôkazov. (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

"Tak už se přiznejte nebo tady za chvíli budu mít výsledky z laborky a pak už bude pozdě." Já mám rád tyhle příběhy ze života. Jenže tohle je opravdu směšné. Vyšetřovatelé a detektivové Prvního oddělení obecné kriminality předvádějí před zaskočenými vyslýchanými svá sehraná představení. Při výslechu svědků se ještě poměrně krotí a pouze chtějí vše dopodrobna vysvětlit. Jakmile se však ve výslechové místnosti objeví podezřelá osoba, tak teprve nastává to správné divadlo. Při výpovědi podezřelého se tváří nejprve znuděně, potom tajemně a vzápětí vševědoucně. Když zakončí výslech v úvodu uvedenou citací, tak i divák, který do dnešního dne nebyl z žádné vraždy obviněn, spolehlivě pochopí, že tihle chlapíci jsou skutečně k popukání. Směšnost příběhů navíc podtrhuje nebývale vstřícné chování lékařů, jimž pojem lékařské tajemství evidentně nic neříká a ochotně poskytují stohy chorobopisů k okopírování. No jo, to je prý život. ()

brasek odpad!

Horšie ako odpad! Totálna katastrofa! Najviac sa "bavím" ako dementne sa vyjadruje a tvári nejaký svedok či podozrivý... ale nikdy som nevedel ako to charakterizovať, ale až tu kolega Adrian to presne pomenoval, citujem:"...recituje naučené repliky..." Rúfus, Paulovičová a spol. ako profi herci sú v pohode... ale naozaj potom ich konfrontácia s "nehercami" vyzerá trápne až dementne! ()

MM_Ramone odpad!

Pokus slovenskej komerčnej televízie (TV JOJ) o natočenie pôvodného kriminálneho seriálu dopadol katastrofálne. Primitivita herecký výkonov nedovolí ani na sekundu sa naladiť na vlnu príbehu. Aj predstavitelia hlavných úloh sú na úrovni nehercov, ktorými sa tento úbohý produkt len tak hemží. Nechcená paródia na herectvo. Nízkorozpočtový, nepozerateľný brak. Odpad! ()

anderson

Jedna hviezdička je za PETRA RÚFUSA. --- Komentovať (ne)herecké výkony vhodné tak do SÚDNEJ SIENE (kde by mi pripadali adekvátne) je úplne zbytočné. Možno druhým plánom JOJ je používať tieto "počiny" ako také verejné castingové sito. Ale zatiaľ sa nik nechytá. --- A teraz k veci: JOJ sa rozhodla "ukojiť" hlad svojich divákov po dennej porcii kriminálnych prípadov, na aké sú zvyknutí z CSI. A poviem otvorene, že keby tvorcovia vedeli "kopírovať", tak mi ich pokusy ani nevadia. Problém je ale v tom, že aj napriek kritike majú CSI (a vôbec všetky kvalitné série) niečo čo je za príbehom. Nazvite si to poučenie, alebo druhý plán alebo presah. Niečo čo diváka donúti pozrieť si aj ďalšiu epizódu. V tomto prípade ma k ďalšiemu sledovaniu môže motivovať jedine zvrátená škodoradosť z pozorovania nových idiotov. A možno práve toto JOJ stačí. Mne nie. (9.9.2009) ()

carl.oesch odpad!

Tak tohle je síla, ještě horší, než policjati v akci, či jak se to jmenuje. Ti, co kritizují třeba kriminálku Anděl nebo Specialisty by měli vyidět za trest v kuse dva díly téhle chudičké a přitom ubohoučké slátaniny a začali by si detektivek z českých komerčních televizí hned vážit. Tomuhle čouhá jako sláma z bot hlavně ten nizoučký rozpočet a absence schopnosti scénaristů s tím alespoň "něco" udělat. Paulovičová není herecky žádný zázrak, objeví se v těch největších slovenských seriálových s...ch, ale jako na ženskou se na ní chvílemi koukat dá. Peter Rúfus býval taky větší eso. Ale co s tímhle nakonec může dělat? Hypotéka, složenky a nějaká ta dovča v Karibiku se přece nějak zaplatit musí. ()