Bobor

(festivalový názov)
  • Česko Pan Bobr (viac)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiálny text distribútora)

Fr

,,OSOBA, KTERÁ VÁM PŘEDALA TUHLE KARTIČKU JE V PÉČI LOUTKY NA PŘEDPIS, NAVRŽENÉ PRO VYTVOŘENÍ PSYCHOLOGICKÉ BARIÉRY MEZI NÍM A NEGATIVNÍMI ASPEKTY JEHO OSOBNOSTI“...... /// To bylo tenkrát, když Oksana řekla Meloušovi ,,Sbohem!“ Cestou za očistou svýho jména se stavil u Jodie, a prej jestli by o něm nenatočila film. Když slíbil, že ji nebude řezat – souhlasila. Musela však splnit jednu podmínku: ,,aby ten film byl o tom, co na Oksaně nejvíc obdivoval....“ Podařilo se! Samozřejmě, všechno je to mnohem složitější. Baví mě styl, kterým je příběh beznadějně deprimovanýho jedince rozehranej a předvedenej. NIKDY NEVYHRAJEŠ! Nedokážu říct, jestli je bobr Jodie lepší než ten Oksany, ale má vizi, energii a sílu. Komedie? Tragédie? Film vzbuzuje emoce. Špatný i dobrý. Optimismus dostává K.O. od pesimismu a je dost možný, že by se to mohlo stát i vám (mě!). Proto nezapomeňte: ,,Nemít bobra přece není důvodem k tomu bejt sám!“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych natočit film o svých depresích. 2.) Chtěl bych vám něco říct, ale loutka mi to nedovolí. 3.) Chtěl bych poděkovat za titule ,,SaNcHeZ“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

robbiee

[imdb: 6.9/10] | me: Komorný film s vynikajúcim Gibsonom. Zaujímavá téma vo výbornom stvárnení však ťahá film len zo 70tich percent. Ostatok je pribrzdený ničím nevýraznými situáciami na ktoré sme už z depresívnych drám zvyknutí. Celkovo ale tento film má čo ponúknuť aj po hodnotovej stránke a určite stojí za pozretie, hoci štandardom a obyčajom podobných tém sa nevyvaroval a tým stratil na výnimočnosti. ()

3DD!3

Gibson je skvělý. BOBR pár chybek má, ale jeho myšlenka je skvělá a vlastně i dost originální. Pár částí mě dokonce mile udivilo, kam až Jodie dokázala zajít. Ke konci se výsledek trochu tříští nejistotou jaké by mělo být vlastně ponaučení, nebo řešení celého toho problému, jenže protože žádné univerzální není přejde scénář do klasického otec-syn schématu a přeskočí na úplně jinou kolej. Dalo se z toho vytřískat víc, ale i tak šlo o hodně výjmečný kousek. ()

Tosim

Takové malé společenské vztahové drama, ozvláštněné zvířátkem, kterého má svět tak rád. Americké nezávislé léto v zimě. Festivalový film, na který už jsem dlouho čekal, jelikož času je pomálu a dobrých filmů, nebo těch, které se vám trvale vryjí do paměti, ještě míň. Miluju Jodie Foster stárnoucí, točící. ()

Terva

Tohle je film o Walteru Blackovi beznadějně deprimovaném jedinci. Ale je to i příběh jeho rodiny, ze které byl sice "vyhozen", ale je to opravdu jeho rodina. DIALOG : MEREDITH - Jaký jsi měl den ? (ptá se matka svého syna). Mluvil jsi z někým, Henry ? HENRY - Asi ano. MEREDITH - Někým novým nebo známým ? HENRY - Novým. MEREDITH - Dobře. A co povídal. HENRY - Řekl, že jsem teplouš. Já mu řekl, že nejsem. On mě hodil do kontejneru. MEREDITH - Cože !!! Řekl jsi to učitelce ? HENRY - Vytáhla mě z kontejneru.......... Začátek je hodně depresivní a Walterův pokus o sebevraždu je smutný. Že se Walter pokusil o sebevraždu není spoiler, protože je to vlastně základ příběhu, který rozpoutá ještě vetší peklo, než Walter už měl. A pak totiž promluvil Bobr. CITÁT - Hej !!!! Vstávej, ty bezcennej blbe !!!! Sice jsem od této chvíle očekával, jen samý optimismus, ale opak je pravdou. Walter je teď v péči loutky na předpis. Posuňme se teď o něco dál a zamysleme se nad jednou zajímavostí - Všimněte si, že ikdyž má Walter svého Bobra stále u sebe a nikdy ho neodkládá, stejně se dokáže obléci nebo dokonce převléci. Technicky je to nemožné. Převlékání tvůrci vyřešili tak, že ho prostě divák nevidí. Asi okolo čtyřicáté minuty jsem začínal mít obavu, jak to dopadne. CITÁT - ........ale my mluvíme o zázraku......... Momentka ze šedesáté minuty, kdy Walter sedí na schodech a Bobr mu podepírá bradu je nádherná a depresivně mrazivá. Začal jsem si říkat, že horší už to snad nemůže být. Ve filmu je namalováno nádherné grafity, ale to snad bylo každému jasné, že k tomu dojde. CITÁT - Vem si to domů........ Budu upřímný, je to depka a chvilkama jsem i brečel. Tohle byl příběh o Walteru Blackovi, který se musel stát bobrem a který se musel stát i otcem, aby jednou jednoho dne mohl tohle být film o Walteru Blackovi. Reřisérský počin Jodie Foster je fakt síla. Možná dám časem za pět. ()

• Syn Waltera Blacka (Mel Gibson) se ve filmu jmenuje Porter (Anton Yelchin). Gibson ztvárnil postavu jménem Porter ve filmu Odplata (1999). (korbitch22)
  • Českou stopou ve filmu je skladba "Vjezd gladiátorů", který složil český hudebník Julius Fučík, strýc novináře Julia Fučíka. (Madluska)
  • Hlavné herecké duo v podaní Mel Gibson a Jodie Foster si spoločne zahralo už v známom westerne Maverick (1994). (MikaelSVK)

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (viac)