Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

IQ Tiqe

Odehrává se v první polovině 19. století a pojednává o dvou "obchodnících", kteří rozjedou živnost na prodávání mrtvol lékařské škole. Mezi hlavní devizy filmu patří ztvárnění (kostýmy, exteriéry, vše vypadá věrně a takové historické prostředí se mi líbí), Skotsko a vše s tím související - přízvuk a zejména pak černý humor, dále Simon Pegg a pro mě Isla Fisher (kterou jsem dodnes mylně považoval za Američanku). 64%. Nezapomenu na dvě hlášky - první: Watch your language, you fuckin' son-of-a-bitch bastard! a druhou sem už napsal StarsFan. ()

Scylla

Tak tohle byl můj dlouho očekávaný projekt. Lákalo mě skvělé obsazení, příslib černohumorné taškařice a lákavé dobové prostředí. Výsledek je ale rozpačitý a na mé straně rozhodně zklamání. Film nedrží pohromadě a působí neplynule. Humor tu sice je, ale hraje spíš na přihlouplé grimasy než na trefné hlášky. Škoda skvělých herců, kteří si očividně natáčení užili. Pokud mám dojem z filmu shrnout, jedná se o průměrnou komedii, která je místy zbytečně natahovaná a chybí jí potřebný drive. Herci jsou fajn, prostředí je fajn, ale nic dechberoucího, bohužel... ()

Cushing

Slavný případ, blbý film. Když se to tak nějak vrší na sebe a řadí za sebou jako jeden vtip za druhým, neznamená to, že to tak nějak dopadne dobře. Naopak, i na tv obrazovku je to málo, natož na filmové plátno. Škoda. Tohle dílko by se nedalo promítat ani na hodinách dějepisu. Vyrovná se nejhorším hammerovkám? S odřenýma ušima a uřízlýma nohama. ()

Gaaron

Stará známá partička britských komiků, co bez sebe nedá ani ránu, to rozjela ve velkém stylu a na kolotoč ochotně nasedly i hvězdy Leeova formátu. Ač gagů k opravdu upřímnému smíchu je pomálu, celý film udržuje na obličeji pobavený škleb a v srdci velmi hřejivý pocit z toho, jak moc si to všichni evidentně užili. Rozhodně si ještě párkrát zopakuju. /// Po druhém zhlédnutí zvedám ze 3 na 4 hvězdy. Ten film je fakt hrozně milý :-) ()

Campbell

Naprosto famozní komedie, u který jsem dost přemýšlel že dám 5*. Duo Pegg a Serkis dokonale sedly a jejich postavy jsem vyloženě žral. ostatní herci byly též dobře a hlavně Curry který tu hraje sice dohromady tak 8 minut ale má strašný hlášky. Příběh je dobrý a tvůrci si utahují opravdu ze všeho co jde. Jen škoda toho že čím dál jde film ke konci tím víc postrádá vtipu. Ale i tak hodně silné 4* si zaslouží. ()

• Jména v názvu filmu patřila dvěma skutečným skotským zlodějům v 19. století. Jejich specializace byla velmi zajímavá - kradli mrtvoly a prodávali je univerzitě v Edinburghu na výzkum. (Sfinkter)
  • Skutečný William Hare svědčil u soudu proti Williamu Burkemu a zatímco Hare dál kradl mrtvá těla, Burke byl odsouzen, popraven a prodán univerzitě na pitevní stůl. (korbitch22)