Film vypráví originální formou neobyčejně působivý příběh nevlastních sourozenců. Sourozenci celý život marně bojují proti vzájemné přitažlivosti, ale jejich láska je silnější, než veškeré zákazy. Pro lásku většinou obětujeme více, než jsme původně chtěli. (oficiálny text distribútora)

IvyH

Velmi zajímavý debut české režisérky, ve kterém se prolínají dvě časové roviny. Může to být dáno snad mým nízkým věkem, ale více mě bavila linie mladých sourozenců... snad i proto, že o takovém jiskření si dospělí představitelé mohli nechat jen zdát. Ne, tam už chemie nebyla, tam byl jen výtečný Karel Roden a pak dlouho nic. ()

Vančura

Tohle je film, na který si moc neumím udělat názor. Neobyčejně působivý příběh, jak se zde uvádí, si osobně přece jen představuji trochu jinak. Ale zase mi přijde příliš příkré jen tak snadno smést OBĚTI A VRAHY ze stolu - minimálně po stránce hereckých výkonů je to na české poměry velmi dobrý počin. Velice příjemné je i použití hudby Bohuslava Martinů. Jinak to ale podle mě táhne dolů nepříliš zdařilá režie, a především pak skutečnost, že většina dobrých motivů je zde jen tak decentně naťuknuta, aniž by daly vzniknout skutečně přesvědčivému uměleckému tvaru. Otcovražda, incestní láska, bizarní vztahové propletence, maloměšťácká morálka... ech, to jsou všechno strašně silná témata - a Sedláčková si na nich podle mě vylámala zuby. Za mě osobně dost nuda a asi rozpačité 3 hvězdy. ()

dita.krizova

Opravdu velmi zajímavý námět, ovšem možná trošku ztrýzněný špatnou režii. Láska mezi sourozenci je poněkud nezvyklým tématem, aspoň tady v Čechách, a když se přišlo se skvělým nápadem, provedení bylo promarněné. (Což je poněkud české..) Roden byl tahoun filmu (role pošuka mu výborně sedla), docela se mi líbila i Hilmerová (Pramen života), avšak seriálový herci jako Jeníková, my radost neudělali. Možná tím že vyčnívá z řad ostatních filmů, je to lepší průměr. ()

Radyo

Naprostý souhlas s tím, co tady přede mnou napsala KevSpa. Karel Roden dokáže opravdu zahrát snad kohokoliv, jeho herecký rejstřík je na to dost bohatý a rozsáhlý. Horší už je to s ostatními. Chýlková s Hilmerovou byly poněkud nepřesvědčivé a Škultéty působil tak nějak mdle. Stejně tak mdle na mne zapůsobily i scénář a režie. Andrea Sedláčková je bohužel podle mne málo zkušená na to, aby dokázala natočit kvalitní film podle slabšího scénáře, proto je výsledek takový, jaký je. Ale díky námětu a Rodenovi je to alespoň za 3. ()

Vercinix

Karel Roden podal výkon, který musí nutněusadit každého Holli Woodského herce kamsi tiše do kouta a nechat ho jen závidět takový talent!!!Ivana chýlková rovněž exsceluje a společně s výborným scénářem a hudbou je to dokonalý film! Kulisy, masky a režije stačí již jen nadprůměrné aby dotvořili a podtrhli jeden z nejlepších českých snímků vůbec! ()

• Inspirací k natočení filmu byla skutečná událost. (M.B)
  • Andrea Sedláčková napsala scénář přímo pro Karla Rodena a Ivanu Chýlkovou. (rakovnik)
  • Režisérka Andrea Sedláčková natočila film podle vlastního scénáře. (M.B)