Umbrella Academy - Série 1

(séria)
USA, 2019, 9 h 9 min (Minutáž: 45–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Hudba:

Jeff Russo

Aidan Gallagher, Tom Hopper, Robert Sheehan, Elliot Page, Adam Godley, Colm Feore, T.J. McGibbon, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Sheila McCarthy (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znovu setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Yoshitsune

Kdyby jste si otevřeli slovník a hledali v něm pojmy, jako dysfunkční rodina, nepoužitelní v normálním životě a nebo třeba jenom tragédi, tak by dle všeho na vás koukali tato individua. A přesto že každý z nich, je chodící reklamou na depresi, tak sou rodina a jako taková přes všechny své problémy a neštěstí, co je potkala drží pospolu a snaží se podporovat navzájem. Je tady fakt že Vanya, je dost protivná a pak sem ji i docela nesnášel, přišlo mi že její postava si pro sebe brala to, že jako jediná nejvíc trpěla, že ona jediná je oběť, což neni pravdou. Přitom Reginald Hargreeves, ji jako jediné chtěl dopřát normální život, zatímco ostatní museli být furt v akci, ona jediná měla nárok na ten obyčejný život a toho ona využila, jen aby ublížila nejen Reginaldovi, ale hlavně aby ublížila svým bratrům a své sestře, která ji měla ráda. Cha-Cha a Hazel, mají zajímavou linku. ()

Pilda17

Start byl spíše zábavný a divák se směje, zhruba v polovině jde humor stranou a začne vážné téma apokalypsa. Čím se série blíží k závěru, tím je zajímavější a nakonec celkové rozuzlení nebylo špatné. Robert Sheehan táhl start série, který by bez něj byl poloviční, po snížení humoru už nebyl potřeba a série se posunula dál. Druhá série je jistota a rozhodně jako divák půjdu dál. ()

Necrotongue

Vzhledem k většinovému hodnocení jsem ochoten uznat, že je chyba ve mně. Evidentně jsem sáhl po seriálu, pro který nejsem správná cílovka. Od seriálu na motivy komiksu jsem totiž čekal něco úplně jiného, než postavy, ke kterým si nedokážu vybudovat kladný vztah (kromě Hazela), naprosto předvídatelný příběh, neustálé bědování postav nad svými narušenými životy a až příliš časté pokusy o zbytečnou romantiku. ()

Lachtaan

Aktuální poprask ohledně nově výchozí druhé řady loni vskutku populárního seriálu donutil i naši domácnost zkusit zase o dost jiný pohled na svět hrdinů se superschopnostmi a já se musím přiznat, že jsem měl po většinu celé sezóny problém přistoupit na celou hru a pochopit, o co vlastně v Umbrelle primárně kráčí. Nemilosrdně jsem na svém druhém profilu házel dílu za dílem pouhopouhé 3 hvězdy, a tak trochu naivně doufal, že se něco konečně změní. Zlom naštěstí přišel asi 3 díly před koncem, já jsem si dokázal konečně dát 5 a 5 dohromady a hlavně finále vytrhlo celičkou sérii z prokletí průměru. [viděno na Netflixu] ()

3DD!3

Od předlohy se to sice často odklání, ale rozhodně ne k horšímu. Hlavní motivy zůstaly, ale jsou rozvedeny stravitelněji pro dnešního diváka. Komiksová divnost tak vyskakuje v několika lahůdkových scénách jako je Hazel a Cha-cha v protetickém centru, nebo při Seancově konverzaci s Bohem. Konec je taktéž luxusní, na druhou řadu jsem zvědav i na to jak se poperou s komiksem v řadě třetí. Nápadité rozvedení konceptu z pera zpěváka My Chemical Romance. Originalitě se meze nekladou. ()

• Nápis na Benově (Justin H. Min) soše zní: „Ať temnota v tobě najde klid ve světle.“ (LUKICKK)
  • Když se v čase 34:30 díva Grace (Jordan Claire Robbins) na stěnu s obrazy, třetí obraz, který se objeví s ulicí a domy po obou stranách, je Plzeňská ulice (Pils Iela) ve Starém městě v Rize v Lotyšsku. (LUKICKK)