Marmaduk se přestěhuje se svou rodinou do nové čtvrti v kalifornském Orange County. A tam extrémně velký mladý pes zjišťuje, že v novém bydlišti není snadné zapadnout, natož najít si potenciální romantickou partnerku... Marmaduk, nejmilovanější německá doga na světě, se konečně dostal z papírového komiksu (jeho příběh se objevil v 600 novinách ve 20 zemích) na filmové plátno. Extrémně velký pes měl vždy problémy zapadnout, nyní však konečně našel místo, které je přátelské k těm, kteří se jakkoli vymykají průměru. Marmaduk nyní žije se svou rodinou v kalifornské Orange County, kam se rodina přistěhovala ze středozápadu. A tak se devadesátikilový Marmaduk seznamuje s novým prostředím, ovšem najít se svou extrémní velikostí čtyřnohé přátelé není úplně snadné. Naštěstí však vždycky má nejlepšího kámoše a "nevlastního bráchu" Carlose a ruskou modrou kočku, kteří mu hlídají záda. (oficiálny text distribútora)

blackJag

"WHO LET THE DOGS OUT?" Neurážející blbina pro děcka, celkem solidně trikově obdařená (psiskům se tlamiska pohybují věrohodně a rozdíl mezi čistým CGI a mixlým není bůh-ví-jak tragický) a vyloženě vhodně namluvená - Owen Wilson byl do role přerosteného psího mameluka dobrou volbou, přičemž ani ostatní dabingovému řemeslu ostudu nedělají. Psí výrazivo a jeho vynalézavé přizpůsobování se mi občas vykouzlilo úsměv na rtech, to musím přiznat. 50% ()

Ajinka126

Dítě nemám, ani jsem žádný nehlídala, když jsme se na to dívala, tak vážně nechápu, jak se to ke mě dostalo.. záhada. ;) Pro děti to asi musí být pecka a já jsem se taky upřímně zasmála, když tam představovali jednoho psíka (jezevčíka) jako Pana Rozinku :D a ještě kocour má dobrý hlášky... no ale jinak je to skutečně film pro rodinu s dětmi. PS: a je tam australáček.. a ty já naprosto zbožňuji! Doufám, že už brzy budu takového psíčka mít :)) ()

OughJay

Nejde nesrovnávat Marmaduka s legendární Neuvěřitelnou cestou. Tu jsem viděl jako prcek a doteď ve mě vzbuzuje příjemný pocity nostalgie. Marmaduk je možná úplně stejnej level, ale jelikož už mi neni 10 let, nejde si k němu vytvořit tak hlubokej vztah... Naopak jsem viděl jedno velký americký klišé s mluvícíma zvířatama, který mě rozesmálo asi ve dvou nebo třech momentech a jinak mě zanechalo kompletně chladným. Dabing Petra Rychlýho byl ale vcelku povedenej a tak je dost možný, že co pro mě znamenala Neuvěřitelná cesta, to bude pro dnešní generaci dětí v budoucnu znamenat Marmaduk. Protože především dětem je tenhle film určenej a nebál bych se jim ho pustit. ()

Litsarch

Znáte to... Outsider přijde do nové společnosti, kde je místní elita vedená v tomto případě nacistou vyznávajícím jen čistokrevnost a za partnerku má krasavici, která hned outsiderovi padne do oka, ale už nevidí, že je to jen přelétavá nána... Hrdinským činem vystřídá nacistu, dostane vysněnou slečnu a odvrhne opravdové kamarády... Pak dostane co proto atd. atd... Aneb tisíckrát omleté téma Hollywoodu, které v této psí formě nepůsobí naštěstí tak blbě a trapně... Člověk to nějak v klidu stráví a i se u toho pobaví některými vtípky... Když jsme ale u těch vtípků, tak u rodinné komedie bych čekal poněkud více vtípků... Spíš takto... Víc vtípků, které dokážou rozesmát... Rozesmát, ne jen se párkrát uchechtnou... Upřímně jsem od toho čekal trochu víc, nicméně zklamán zas nejsem díky pár psíkům, které ten snímek oživily... P.S.: Málem bych zapomněl... Hrozně, ale HROZNĚ, mě iritují taneční scény na konci filmů... Zkazilo mi to každý díl Shreka a tento taky... Škoda... ()

unclejack

Ono nejde ani tak o zápletku s hovoriacim psom, čo pripomína Scoobyho vyťahaného o desať cenťákov, ale skôr o to, ako sa príbeh uberá dalej. Tvorcovia sa nezabudli vybúrať do každého známeho klišé súvisiaceho s školskou hierarchiou, rodinnými vzťahmi alebo dileme najlepšia kamoška versus miestna kráska. Všetko krásne poskladané, iba vyladené do hafkáčskeho obalu. Takže divák už asi od polovice filmu vie, čo bude a ako sa to stane, hlavnému hrdinovi sa teda zákonite nedarí prekvapiť - čo je však určite ešte horšie, nedarí sa mu ani zaujať, pobaviť alebo dojímať k slzám. Sprevádza ho totiž nemiestna hudba, kopa nezaujímavých fórkov, ktoré v slovenskom dabingu znejú obzvlášť hlúpo, ale uvediem aspoň jeden príklad - Do toho ťa psie hovienko! A čo sa týka ľudskej časti castu, bavíme sa o hereckých výkonoch v škále od rutinérskych až po podpriemerné - schválne kde by ste zaradili tentoraz nevýrazného Williama H.Macy??? Vo výsledku tu teda máme film, na ktorý sa dá pozerať na pol oka - miestami diváka irituje - Marmadukov tanec - a miestami nudí, Asi jeden z mála plusových bodov - a to bolo koniec-koncov aj dôvodom tej mojej druhej hviezdičky - je, že sa tvorcovia popásali s efektami celkom zdatne a tie nepôsobia tak umelo ako napr. v seriáli Pes a jeho blog - jedinú výnimku tvorí scéna fackovania kocúra - ale na dve hviezdy s odretými ušami to stačí. ()

• Ron Perlman byl původně obsazen do role Chupadogry, ale z neznámých důvodů jej nahradil Sam Elliott. (Karlos80)
  • Film se natáčel v Huntington Beach a v Santa Claritě v Kalifotnii v USA a ve Vancouveru v Britské Kolumbii. (rafix)