Rovnaký, rovnaký, ale iný

• Slovensko Všetko je inak (viac)

Nemecký tínedžer Ben (David Kross) a jeho priateľ Ed (Stefan Konarske) v lete po maturite vycestujú do Kambodže na turistický výlet. V nočnom klube na diskotéke v Phnompenhe sa Ben zoznámi s 21-ročnou barovou spoločníčkou Sreykeo (Apinya Sakuljaroensuková). Zamiluje sa do nej a Sreyoko mu ukáže skutočnú tvár tajomnej Kambodže. Ich stretnutie sa neskončí len ako bežný turistický románik, na ktorý obaja aktéri po Benovom odchode zabudnú. Medzi Benom a Sreykeo sa vyvinie nečakané puto a neistá láska, ktorú napriek vzájomným citom nahlodávajú predsudky Benovho okolia. Po návrate do Nemecka Ben naďalej podporuje krehké dievča a jej chudobnú rodinu na druhom konci sveta. Zásadný zlom nastane, keď Sreykeo oznámi Benovi, že bola u lekára a zistila, že je HIV pozitívna. Ben stojí pred životným rozhodnutím. Dá urobiť testy, ale sú negatívne. Ostane v Nemecku budovať svoju kariéru, alebo pomôže chorej dievčine v juhovýchodnej Ázii? Nemecký mladík Ben si vyberie život s HIV pozitívnou bývalou prostitútkou Sreykeo na opačnej strane sveta a odcestuje do Kambodže. Ako sa ukáže, aj iracionálne rozhodnutia môžu doviesť zamilovaného muža k vysnívanému cieľu. (TV JOJ)

Shit

Všechno co se ve filmu odehrává je v podstatě už jasný z popisu a nějaký velký kličky a dramatický scény to nevytváří, ale to nevadí, jelikož samotný chudinský prostředí Kambodže dodává správnou atmosféru a David Kross s Apinya se do svých rolí fakt skvěle hodí a tenhle skutečnej příběh se pak stává daleko uvěřitelnějším. ()

angel74

Málokdy se podaří natočit film o velké lásce, kde jeden z partnerů onemocní smrtelnou chorobou, aby se z toho nestala pořádná ždímačka emocí. Tady mám pocit, že se to německým tvůrcům opravdu povedlo. Kromě samotného příběhu vás může zaujmout exotické prostředí Kambodže, ve kterém se velká část děje odehrává. Zvýšenou pozornost si také zaslouží velmi dobře poskládaný soundtrack, na němž dostala prostor evropská i asijská hudba. (75%) ()

Martin741

Udalosti vo filmovej Kambodzi ma bavili viac. Ryzove polia, velka laska on a+ona, snaha Kambodzanov sa nie vzdy stretla s pochopenim. Akonahle sa film preklopil smer Nemecko, tak to ma uz bavilo menej, nemecka kinematografia ... je taka aka je, a je to tam bieda. Reziser Detlev Buck sa ovsem ukazal ako talentovany filmar . 77 % ()

eLeR

Až na konci filmu som si prečítala, že je to podľa skutočnej udalosti a ako to celé dopadlo. A aj na základe toho, mi vo filme chýbalo viac emócií, viac citov, viac lásky ... aby som pochopila Benjamina a jeho činy a rozhodnutia. Nebolo to zlé, ale išlo to len po povrchu ... a zase raz Kross potvrdil, že je veľmi talentovaný. ()

Ajinka126

Kvalitní start, velmi zlý finiš. Příběh to byl pěkný. Ten kluk musel být skutečně velmi zamilovaný, protože ta holka absolutně odmítala jakékoliv evropské zvyklosti. Což mi na jednu stranu přišlo nefér. Chtěla po něm, aby on bezv ýhrad přijal její kulturu, ale ona sama vůči té jeho otevřená nebyla. To je moje poznámka k příběhu, který celé moje hodnocení a vnímání filmu ovlivnil. David Kross byl výborný! Věřila jsem mu všechno. Jak film pomalu ubíhal, můj zájem opadal. Nemám ráda konce filmů, které prostě skončí bez nějakého proběhnutí cílovou rovinkou.. Vždycky mám pocit, že tam ještě něco chybí... Mám z toho smíšené pocity.. ()

• Den předtím, než se Benjamin (David Kross) a Sreykeo (Apinya Sakuljaroensuk) potkali, šla Sreykeo k jezírku u královského paláce v Phnom Penhu a vypustila do něj dvě želvy. Jedná se o buddhistický rituál, jehož účelem je vytvořit si pozitivní karmu. Na krunýře napsala motlitbu, v níž prosila o muže, který ji bude vždy milovat a pečovat o ni. Druhý den šla do proslulého klubu Heart of Darkness, kde potkala svého budoucího manžela. (tompaulman)
  • Film bol ocenený na festivale v Locarne cenou Variety Piazza Grande. [Zdroj: Artfilm] (imro)
  • Film je natočen podle skutečné události. Benjamin a Sreykeo spolu stále žijí v Phnompenhu a vychovávají dvě děti. (tompaulman)