Johnny Depp stvárňuje vo filme amerického turistu, ktorého ľahkovážny flirt s cudzinkou zapletie do siete intríg, romantiky a nebezpečenstva. Frank (Johnny Depp) sa v priebehu spontánneho výletu po Európe zoznámi s Elise (Angelina Jolie), s pozoruhodnou ženou, ktorá  mu ale skrížila cestu úmyselne. Ich vášnivá romanca sa v okúzľujúcom prostredí Paríža a Benátok ďalej rozvíja a obaja zisťujú, že sa nevedomky zaplietli do smrtiacej hry na mačku a myš. (TV Markíza)

M.a.t.t.

Turista nie je vonkoncom zlý, ale dve veľké pripomienky na jeho adresu si nemôžem odpustiť. Prvou je, že na komédiu nie je takmer vôbec vtipný, čo vsak prekvapujúco pramení z toho, že takmer žiadny výrazný humor neobsahuje. Druhou výčitkou je, že žial nie je ani príliš akčný a ak aj na akciu dôjde, je točená až príliš staromilsky. Tak ako celý film, z ktorého je síce patrná ista bondovská odľahčenosť ale nikdy skutočne nepobaví a preto ho k (ne)predvídatelnému záveru tiahne jedine Angelina s Johnym Deepom. Turista mal naviac ale pre fanúšikov ústredného dua a Benátok sa nebude jednať o stratený čas. ()

Gilmour93

Vzhledem ke kritickým komentářům to vypadalo, že najít na Tourist něco pozitivního je těžší, než vyhledat mezi benátskými holuby vnuka Kropenatého Jima či provést s gondolou eskymácký obrat, přičemž jiskření mezi ústřední dvojicí je srovnáváno s intenzitou vztahu lesbické sběračky bavlny a šovinistického předáka Ku-Klux-Klanu s homosexuálními sklony.. Jistě, není to žádný zázrak, a kdyby si chtěl Hitchcock pošramotit reputaci a oškubat producenty o peníze, natočil by přesně něco takového. Já však jako průměrně naivní člověk jsem se už po pár minutách smířil s tím, že když chladný věšák na koktejlové šaty Jolie mluví s někým ve 3. osobě jednotného čísla, myslí tím vlastně osobu 2. a vše si pak i přes všechny ty zjevné nedostatky docela užil. Lehký nadhled, cynického Daltona, Deppa s vizáží odulého učitele matematiky z Wisconsinu a snad i tu Angelinu, co neumí hrát, ale jen kroutit. A to sice svými boky, krky kolemjdoucích pánů a producentskými pery (opravdu krátké "e") na podepisování šeků. Jelikož jsem už viděl desítky horších filmů s podobnými ambicemi, přidávám na truc ještě jednu hvězdu. Však Benátky kvůli ní sušší nebudou.. ()

-OverLord-

Nechápu jak může někdo tenhle film poslat až do odpadu, to je asi magor. Johnny Depp jako roztomilej medvídek, z kterýho si celej film všichni jenom dělají srandu a Angelině to pořád docela sekne. Lákavý prostředí a ujetej příběh spolu s nečekaným rozzuzlením natočený jako velmi slušná podívaná ochucená o inteligentní humor. Jelikož je to pro mě na 3/4 tak dam ty 4, protože se zdejším hodnocením nesouhlasím a je docela dost rozporuplný. Já se bavil! ()

Rosaviva

Akční? Drama? Thriller? Seriously?! To byla komedie jak dělaná, aspoň já jsem se teda smála od začátku do konce. Některé scény byli teda naprosto příšerný, čekala jsem jeden s filmů s Johnny Deppem, kterému dám 4*, překousla bych kvůli tomu i Angelinu Jolie. Ale toto bylo cosi, nelze říct co. Angelina Jolie, bez mimiky, po plastice se promenáduje po Benátkách a tváří se, že má všechno na háku. Johnny Depp utíkající po střeše bez bot a v pyžamu, kde vypadá jako Jack Sparrow, až na to, že přibral v obličeji. Sama nevím co si o tom mám myslet, nebylo to zas tak špatný, ale rozhodně, žádná kvalita aby to bylo nominované na tolik ocenění. Konec je teda víc než překvapivý, bohužel mi to došlo o několik minut dřív než mělo. Žádná chemie mezi ústřední dvojcí, nedivím se, že jí Johnny nechtěl líbat. Dávám teda 3* ()

viperblade

The Tourist byl film, na který jsem se dost těšil. Aby ne, když jsou zde samá velká jména a trailer taky nevypadal špatně. Jenže po zhlédnutí filmu musím říct, že trailer byl zřejmě lepší než samotný film. Ano, jsou tu samá velká jména, ale nemají zde výrazný prostor potvrdit svůj talent. Jak Johnny, tak Angelina, si oba odehráli herecky své lepší průměry, za které se sice nemusí stydět, ale které budou zapomenuty ve prospěch jejich (mnohem) lepších výkonů. Florian Henckel von Donnersmarck (to je jméno!) mě svým debutem potěšil, ale tady… nevím, jestli mu zrovna tenhle film nezlomí profesionálně vaz. Protože je to s ním jako na houpačce. Úvod je vcelku slušný, ale od chvíle, kdy agent z popela(!) složí dopis, to jde s filmem z kopce. Pak jsou zde místy lepší scény, trvající pár minut (ples) a nakonec je zde finále, které bylo sice dobré (skončilo to přesně tak, jak jsem očekával) ale nemohlo vyvrátit tu nudu mezi začátkem a koncem. Proto chtě nechtě musím napsat, že The Tourist je hořké zklamání, které bolí o to víc, že víte (resp. vidíte) jaký ten film měl potenciál. 40 %. ()

• Náklady na výrobu byly zhruba 100 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Akční scény se navrhovaly až po rozhodnutí, že se bude natáčet v Benátkách. (jenik71)

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (viac)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (viac)