Pokojný a bezstarostný život tínedžerky Bethany Hamiltonovej (AnnaSophia Robb) s rodinou na prekrásnom Havaji je v podstate úplne podriadený jej najväčšej vášni a srdcovej záležitosti od chvíle, čo začala chodiť – surfovaniu. Má obrovský talent a obrovskú šancu stať sa veľkou hviezdou profesionálneho sveta surfingu. Teda, vlastne mala, do toho osudného októbrového dňa v roku 2003, keď ju počas tréningu napadol žralok tigrovaný. Bethany totiž síce jeho útok prežila, no prišla o ľavú ruku! Z obrovského šoku z prežitej traumy a zničených snov sa jej vďaka obdivuhodnej odvahe a sile, ale tiež láske a podpore jej rodičov Toma (Dennis Quaid) a Cheri (Helen Hunt), našťastie predsa len podarí vrátiť sa späť do života... I na surfovaciu dosku! A nielen to, jej bojovná povaha, nezlomnosť a silná vôľa jej totiž umožnia dych vyrážajúci návrat medzi surferskú elitu, čím dokáže svoj krutý osud zmeniť na výnimočné posolstvo nádeje pre iných, ktorých život sa z toho-ktorého dôvodu ocitol v troskách! (TV Markíza)

Cappuccino

Sympatické obsadenie na čele s talentovanou a krásnou AnnouSophia Robb, oddychový i dramatický príbeh plný nešťastia, smútku, ale rovnako aj rodinnej podpory a nádeje. Zápletka filmu nie je naozaj ničím výnimočná, no jej spracovanie sa pohybuje v slušných výškach nadpriemeru. A teraz úprimne, ľudia, hádam by ste na leto nechceli niečo frustrujúceho a pekelne zložitého? Myslím, že súčasné spracovanie bolo najlepšou možnou varientou aká sa dala očakávať. Spokojnosť! P.S. pozerajte v HD kvalite! Tie vlny stoja vážne za to!! __ VIAC TU ()

Vitason

Ano, je to hrozná limonáda, která každou scénou útočí na divákovi slzné kanálky. Helen Hunt tady na všechny hází smutný a ustaraný pohled vysloužilého baseta. Miss Universe tady pomáhá obětem ničivé tsunami a pronáší při tom významné věty o božím úmyslu. Všichni se tady usmívají a milují, dokonce i sourozenci (to bude asi tou Havají, u nás by je život tolik nebavil), ale ten příběh má prostě svoji sílu a Bethany Hamilton si svou osobní silou, odhodlaností a odvahou postavit se těžkému osudu prostě zaslouží uznání. Stejně tak si ho zaslouží i AnnaSophia Robb za velice dobrý herecký výkon. Pro tuto půvabnou dívku mám slabost už od Karlíka a (hlavně) od Mostu do země Terabithia. Slečna nám roste do herecké extraligy a já jí moc držím palce. Na filmu samotném mohu pochválit zdařilé obsazení. Zmrtvýchvstání tady prožívají králové české televizní scény 90. let Bobby Sixkiller a Herkules. Dále musím vyslat několik pochvalným slov směrem k hudbě a kameře, ale to je tak zhruba vše. Protože film tlačí tak násilně na pilu, že mě ve finále nechal emocionálně chladným (a že mě rozbrečí každá blbost:-). Ty 4* nejsou ani tak pro film, jako pro Bet Hamilton, která má můj nejhlubší obdiv. ()

Malarkey

Dlouho jsem neviděl nějaký ten příběh podle pravdy a tak jsem se na Soul Surfer docela těšil. Udělal mi totiž hroznou radost, hlavně v závěru. Je to totiž příběh o holce, která překonala osud a ukázala, že chce žít...a to mi příjde hrozně sympatické. Celý film jsem jí děsně přál, aby byla šťastná a k tomu si to přála i solidní sorta dobrých herců jako je Helen Hunt, Kevin Sorbo, Dennis Quaid nebo ústřední herečka AnnaSophia Robb. Opravdu je radost na takovéto filmy koukat. I když víte, co takový film obnáší, prožíváte to s nimi každou minutu. Tedy v případě, kdy máte nějaké city, nejste lhostejní a bezcitní. Takoví se totiž taky najdou. ()

LoLaa

Filmy se sportovní tématikou nejsou zrovna mým šálkem kávy, navíc když jejich happyending je jasný od úplného začátku. Soul Surfer je ale výjimka, která potvrzuje toto pravidlo. Možná díky vynikajícímu výkonu AnnySophie Robb, možná díky dojemným scénám v Thajsku, možná díky nálepce "podle skutečné události"... A možná taky bez jakéhokoliv důvodu, prostě jen PROTO. Když máte víru, je možné všechno, úplně cokoliv.. ()

Roman.Ticka

Prostředí moře, nádherných pláží, divokých vln, teplého léta alias rekreace je mi velmi blízké a tudíž hvězda nahoru. Snímek je pochopitelně o příběhu, když je podle pravdivého scénáře. Přednostně je o skvostných dekoracích a musím uznat, že moc lákavých. Ať už jde o surfařské exibice, Havajský ráj nebo především o život v exotické lokalitě s lehkostí sobě vlastní. Ani bych neřekla, že se mi bude tolik líbit přehlídka blondýnek s postavičkama jak lusk, s AnnouSophii v čele. Jen Helen by měla vzhledem k věku trošku přibrat, urgentně to potřebuje. Skutečné Bethany nejde nefandit, je skvělá.☺ ()

• Předlohou k filmu je autobiografická kniha od Bethany Hamilton „Soul Surfer: A True Story of Faith, Family, and Fighting to Get Back on the Board“ z roku 2004. (Fjera)
  • Pes, který se ve filmu objevil, ve skutečnosti patří Bethany Hamilton. (Fugas.cz)
  • Ve filmu je dvakrát citovaná "Bible". (Kuny27)

01.01.2012

01.01.2011