Animovaná rodinná komédia vo formáte 3D konečne odhaľuje neuveriteľnú odpoveď na doposiaľ nezodpovedanú otázku každého dieťaťa: Ako dokáže Santa doručiť darčeky všetkým deťom na svete za jedinú noc? Odpoveď: Santova rozveseľujúca a dobre prešpekulovaná akcia, ktorú ukrýva pod Severným pólom je v plnom prúde. Avšak základom filmu je príbeh rodiny v znamení vianočnej klasiky - rodina v štádiu komickej nefunkčnosti a málo pravdepodobný hrdina Arthur s naliehavým poslaním, ktoré musí byť dokončené na Vianoce ešte pred tým, než začne svitať. (TV Markíza)

Chrustyn

Už dlouho mi chybí nějaký pravý vánoční film a proto jsem se na (mnoha lidmi oceňovanou) vánoční jízdu hodně těšil ale bohužel se nadělení nekoná. Vánoční jízda není špatná a je to typický film pro celou rodinu, který žádného z jeho členů neurazí a nápaditě ukazuje problémy se kterými se musí Santa potýkat při roznášení dárků ale já sem přeci jen čekal tu "jízdu", kterou sem nakonec nedostal a některé "neakční" části mě docela nudily. Škoda. ()

corpsy

V úvode sa dostaneme do deja skvelou, špionážnou sekvenciou, ako sa vlastne dostanú všetky darčeky k deťom, ktoré si to zaslúžia. A škoda, že je to vrchol filmu. Predsa len nechcem tento animák hodiť do priemeru, lebo má veľa čo povedať a hlavne morálne podporiť. Áno, je to len konzum, ale má chvíľky, keď treba rozmýšľať a ten samotný konzum eliminovať. Kto vie či to štúdio chcelo takto, alebo si len neuvedomili, že ľudia sú ľudia a chcú žiť šťastne a nie len na sviatky oobdarovávať blízkych láskou a porozumením. ()

T2

Rozpočet $85miliónovTržby USA $46,462,469Tržby Celosvetovo $147,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,475,123 //počet predaných kusov 87,398Tržby za predaj DVD v USA $4,788,547 //počet predaných kusov 281,845║ Len jednohubka, ktorá sa vo svojej inovatívnosti Santa Clausa utápa, chápem že tvorcovia smerovali k priblíženiu na pomery dnešnej doby ale toto im až tak nevyšlo, zle vyvážené až sa z toho takmer stáva nevkusný gýč, animačne sa to dalo, občas niečo pobavilo. /videl v kine 3D verziu: 60%/ ()

Tony.cs

Máme s kamarády takovou hezkou tradici. Každý Štědrý den dopoledne jdeme na vánoční promítání do kina. Tento rok jsme byli na Velké vánoční jízdě, rok předtím na Snyderových Sovích strážcích, rok předtím ...ha už si ani nevzpomínám. Ale rok 2011 bylo promítání super. Velice povedená a místy hodně nahláškovaná vánoční komedie. Všechny Vánoční filmy si musím poznačit. VV ()

FFilipCZ

Já jsem tedy velmi spokojený. Příjemná animace společně s minimálně dvěma desítkami scén, u kterých jsem se zasmál , mi bohatě stačí k radosti z filmu. Nápad s hi-tech spy army santovou dílnou se mi taky velmi líbil. Taková nevšední pohádka na Vánoce, kterou bych v TV program rozhodně uvítal více, než ty aktuální filmy, které se již dekádu nezměnily. ()

• Keď Steve vstúpi do domu Gwen, aby doručil darček, stúpi na pískaciu hračku. Tou hračkou je Ovečka Shaun (2007), ktorá taktiež pochádza z dielne Aardman Animations. (toi-toi)
  • Herec, mluvící dědečka (Bill Nighy), je stejně starý (ročník 1949) jako herec mluvící jeho syna (Jim Broadbent) a pouze o deset let starší než herec, mluvící jeho vnuka Stevea (Hugh Laurie). (DellEthing)
  • V Mexiku neexistuje mesto Trelew, avšak mestečko s týmto názvom sa nachádza v Argentíne. (toi-toi)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)