Tento akcí nabitý animovaný Batman staví proti hlavnímu superhrdinovi zvláštního nového nepřítele, postavu zvanou Red Hood, která terorizuje Gotham City. Tento zlý chlapík řídí organizovanou kriminální scénu ve městě a stává se postrachem ulic, ale Batman brzy zjistí, že Red Hood chce něco víc, než jen peníze... Každou noc vychází Batman z příšeří a chrání obyvatele Gotham City před fantomy. Ale poslední dobou se jiný samozvaný ochránce veřejného blaha plíží ulicemi a jeho nemilosrdné metody spíše nahánějí hrůzu, než aby přinášely uklidnění. Ďábelský padouch, který jakoby znal každý Batmanův krok, si klade za cíl vyčistit ulice Gotham City jednou provždy a současně chce zničit i samotného netopýřího ochránce pořádku. Teď, když Red Hood započal velmi selektivně likvidovat gothamské podsvětí, objeví se znovu Joker, aby se vysmál odvěkému nepříteli tím, že vykope nějaké kostlivce, kteří měli raději zůstat pohřbeni. (HBO Europe)

Piri

Neviem prečo, ale skoro všetky klasické animované verzie Batmana sú ďaleko lepšie, napínavejšie a klasicky temnejšie ako akékoľvek hrané filmy preplnené CGI efektmi. Super akcia a dobre reprodukovaný príbeh. Ako keby animáky nemali čas na zbytočné a zdĺhavé scény ako hrané filmy. Doslova vynucujú prúd dialógov jeden za druhým. Je to dráma v plnom význame a to po celý čas filmu. Žolík ako vždy strieľa trefné, satirické až smrteľne vtipné poznámky. Veľmi dobrá hudba, ktorá verne odzrkadľuje samotný dej. ()

Terva

CITÁT - Jejda, teď to vypadá, že to muselo bolet ještě víc........... Zde se ukazuje několik faktorů, které se táhnou za Batmanem už od jeho zrodu. Crossover mi u Batman vůbec nesedí a neladí. Zde je to například tak zvaný "První Robin" a nebo robot ne nepodobný Terminátorovi. Mě to prostě nejde do hlavy. Batman prostě ne. CITÁT - Dobrá, poradím si sám....... ()

SarumanKo

Chris Nolan zmenil Batmana a jeho univerzum vo filmovom médiu k nepoznaniu (o komikse v tomto prípade nemôže byť ani reči), o tom niet žiadnych pochýb. Dnes už aj animáky odohrávajúce sa v klasickom DC Gothame (Robin a veľké množstvo kdejakej pestrofarebnej divočiny) obsahujú nehorázne množstvo temnoty a chorej psychiky. Under the Red Hood je príbeh alternatívny, ktorý vysvetľuje niektoré udalosti z Batmanovho života trochu inak, než sme na to zvyknutí z burtonoviek či nolanoviek, ale je perfektne prepracovaný a to mi vyhovovalo. Temne ladená animácia a hudba, uveriteľný vývoj postáv a zbesilá akcia sú len barlami mohutného (na 75 minútovú stopáž) a kvalitného príbehu. Je to nasiaknuté temnou psychológiou a dospelými otázkami morálky, pomsty či ľudskosti viac než som mohol čakať. Vyvrcholenie je absolútne nolanovské, choré, temné, napäté i dojímavé. Takmer je mi ľúto, že je to len animovaný film, vidieť to prevedené do hraného filmu, asi umriem blahom. (85%) ()

Doudis19

Nikdy jsem nebyl zastáncem Robina po Batmanově boku a ani tenhle film na tom nic nezmění, ale díky osobitě vystavěným charakterům mě fakt, že se zde Robinů vyskytne hned několik, alespoň neotravoval. Výborný příběh, slušná animace i komiksově přiměřené tempo, to jsou hlavní klady asi nejlepšího, celovečerního animáče od DC Comiks. ()

MrPierc

Batman je tady a Batman je i tam. Všude je Batman, to vám povídám! Výtvarný vzhled je odpuzující, chování dětinské, zápletka nudná. Koukal jsem na to jen jedním okem a málem jsem propadl Narkolepsii. Tenhle výtvarný styl je tak nudný a strohý až mě to málem nutilo vypnout před koncem. Kdyby udělali ten noir styl, co použili v úvodních titulcích, tak bych tleskal nadšením. Tohle je ale bída. Kromě Jokera a temné hudby, mě nic na filmu nepřitahovalo. Spíše to ke konci bylo jako nějaké levné rodinné drama pro ženy. Spawn je Spawn. ()

• Režisérka Andrea Romano namluvila jednoho z reportérů. (Caszidy)
  • Producent Bruce W. Timm nadaboval Riddlera. (Caszidy)
  • Příběh je postaven na komiksu "A Death in the Family" z roku 1988, kde čtenáři mohli volit mezi záchranou a smrtí druhého Robina Jasona Todda. Bylo zaznamenáno přes 10 tisíc hlasů, z nichž 72 % bylo pro možnost zabití Jasona Todda. Todd byl poté v roce 2005 vrácen zpět v komiksu Under the Hood. (Caszidy)