Casa Carnivora

Josef Blažek

Scenár:

Josef Blažek

Tomáš Mann

Co skrývá vyhořelý dům v sousedství? Co číhá ve tmě za jeho zatlučenými dveřmi? Stačí okamžik a dětské dobrodružství se mění v noční můru. (choze)

Pedestrian

Nejsem sice příznivcem přidávání amaterských filmů do zdejší databáze, a už vůbec ne zakládání profilů jeho tvůrcům, ale tohle se povedlo. Za polovinu úspěchu považuju přirozené účinkování jeho aktérů, čímž tenhle hororový kraťas vyčnívá nad haldou místních lamerských sraček. Viděno 2x. Líbí se mi, jak účelně se tu pracuje s hororovými klišé, délka jednotlivých záběrů a na tak malém prostoru skvěle vybudovaná atmosféra. Bravo, choze. ()

tron

„Jo. A bacha na ohořelí mrtvoly.“ Páčilo sa mi už TELO (CYBORG CHEERLEADER: FUCKDOWN IN HOCKEY MASK CAMP vnímam skôr len ako „iba zábavný oddych zákulisnými problémami unaveného tvorcu“), ale až CASA CARNIVORU je šupa. Bavilo ma, od hercov (detských aj dospelých) cez dialógy až po pôsobivú atmosféru (pochmúrna jesenná resp. zimná výprava, podprahová hudba). Ja by som to možno urobil trocha inak, ale v konečnom dôsledku pôsobivá urban legend, u ktorej by som sa nebránil sequelu, ani prequelu. Niečo ako moja recenzia na Recenzie.org: http://www.recenzie.org/amatersky-film/275-kratas-casa-carnivora ()

nigga

Vlastně adaptace komiksové povídky „Pryč“ od Richardsona a Russella, ale musím uznat, že v režisérově amatérské filmografii je toto od Těla a Cyborga kvalitativně na mnohem vyšší úrovni, herci se konečně snaží a podařilo se z toho vyždímat i nějakou atmosféru, velký podíl na tom má hudba a statický záběr jakoby z „domu hrůzy“. A to, že se téměř nic nedovíme je jen velké plus, takže zatím 70%. ()

zdepapepa

Nemůžu si vynachválit napsané dialogy, minimalistický scénář, podobně i ztvárnění a hudba. Bohužel co filmu jasně chybí je byť jen náznak nějaké pointy. Herecké výkony jsou adekvátní místu výroby a rozpočtu. Rozhodně zlepšení po předchozích Kyberroztleskávačkách. Z recenzí jsem vyčetl, že se jedná o tzv. městskou legendu, což plně akceptuji, ovšem proč se třeba nepokusili (měšťáci) ten dům rozbourat či dle vlastníka parcely zjistit, co uvnitř vlastně je, to nechápu. Možná, že už se v tom baráku ztratilo tolik lidí, že zasypané mrtvoly (nebo kdoví, co se v tom baráku vlastně děje) by se blbě hledaly a identifikovaly. ()

Wacoslav1

Tak teda sorry ale nechapu co s tim vsichni mate vzdyt je to desna nuda bez jakyhokoliv napadu nebo pointy atmosfera a hudba by jeste usly ale celou dobu jsem cekal jak to skonci jestli alespon neco uvidime nebo se neco vysvetli ale ten konec mne utvrdil v tom ze to je natoceno bez spetky alespon sebemensiho napadu ted bacha nasleduje SPOILER nejdriv do toho baraku vleze jeden pak druhej pak policajt a treti hned za nim a kdyz tam vleze ten posledni zavrou se za nim dvere a tim to skonci delate si prdel? a z toho tu jsou vsichni vodvareny a ma to jako 60% jo?! tak to mi hlava nebere ty vrazdici nafukovaci pany mne aspon pobavily svou stupiditou tohle je bohuzel jenom donebevolajici nuda vic bych v tom opravdu nehledal nebo mi snad neco uniklo? ()

• Natočeno v březnu 2010. (choze)
  • Nejlevnější film LudovicoFilmu. (choze)
  • První režisérův film, kde se sám vůbec neobjeví. (choze)