Rozprávky bratov Grimmovcov: Husiarka

(TV film)
  • Česko Princezna Husopaska (viac)

Husiarka je príbeh princeznej Elizabeth, ktorá cestuje na svadbu za svojim milovaným princom Leopoldom. Na ceste za ním sa ale dohodne so svojou slúžkou aby sa vymenili. A tak sa z princeznej stane husiarka a zo slúžky nevesta... (STV)

eFOXsize

Herci mohli být vybráni lépe, ale není to tak strašné jako u jiných německých pohádek. Vizuální stránka snímku mi přijde moc pěkná vzhledem k tomu, že je to televizní film a kladně hodnotím i délku, to je vskutku bonus. Mně se to docela líbilo, chvílema i více než husopaska s Morávkovou. Za mě 3*, za děti 3,5*. ()

Vejrrr

Pořádně nevím, proč se vlastně jen po dvaceti letech natáčela ta samá pohádka se skoro stejným dějem i kvalitami. Že by němcký pohádkový svět vyžadoval husopasku čistě v německé herecké sestavě? To jsem nepochopil, ale raději po tom nepátrám a moje vysoký hodnocení se zakládá na tom, co jsem viděl. Nenásilná, pohodová a klasická pohádka, kde se do hodiny vešlo všechno, co si od slušný pohádky lze přát. ()

DarkoCohen

K televizi jsem usedala s předsevzetím, že Princezně Husopasce s D. Morávkovou a M. Kuklovou dám ještě jednu šanci, ale místo toho jsem dostala novější zpracování toho samého jen o 20let později, opět v německé produkci, ovšem tentokrát i se zcela německým obsazením. Od hodinové televizní pohádky čekám skoro vždy pohromu - teda alespoň u novodobých ve studiích natáčených českých pohádek je to tak zpravidla vždy. Ale v tomto případě se nečekaně jednalo o velice příjemné překvapení. Krásné exteriéry, povedené herecké obsazení (hlavně přítomnost hollywoodem odzkoušené Karoline mě potěšila a princ Leopold byl fešák), slušný scénář a pěkná atmosféru dokreslující hudba. Celkově musím konstatovat, že sledovat tuto Husopasku vůbec nebyla ztráta času, což se o té původní moc říci nedá. 65% ()

Jezinka.Jezinka

Krev je infekční materiál a hlas krve neznamená to, že špinavý šnuptychl bude mluvit. Opravdu ne. V knížce to ještě působí poeticky, vidět to je víc, než si dětské oko zaslouží. Princ je bezesporu mutant, ale je to hodný chlapec, co mu taky zbývá, když hezkej není, že jo? Princezna dokáže nemožné a chvílemi je i sympatická, jsou to krátké chvilky a jsou asi jen tři, ale jsou. Nejlíp z toho nakonec vychází, kromě Falady samozřejmě, ten malý kluk. ()

Monoxid

Nejdřív jsme se všichni u televize lámali smíchy a přemýšleli jsme, jestli jsou to vyloženě blbí filmaři, nebo jestli je tak blbý ten příběh a pak jsme se rozhodli, že to nevypneme, ale budeme se dál koukat, jak blbě se ještě ty postavy zachovají. A stálo to za to, na konci jsme se taky parádně nasmáli. A nějak mi uniklo, co měla být pointa: Netrhejte hlavy panenkám malých holčiček, budou vás chtít zabít nebo Neberte si prince když nejste princezna? ()