Mike Weiss (Evans) je poněkud záhadný, ale skvělý mladý právník na vrcholu svých schopností. Je to ale také narkoman. Mike neustále bojuje o udržení rovnováhy mezí svými dvěma protichůdnými světy, kde se rychle žije – světem prostitutek a pouličních grázlů a světem energických advokátů a soudců. Když se zdravotní sestra na úrazovce Vicky (Shaw) v práci nakazí kontaminovanou jehlou, Mike a jeho přítel a partner Paul Danziger (Kassen) se neochotně ujmou jejího případu. Jak se do případu noří, zjišťují, že u významného poskytovatele zdravotní péče funguje rozsáhlý systém korupce, který za zisk dává všanc lidské životy. Mladí advokáti se rychle octnou uprostřed soudní pře, která bude tou největší a nejnebezpečnější v celé jejich kariéře. V případu je na ně vyvíjen ohromný tlak; pokud neuspějí, budou zničeni, ale protože jsou plni odhodlání, bojují dál. Mike se snaží odhalit pravdu a ocitá se v nejtěžším zápase svého života, a to nejen proti skvěle placeným advokátům odpůrce, ale i proti vlastním, osobním démonům. (Filmbox)

FilmFan24

Silný námět dramatu z právnického prostředí, který bohužel napsal sám život. Chris Evans si vyloženě ukradl film pro sebe a v každém záběru, kde se jako svérázný právník objeví vyloženě září. Zjištění, že počet zraněného nemocničního personálu injekční stříkačkou je tak vysoký bylo pro mě šokující. Nečinnost a neochota něco změnit těch, co tahají za nitky kvůli pěnězům je zarážející. Holt zdraví ať už chceme či ne, je největší byznys,. kde bohužel pacient je až na posledním místě. ()

VanTom

Kvalitní výkon Chrise Evanse, jemuž role brilantní a angažované, přestože pařící a fetující mladé advokátské "štiky" přesně sedla, by rád posunul toto právnické drama do vyšší ligy. A přestože mě sisyfovský případ prosazení bezpečnostních injekčních stříkaček navzdory zájmům obřího monopolu dodávajícího zdravotnické vybavení fakticky velmi zaujal (a natočen špatně taky nebyl), strhujícím se nestal. Lepší 3*. ()

Fr

,,DÁ SE NĚJAK ŽALOVAT NEMOCNICE, KDYŽ NECHCE KOUPIT VĚC, KTERÁ ZACHRAŇUJE ŽIVOTY?“....... /// To se takhle Vicky bodne v nemocnici o jehlu. AIDS už prej neznamená trest smrti a tak nechme chuděru umírat a mrkněme se na novej typ jehly, která by ani v kupě sena nezapadla – je totiž bezpečnostní a jen na jedno použití! Jestli si myslíte, že je to v Americe jako u nás (přijdu, šupnu to do fabriky a zejtra mě tím v nemocnici vopíchaj) - tak to prr! Tady musíte spoustu překážek a největší je zasranej monopolní výrobce zdravotní techniky. Naštěstí na straně ,,dobra“ stojí dva právníci. Jako by ale nestačilo, že akce ,,JEHLA“ má finanční problémy. Michael, kromě to ho, že je génius, blázen, visionář, sukničkář a šílenec, je i feťák. UŽ JSTE BOJOVALI PROTI FARMACEUTICKÝ SPOLEČNOSTI? (já třeba proti pojišťovně...)... Tohle je takovej celkem obyčejnej film o tom, že je krásný, když právník udělá něco velkýho a správnýho. Nečekejte velikou soudní bitvu, jen drama o složitý cestě jedný zdravotní pomůcky do nemocnic a vzpomínku na jednoho právníka. Třeba si na něj vzpomenete, až najdete na hřišti ..... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju filmy podle skutečných událostí. 2.) Zjistím, co je nejčastější příčinou nákazy nemocničního personálu. 3.) AIDS? Odkud se bere? 4.) Thx za titule ,,Velkotlamka“. ()

666Carnage

Kapitán Amerika je pěkný kvítko. Drogy kouří, šňupe a píchá si je. Ale je to dobrý právník a bojuje za to aby v každé nemocnici byla bezpečnostní jehla a nestávali se v nemocnicích nehody a sestry tak neonemocněli žloutenkou typu B, C a HIV. Chris Evans hraje super a těch 100 minut právnických keců včetně jeho bohémského života utečou v celku rychle. Film je podle skutečné události a nebyl vůbec špatný. 70% ()

sulimo

Nejdřív jsem si říkala, že by se z toho mohla vyklubat další Erin Brockovich, jenže po pár minutách pohledu na Evansův samolibý xicht, frajerský grimasy á la největší klátič ženskejch na světě (a k tomu sem ho pravděpodobně měla litovat pro to, že šňupe), mi bylo jasný, že další Erin se konat nebude. Tenhle film je hodně nezvládnutej, a to z toho důvodu, že celá ta atmosféra, která by vznikla z procesu David vs. Goliáš je potlačena právě až nesnesitelnou pozorností Evansově postavě, která je ovšem alespoň pro mě nezajímavá a dost trapná. Ve finále jsem něvěděla na co koukám a kam se dějově dostanu, tajně a naivně jsem doufala ve větší rozjezd zajímavého případu, ale jak píšu, naivně. Zbytečný film. ()

• Všech 7 tetování, které můžeme na Mikeovi (Chris Evans) vidět, jsou hercova autentická tetování. (Kodousek)
  • Snímek je natočen podle skutečné události, jejíž zfilmování posvětil skutečný Danziger, který byl osloven vynálezcem injekčních stříkaček, chránících zdravotnické pracovníky před infekcemi. (Patw)

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (viac)