Sex, zrada a škandál. Vitajte doma!
Po piatich rokoch sa márnotratná Nina Ostroffová, ktorá sa práve rozišla s snúbencom, vracia domov, aby so svojou rodinou strávila Deň vďakyvzdania. Jej rodičia dúfajú, že sa zapozerá do úspešného syna ich susedov, Tobyho Wallinga, Nina sa však zamiluje do jeho otca Davida. Tento vzťah prevráti životy oboch rodín naruby a prinúti ich zamyslieť sa nad tým, čo v skutočnosti znamená byť šťastný.
Manželia Ostroffovci a Wallingovci sú najlepší priatelia a susedia vo West Orange na predmestí New Jersey. Ich pohodový život sa však obráti hore nohami vo chvíli, keď sa na Deň vďakyvzdania vracia po piatich rokoch domov ich márnotratná dcéra Nina Ostroffová po tom, čo sa rozišla so svojím snúbencom Ethanom. Obe rodiny by boli šťastím bez seba, keby sa Nina dala dovedna s úspešným synom od susedov, Tobym Wallingom. Lenže Nina sa zapozerá do jeho otca a najlepšieho kamaráta rodičov, Davida. Keď už nie je možné ďalej skrývať ich vzájomné iskrenie, prepukne rozruch a obrovský škandál. Najhoršie nesie túto situáciu Vanessa Wallingová, Ninina najlepšia kamarátka z detstva. Následky aféry sa postupne podpíšu na všetkých členoch oboch rodín, ale nečakane zábavným spôsobom. Všetci nakoniec musia prehodnotiť, čo pre nich znamená pocit šťastia a ako sa to, čo vyzerá ako katastrofa, môže ukázať ako niečo, čo potrebujeme v živote najväčšmi. (TV JOJ)

Slartibarkfast

Jsem zvyklý na rodinná dramata, která se točí okolo určitých tabuizovaných témat. Do určité míry je vítám, jelikož nabízí spoustu zajímavých zápletek. Tento film není výjimkou v zaměření, nicméně velikým zklamáním v provedení. Divákovi přinese jen nepatrné vzrušení za cenu hodinového zabřednutí do patosu a nudy. Navíc samotné rozuzlení poskytne jen pramalou útěchu za prodělaná traumata spojená se zhlédnutím tohoto nevýrazného kýče. Nebýt mého oblíbeného herce Laurieho, který zde naprosto netrefil svůj styl a podivnou roli, dal bych možná ještě méně, neboť se zde schyluje k neskutečně trapné sračce, která vám dokáže dokonale pokazit večer, na který jste plánovali vzrušující sex při svíčkách a k tomu parádní film. 35% ()

noby

V detailech (ne zas tak malých, docela často v celých scénách) překvapivě silná jednorázovka, v průměru příjemně plynoucí a dobře zahraná, a místy bohužel plná úliteb americky širokému publiku. Když si to člověk dopřeje ve chvíli, kdy na nic velkého nemá náladu, vyjde to z toho jako příjemné překvapení. ()

venison

Bylo zvláštní vidět herce Hugha Laurieho bez fousů a doktorského titulu.. Kupodivu dokázal zahrát i citlivého muže a ne jen arogantní pako.. Ale že by nějak herecky exceloval, to se říct nedá.. Těšila jsem se zejména na mého oblíbence "Boba" Olivera Platta, který perfektně naplnil mé očekávání :-) Na melancholickou Catherine Keener se vždycky příjemně dívá a Allison Janney svoje megery seká jako Baťa cvičky :-) Zaujala mě zejména mladá dvojka - pohodová a příjemná "holka od vedle" Leighton Meester a přirozeně krásná Alia Shawkat se svou záplavou pih.. Vážné téma dvou rozhádaných původně přátelských rodin hezky podtrhl komediální podtext.. Zejména se mi líbilo, že nešlo o prvoplánovou americkou "pohádku", ale na Amíky si tvůrci vedli poměrně realisticky (že by za to mohl britský režisér?).. Mě se to líbilo, ale víc jsem se smála, než dojímala :-) ()

verbal

Vyprcat o čtvrt století mladší kikinu je nepochybně sen každého padesátníka. Vyprcat však o čtvrt století mladší kikinu, která je dcerou nejlepšího kámoše, to už je něco, co by si měl každý padesátník dvakrát rozmyslet a raději vrátit tu viagru zpět do lékárny. Mohlo by pak vzniknout roztomilé, společenské fopa a docela hutný materiál pro kulantní film. To by se toho ovšem musel chytit nějaký inventivní scénárista a ne nevyžvaněný trotl, co má pravděpodobně na svědomí třeba i tuhle úděsnou sračku a zpotvořit to na nudnou, trapnou a tupě ukecanou homodramakomedii pro otylé jedince s diskutabilním pohlavím. A House to vzal asi jen proto, aby si ještě aspoň na chvíli mohl zafranckovat s nějakou pětadvacítkou. ()

Marsik

HBO 2 - Nic převratného a hlavně absolutně nic náročného. Jednoduchý snímek na načaté odpoledne, kdy nevíte, co s 85-ti minutami vašeho času. Hugh Laurie (Dr. House) a Leighton Meester vytvořili zajímavý vtipný pár a hlavní zápletka byla do pohody. Nemá cenu se více rozepisovat a rozhodně vám nic neuteče, pokud toto komediální drama minete obloukem. 66% ()

• Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2011 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Hoci sa dej filmu odohráva v New Jersey, tak jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte New York. (MikaelSVK)