30 minút alebo menej

• Česko 30 minut nebo méně (viac)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiálny text distribútora)

SHI-SHA

Je to takové nijaké. V první řadě je spatlaný scénář, snaží se být zajímavý, ale dopadá to překombinovaně. Jesse Eisenberg hraje úplně stejně jako v Zombielandu, Adventurelandu i Social Network. Ke zbytku "party" nemám výhrad. Hlavně McBride opět hraje perfektně výstředního pošuka a Swardson mu zdatně sekunduje coby nešikovný imbecil. "That's what she said!" ()

korbitch22

Velké očekávání se bohužel nenaplnilo,na druhou stránku to ani nezklamalo.Humorem,no ´´´humorem´´ víc nabitý Fleischerův Zombieland mě paradoxně bavil míň. 30 Minutes or Less by si určitě zasloužilo víc paradoxních a vtipnějších scén,ale Fleischer to pojmul víc vážně a film mu překvapivě režisérsky sedí jak přibitá bejska k hlavě vyhuleného puberťáka.Oddychová kriminálka,kde vás svým herectvím baví Jesse Eisenberg,který jasně dokazuje že mezi mladými herci v Hollywoodu je elitou.Dialogy s jeho talibanským kamarádem mají grády a baví vás takovým tím ´´chytrým´´ humorem,který není excentrický,ale o to silnější,např. vykradení banky v jejich podání mě rozsekalo :) Co se týče dvojice hlavních padouchů,vsadil scénáristou na mě příjemnější notu,kdy ona dvojice není úplně vymaštěná a humor se netýka jenom jejich nízkého iq ( jako v podobně laděném Flyppaper ) ale oba dokáží vymslet slušnou boudu a asi má diváká bavit neustále sexuální narážky v podobě McBride ( který kretén nic jiného ani neumí ).Film uteče rychle a furt se v něm něco děje,mohlo to být daleko lepší,ale zabavilo mě to a hlavně musíte do toho jít jako do buddy movie a ne do šílené ujetiny jako byl Zombieland a tahle komediální kriminálka vás svojí lehkostí určitě zabaví,mimo jiné je tenhle film dalším důkazem že Verbal je debil.Odpočinkových 70%. ()

Kryton

Pokud se podíváte na obsazení, kde se vyskytují béčkoví komici a ten Zuckenber ze Zombielandu, tak vám bude jasné, že to nebude psychologické drama ve viktoriánské době. Je to přímočará mírně buranská komedie na téma vyloupení banky. Možná v 80.letech by to letělo, ale tato komedie má jen pár skvělých momentů (vyloupení banky, scény na vrakovišti) a pak dost minut se neděje nic k povšimnutí. Osobně ten film bude mít větší účinek po více pivech/jointech a pak se dají přečkat slepené mosty k dobrým scénám. Vyloženě jsem neodcházel zklamaný ani zhusený. Tolik (k)análního humoru zde není. Buranská Apatowka s vedlejšími postavami. Tak bych to nazval. Hodnocení OST: Po většinou 80tková hudba až na rapový začátek. 6,5/10 ()

Segrestor

Když si přečtu, co k filmu poznamenal Verbal, tak s ním částečně souhlasím, nicméně, tolik bych ten film nezatracoval. Nakonec se přeci jen vtipné momenty najdou a každý si přijde na své. Je ovšem opravdu znát, že by to šlo udělat mnohem lépe, spoustu věcí dotáhnout do konce, vymačkat toho humoru víc, vyměnit některé herce, protože McBride to prostě nemůže utáhnout sám a ten pandžábský princ už vůbec ne. Nakonec si ještě člověk postěžuje, že Peña je jen nějaká pitomá Deus ex Machina a přitom mohl celý příběh otevřít i zakončit tedy dát své postavě nějaký podstatný smysl. SPOILER - takhle mi jeho osud a pak i smrt byla úplně u zadku - KONEC SPOILERU. Já nevím, když se nad tím ještě jednou zamyslím, je tam materiálu, s kterým by se dalo ještě hodně co pracovat a překovat to na opravdu báječnou podívanou plné honiček, třeskutých gagů a nečekané pointy. Nicméně, večer to zachránilo, tak dávám lepší tři hvězdy. ()

Crawler-D

Mohl by to být studentský film nebo kraťas. Název zvolen hloupě, dodávka pizzy hraje minoritní roli. Každá postava se chová nesympaticky a stojí snad jenom na tom, že jsou sprosté. Ale jejich neschopnost v oboru vraždění, vykrádání bank a podobných zhůvěřilostí slabomyslných není tak vtipná, jako kdyby se do toho pustili Coenovci. Skutečný polotovar s neujasněnými postavami. ()

• Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)
  • Třetí film Jesseho Eisenberga v řadě, kde jeho postava má spojitost s Facebookem. (Kroup4)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Zix.)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (viac)