Příběh sleduje jednu nečítankovou kariéru. Od otloukánka z chudé rodiny alkoholika, ke králi internetových domén. Nemožné je možné, padají normy, konvence, pravidla. Už jako kluk pochopí, že spolehnout se musí jedině sám na sebe. „Totáčem“ 80. let kličkuje nepříliš vzorově a přelomový listopad prožije rovněž nezvykle - mezi blázny v léčebně. Po revoluci už to jede, ba letí. Nahoru, ale i dolů. Do Německa a zpátky. Na Pankrác a zpátky. Do Číny a zpátky. Vše je tak snadné, až je to k smíchu (ale i tzv. „vo hubu“). Může za ten rozlet chytrost nebo vychytralost? Z netušených a nekonečných možností internetu vyroste ve finále virtuální blahobyt. Hrdina má všechno, dokonce plánuje hodně netradiční rodinu… Vypadá to na happyend, ten se ovšem stylově zvrtne. (oficiálny text distribútora)

heyda

Je to někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček, ale převládá u mě pocit z dobře odvedeného řemesla. Dnešní české filmy mají totiž jeden problém. Buď, že jsou vizuálně skvělé, ale příběh nekonzistentní či nudný. Nebo naopak mají velkou myšlenku, ale neumí jí vůbec prodat. Tenhle film si však dokázal poradit téměř se vším. Vizuálně je to jeden z nejhravějších filmů, co sem od české produkce viděl (slow motion, detaily, kamerové filtry, rychlý střih, jindy zase dlouhé záběry, úžasná hudba). Co se týče příběhu, tak tam to trošku skřípe, přesto rejža ví, co chce odvyprávět a má to i svoji přehlednost. Hvězdičku ubírám za někdy trošku slabší komentář Budaře a za množství celebrit, které se do tohoto filmu nacpalo. Jisté však je, že režiséra jsem dodnes neznal, ale ode dneška budu na jeho další díla ohromně zvědavý. 70% ()

6thSun

Prokreslení charakteru skřípe, jak může např. takovej (ve filmu ztvárněný jako víceméně) buran ovládat němčinu a angličtinu, jaktože je z něj najednou prvotřídní ajťák? Holé konstatování "V lochu jsem byl samouk" k tomu určitě nestačí. Motivaci k hloubce vztahu Budař-Brožová jsem nepochopil vůbec, vykrádačky Guye Ritchieho jsou taky úsměvný, jinak ovšem solidní zábava od začátku do konce! 75% ()

Lischai

Je to příběhová tříšť. Sice film svižně ubíhá, ale nejsme svědky žádného dramatického rozhodnutí -- vidíme jen vyříznuté scény: teď se Vránovi vede dobře, teď špatně, teď je v lochu, teď šnupe kokain. Výsledný dojem je pak něco jako prolétnutí cizími fotkami z dovolené. Je to hezké, ale já sám jsem nic nezažil. ()

kaylin

No, co k tomuhle říct. Hlavní postava mi vadí, na druhou stranu se prostě Budařovi nedá vzít, že toho svého Czech Made Mana zahrál dobře. Takové lidi si dokážu v naší zemi celkem snadno představit. Nadáváme na politiky, ale co chceme, když tahle verbež je i mezi námi. Máme to, co mít můžeme. Stylizované, zajímavé vyprávění, které ale přece jen asi proplyne kolem vás a vy si moc neodnesete. Je to docela škoda, protože tuhle povahu kolem sebe můžeme vidět celkem často. ()

Beastmaster4

Film, který svou podobou a pojetím nemá obdoby. Stejně jako je CZECH MADE MAN kvalitní je plný nepěkných vrásek. Děj, který nemá cenu díky "obsahu" řešit je určitě zajímavý. Co jsem obdivoval nejvíc, byla práce kamery a střihu, tady nemám co vytknout a mohu s klidem říct, že v téhle oblasti se film řadí mezi špičku nejen mezi českými filmy. Hudba a výběr písní, je taky na jedničku. A k tomu nejhlavnějšímu a to role a projev Jana Budaře. J. Budař ukazuje v nejednom filmu, že je dobrý herec, s dobrou intonací a barvou hlasu. Jeho fyzický projev už tak dobrý v mých očích není. Určité známky křečovitého přehrávání mi vadí a bohužel tady jich je víc než dost. Hlavně ke konci filmu, tam už snaha rozklepat se co nejvíc vypadá, jak pokus o hraní vašeho kamaráda u stolu v hospodě. Nevím, jak to říct jinak, ale režisér měl určitě trošku Jana Budaře usměrnit k dobru věci. Jinak jde určitě o to lepší, co může český film nabídnout a ukázat. Příběh o síle peněz a osamění z úspěchu, touhou po moci a zjištění, že ne všechno se dá koupit...nebo ano!? ()

• Přípravy snímku probíhaly kvapně během pouhých tří měsíců. (Olík)
  • Na střelnici oslovuje Vrána (Jan Budař) Čápa (Milan Šteindler) hodností plukovník. Později je však záběr na noviny  Metro, ve kterých je fotka Čápa, když přebírá vyznamenání na Hradě a tam má hodnost nadpraporčíka. (Horryx)