V každej rodine by sa našla nejaká čierna ovca, ktorá je vždy o niekoľko krokov pozadu a nedokáže si usporiadať svoj chaotický život. Sestry Liz, Miranda a Natalie by o tom vedeli rozprávať. Ich brat Ned, bývalý majiteľ biofarmy, je totiž nevyliečiteľný dobrák, poctivec a idealista, ktorému nekonečná dôverčivosť prináša nemalé problémy. A to nielen jemu, ale aj jeho blízkemu okoliu. Ned je v praktickom živote doslova nepoužiteľný, ale ako brata ho musia tolerovať. Keď však pre incident s marihuanou na farmárskom trhu skončí za mrežami a priateľka ho vyhodí z farmy, sú to opäť jeho sestry, ktoré mu pomôžu. Po návrate z väzenia ho každá z nich u seba na chvíľu ubytuje, aby si zariadil nový život. Netrvá dlho a Nedova absolútna úprimnosť im všetkým obráti životy hore nohami. Napokon si rodina uvedomí, že Nedova bezbrehá viera v poctivosť ľudstva nie je až taká smiešna a zbytočná hlúposť. Občas aj v dnešnom skazenom svete totiž prinesie skutočný zázrak! (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

Moc chci nepotřebovat peníze, být energeticky i potravinově soběstačný a říkat lidem pravdu do očí. Asi bych pak žil na samotě daleko od civilizace s nějakou přítulnou ovečkou, ale když to vyšlo Nedovi, tak proč by to nemohlo vyjít mně? Asi proto, že nežiju ve filmu, ale uprostřed chvalozpěvu na prachy. Ono je to vlastně jedno, protože tahle pohodovka mě hodně bavila a tak ve své přirozené naivitě mohu doufat, že spustí alespoň vlnku upřímnosti, která zlepší život na tomto světě. ()

rastlinka

Spolu s 50/50 mi tento filmík prišiel ako také svetielko medzi ostatnými komédiami:) Po jeho dopozeraní som mala veľmi dobré pocity a preto mi to nedá a dávam plné hodnotenie. Minimálne za humor, ktorý je inteligentný a netlačí na pílu, čo mi fakt veľmi sedí a nekrútim hlavou nad nezmyslami. Nenudila som sa ani minútu, nenašla som v ňom vyslovene slabé momenty a najmä je to film, ktorý pobaví, zahreje pri srdci a aj nás donúti čo-to popremýšľať o živote a o tom, akým smerom sa ľudstvo uberá. ()

C0r0ner

Není to kdovíjak chytrý film, ale to asi ani nikdo nečekal. Místo toho jde především o kritiku dnešní společnosti a bohapustou zábavu. A ta se teda povedla jaksepatří! Dlouho jsem se tak nezasmál geniálně postavenému situačnímu humoru, který měl na svědomí jeden jediný idiot, který si s nám ale bez problému vystačil celý film. Parádní pohodový relax. 90% ()

movie

Nevím, jestli nejsou čtyři hvězdičky až moc, ale já se bavil a docela sem se odregoval od drsnějšího humoru, kterému dávám posledních par let přednost. Paul Rudd tu hraje zcele bezelstného hipíka, jehož přehnaná dobrota a upřímnost ho přivádí do nepřijemných (rozuměj "vtipných") životních situací. Celé je to hodně odlehčené a bez děr, Paul Rudd je podlě mě ve své nejlepší roli a naprosto uvěřitelný. ()

MA.KI

Myšlenka dobrá (Ned = beznadějný idealista), provedení žel nemastné neslané. Lepší tři hvězdy, hlavně díky o poznání lepší poslední čtvrthodince. Americká nezávislá scéna by měla trochu zabrat. ~ ~ Já žiju život určitým způsobem. A to tak, že když důvěřuješ světu kolem, myslím, jako když opravdu věříš tomu, že lidi kolem tebe jsou dobří a mají jen ty nejlepší úmysly a že i oni budou žít se stejným smýšlením. ()

• Rashida Jones a Paul Rudd si spolu ve filmu Kámoš k pohledání (2009) zahráli pár. Zde Rashida Jones hraje přítelkyni Nedovy (Paul Rudd) sestry. (žvanimírek)