Dvojica naivných mladíkov z východného Nemecka sa po páde Berlínskeho múru vydáva na road trip po Amerike. Keď sa konečne otvorí možnosť vycestovať do zahraničia, vyberú sa rovno do San Francisca, kam pred desiatimi rokmi údajne utiekol otec jedného z nich. Nanešťastie im však peniaze stačia iba na letenku do New Yorku a po tom, čo na pasovej kontrole vyhlásia, že nie sú nacisti ale komunisti, musia sa podrobiť nepríjemnej osobnej prehliadke. Aby toho nebolo málo, so svojimi päťdesiatimi piatimi dolármi sa dostanú akurát tak po New Jersey, odkiaľ im nezostáva nič iné, len pokračovať stopom, napríklad s vyšinutým Darrylom do jeho rodiska v Tennessee. Na svojej púti stretávajú rôznych extravagantných ľudí, ktorí sa im aj napriek jazykovým nedostatkom snažia pomôcť uskutočniť ich sen a cestovať naprieč Amerikou. (TV JOJ)

masekjc

Mám pocit že velká část místních hodnotitelů asi koukala na úplně jiný film. Takže popořádku: Tento film rozhodně není komedie, sem tam se něco vtipného objeví ale do kvalitní komedie to má hodně daleko. Úvod začne naprosto nevinně a celkem zajímavě, ale postupem času Vám dojde, že se film transformuje do nudného drama. A nakonec se z toho stane ještě romantické drama. Ehm? No takže vlastně chyba není ve filmu, ale v tom že nějaký odborník tento film označil jako komedii a zkazil tak většině očekávání od tohoto filmu. Sečteno podtrženo: Tohle není komedie, tohle je drama! Přesto se zázrak nekoná a nepomůže mu k němu ani výborný soundtrack. 4/10 ()

Jara.Cimrman.jr

Patřím mezi jedince vzdělané tak, že dokážu bez mrknutí oka ze sebe dostat nejméně dva rozdíly mezi USA a NDR. Vědom si těchto rozdílů jsem se těšil na zábavnou cestu dvou chudých východních Němců po amerických silnicích a ona se ta zábava nějak nedostavila. Skutečně jsem se smál jen dvakrát - při vydávání certifikátů o pravosti kusů Berlínské zdi a samozřejmě při jejich vystoupení v gay klubu. Jinak mne absolutně nebavilo sledovat ty hodné Američany, kterak dávají hladovým najíst, svezou je na motorkách a když je nejhůř, tak jim vnutí auto. Jsem rád, že jsou USA alespoň ve filmu zaplněné takovými dobrodinci, protože já jsem tam častěji koukal do hlavně pušky než bych se setkal s nabídkou pomoci. ()

greetchen

Neviděla jsem až tak moc německých filmů, ale když už mi nějaký padne do hledáčku, většinou to stojí za to. Což platí i pro tenhle. Čekala jsem road movie plnou laciných vtípků, ale je z toho příjemný film, víc drama, než komedie, od kterého se vám nechce odtrhnout oči. Nehraje přehraně na city, nenabízí omleté gagy, tenhle film je svůj a rozhodně stojí za vidění. ()

teba

Budu se opakovat, ale... je to NĚMECKÁ KOMEDIE!! Takže opět mírně tlačím hodnocení nahoru... Film má výhodu v době, kdy se odehrává, takže mu projde to krásně naivní vidění Ameriky, včetně barev a filtrů na jeho podporu. Navíc několik, na německou komedii slušnejch fórků (Vy jste nacisti? Ne ne, my jsme praví komunisti!), nezbytná slza uroněná v samém závěru... Zkrátka a dobře, sledovalo se to celkem pěkně, nelituju :o) ()

Stanley619

Nenechte se zas tak lehce zmást a nalákat filmem. Přece jenom jet s pár doláčema v kapse do Ameriky je asi ta největší debilovina, kterou můžete udělat. No, dejme tomu, že v tom lepším případě vás jenom zmlátí a okradou bezdomovci ohřívající se u zapálenýho sudu. Ale jinak v poho, po dlouhý době něco koukatelnýho z Německa. 62% ()

• Titulná melódia filmu je v skutočnosti štátna hymna bývalej NDR "Auferstanden aus Ruinen" - autorom textu je Johannes R. Becher, autorom hudby Hanns Eisler. Vzhľadom na to, že sa v texte hovorí o zjednotení Nemecka, od ktorého NDR neskôr upustila, spievala sa hymna ku koncu existencie NDR často bez textu. (andykanadan)