Mladý Nathan Harper (Taylor Lautner) jedného dňa objaví svoju fotografiu na webovej stránke s nezvestnými deťmi. Rýchlo zisťuje, že jeho "doterajší" otec a matka určite nie sú jeho skutočnými rodičmi. Teraz chce viac ako čokoľvek iné odkryť svoju pravú identitu. Do cesty sa mu však pripletú vládni agenti a začína ich prenasledovať polícia. Čo stojí za tajomstvom jeho pravého mena a rodiny? Z prenasledovania sa stáva divoká a nebezpečná hra o Nathanov život, v ktorej pri ňom stojí jeho priateľka Karen (Lily Collinsová). Svoj boj o pravdu ale Nathan nehodlá vzdať. (TV Markíza)

verbal odpad!

Ten Lautnerův fotr musí být nějaký vysoce postavený hollywoodský žid. Aby se totiž takový prasečí xicht s hereckým nadáním špatně vydlabané tykve dostal před kameru, kde by se po jeho boku zaponižovala dokonce i samotná Ripleyová, to už chce mít v zádech pořádného potentátu! A tak slavný homodlak z Tvajlajtu i k hlavní roli přišel! No a film je to samozřejmě výborný, takový barevný, obsahující snad vše, co Rodriguez vystříhal ze Spy kids pro nadměrnou debilitu. To ovšem bohužel nevylučuje, že se u toho opět pár třináctek řádně vyprstí a ten nehezký hoch s tolik inteligentním obličejem se v nějaké žumpě objeví znovu! ()

Ajinka126

Tak jako první si říkám "film s rádoby dětskou hvezdou".. To bude. Ale bohužel Lautner nedostal šanci udělat z toho trapnost, protože to za něj vzala jeho filmová "matka". Jak z ničeho nic přeprala 2 ozbrojené muže. To samo o sobě bylo celkem sci-fi. Takže já už jsem ani na nic dalšího nečekala. Byl to celovečerní vír posměchu, nejapných akčních scéniček a ukňouraného bývalého vlkodlaka. Škoda času ;). ()

Dudek

Od snímku, který se jmenuje Bez dechu, bych čekal krom primitivního příběhu minimálně „dech beroucí akci“. První očekávání se vyplnilo do písmene, ba možná bylo překonáno. Pokud bychom sled scén v traileru seřadili chronologicky tak, aby odpovídal snímku, bez přílišného přehánění bychom získali jeho plnocennou, ale zkrácenou variantu. Absence pořádného děje však pro podobný typ snímku nemusí být zkázonosná. Problém tkví v tom, co jsem již načrtl v úvodu. Singletonovi se navzdory jeho zkušenostem nepovedlo natočit pořádnou akční scénu. Nestojí za tím selhání herců, třeba takový Lautner v přímé rvačce vypadá přirozeně a uvěřitelně, jakožto předvídatelnost a schematičnost. Singleton se ukazuje jako režisér, jehož slabiny vyplouvají navrch tím spíš, čím je daná scéna komornější. Krom silné zápletky a akční scény chybí snímku i pořádná postava. Klaďasové jsou příliš nudní, navíc to mezi nimi nijak nejiskří a jejich herecké vyjadřování emocí je spíše úsměvné, než dojemné a záporáci vypadají spíše jako karikatura na záporáky. K smíchu je i Alfred Mollina, jenž se alespoň snaží tvářit, že jeho postava má zajímavou a spletitou motivaci, nicméně scénář mu přílišnou oporu nenabízí. Celé to působí, jako když hodíte neplavce do bazénu. Sledovat 100 minut jak se v tom zkušení plácají a mladí mají radost, že se konečně mohou ukázat, může být pro jedny zábavné a pro druhé ubíjející. ()

Lady Jane odpad!

Popravdě, ani nevím,kde začít. Jestli zkritizovat katastrofální scénář nebo neherecké výkony. Celý film mě od začátku nudil a snad třikrát jsem přemýšlela nad tím,jestli ho mám shlédnou až do konce. Nakonec se mi to i přes nesympatického Lautera podařilo a troufám si říci, že i můj herecký výkon v podnapilém stavu by trumfl ten jeho a dokonce by se na mě možná i lépe dívalo. Dále nechápu, jak se v takovém filmu mohla zahazovat chudák Sigourney,? Chápu, že se hypotéka musí z něčeho zaplatit, ale co je moc, to je moc. Proště hrůza.... ()

becki_tu

Překvapivě zábavná a napínavá záležitost. A jen proto, že tam hraje Taylor Lautner, nebudu snižovat hodnocení. Je pravda, že byste našli tucet dalších herců jeho generace, kteří mají přirozenější herecký projev, ale tady to nepůsobí nijak zvlášť rušivě. Lily Collins je pohledným doplňkem hlavního hrdiny a to vlastně stačí. Akcí se nešetří a všichni zúčastnění působí tak, že prošli alespoň základním kurzem rozdávaní pěstních úderů. Před projekcí bych to nečekal, ale opět musím zopakovat, že Abduction je zábavnou jednohubkou s parádním hereckým obsazením. Tečka. 70% ()

• Když Nathana (Taylor Lautner) při zápasu jeho otec kopne do hrudi, můžete si všimnout, že má pod tričkem ochrannou vrstvu. (hansel97)
  • Ve scéně, kdy Nathan (Taylor Lautner) sedí s Frankem Burtonem (Alfred Molina) v bistru, je možné si všimnout, že se během střihů mění hladila nápojů v jejich sklenicích. (Aknah)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)