Tajomný muž

• Česko Tajemný muž (viac)

V malom izolovanom baníckom mestečku sa už niekoľko rokov strácajú malé deti a miznú bez stopy. Legenda hovorí, že deti v meste kradne tajomný vysoký temný muž. Miestna zdravotná sestrička Julia Denningová (Jessica Bielová) bola k týmto tvrdeniam odjakživa skeptická a klebetám neverila, avšak len dovtedy, kým uprostred noci nezmizol aj jej vlastný syn David. Keď jeho posteľ našla prázdnu a v panike prehľadávala dom, zočila vysokú tmavú postavu, ako jej syna odnáša. Strachom bez seba sa Julia vydáva po stopách temného muža. Prežíva najväčšiu nočnú moru svojho života a šokujúce prekvapenia ju čakajú za každým rohom. Je pripravená urobiť čokoľvek, aby zachránila svojho syna a odhalila, kdo je tajomný vysoký muž, a načo potrebuje kradnúť deti. (TV JOJ)

Šakal

Znáte to!? Čím víc (za každou cenu) chcete, tím křečovitější a kontraproduktivnější to (občas) bývá. P. Laugier by se měl (pro jeho dobro) definitivně vysrat na tu úpornou snahu (resp. hru s divákem) být alespoň krok před ním a natočit „obyčejný“ snímek bez „překvapivého“ zvratu. Současný divák je nejen otrlý, ale zejména „má nakoukáno“ a tak (verbal promine) za vším hledá „šestý sysel", tzn. překvapit ho není jednoduché a tak je lepší se na to....(o to ani nepokoušet). A když už máte to (neobytné) nutkání, musí být vše dostatečně „pevné“ a opodstatněné, abyste to (v očích filmových fandů) bezproblému "ustál". Tohle rozhodně není ten případ resp. (čistě z logické roviny si ho uhájíte, to ano), problémem je (když pominu samotnou předvídatelnost), že je nejlacinější z laciných. Jestli něco nesnáším, tak je to průměrnost, nudnost, zbytečnost a (laciný) kalkul. Tady se sešlo vše dohromady, navíc je to vydáváno za „deluxe“ balení. Musel bych zapátrat hodně hluboko v paměti, kdy jsem u (jakéhokoliv typu) snímku zažil takovýto pocit totální lhostejnosti. To jak k příběhu samotnému, tak ústředním postavám. Jestliže jsem (po Martyrs) psal o Laugierovi jako o nadějném (žánrovém) režisérovi, (který si bude muset pouze ujasnit priority), po The tall man musím svá slova „lehce“ poupravit. Je to „fušer“. P.S. Přesto si nedovolím napsat, režisérský. Scénáristický však zcela určitě! 25% zajímavý komentář (úhel pohledu)-pro mě: Gilmour93 ()

mzss1

Tak teda, jsem překvapen. Film mě rozhodně zaujal. Prvních 20 minut se vleklo, ale pak se film rozjel a to na plné obrátky. Zhruba v necelé polovině filmu nastane nečekaný zvrat kdy jedna z postav filmu se stane postavou zápornou. Film má zvláštní temnou atmosféru, nepředvídatelnost. Film je trošku zamotaný, ale jde to až na konec, který jsem moc dobře nepochopil. Ale nevadí. Je to zvlášntí film, který ani nejde popsat slovy. Hodnotím ho na slušných 75% = **** ()

Slartibarkfast

Těžko říct, jak na mne tento snímek zapůsobil. Nejspíš dost matoucím dojmem, ale moc se mi to líbilo. Přerod hlavní hrdinky v monstrum a pak zase zpět, i když jen v uvozovkách a s jistou dávkou soucitu byl opravdu zajímavý a chvílemi jsem si nebyl jist, zda sleduji stále ten stejný film. Začalo to jako Dr. Quinová, pokračovalo jako nějaký psychothriller o šíleném únosci a masovém vrahovi dětí a končí to jako parodie na Avengery nebo X-Meny, kdy tajná organizace zachraňuje zatracené životy. Doufám, že jsem nevyzradil příliš, ale musím uznat, že Jesica Biel je zkrátka má favoritka. 75% ()

T2

Rozpočet $18,2miliónaTržby Celosvetovo $7,254,000Tržby za predaj DVD v USA $697,370 //počet predaných kusov 62,306║ Prvá tretina filmu slušne rozohraná, až pokiaľ Jessica Biel nevstúpi duchrúmaná po autonehode do malého bistra, potom sa prepne výhybka, nastane nezmyselná štvanica, nezmyslené chovanie postáv, čím je ponúknutý maximálne rozpačitý dej, ktorý by chcel byť plný veľkých prekvapení ale nie je, fakt spackané /25%/ ()

castor

Tajemný muž klame tělem. Tváří se jako nesmělé dítko hrající si v koutě, aby následně překvapilo svou atmosférou i řemeslným kumštem. Vizuálně oku lahodící titulky vystřídá ponurá současnost totálního zapadákova obklopeného lesy a skálami, kde místní nemají peníze, zázemí, cíle ani ideály. Zneklidňující záběry tak hned od prvních minut skládají pomocí výmluvných detailů realitu místa, kde lidé dodnes vzpomínají na pracovní příležitosti v uzavřených dolech. Nezaměstnanost vystřelila nahoru, místní nacházejí klid u lahve alkoholu, a tak trochu se tu navíc zvyšuje věkový průměr. Beze stopy tu totiž mizí děti. Lidé za vytraceným dětským smíchem vidí legendu o muži v plášti, který unáší malé děti. Takže nastávající matky by měly možná projekci vynechat, ti ostatní si můžou užít slušivý thriller, který ale nakonec sám sobě podrazí nohy. Jak už to tak bývá, ve druhé polovině totiž začnou vylézat i ne úplně uspokojivé odpovědi. K nějakému scénáristickému peklu to ale zdaleka nesklouzne, takže si dál můžeme vychutnávat velmi slušně napsanou i zahranou postavu Jessicy Biel, která (překvapivě v tomhle žánru) podává jeden ze svých nejvyrovnanějších dramatických výkonů. Divák jí onen pocit nekonečného prázdna poté bez větších obtíží uvěří. Laugier solidně manipuluje s divákovým očekáváním, vzpírá se klasickým postupům a po řemeslné stránce tlačí tuhle surovou látku do áčkových vod. Většina fíglů působí čistě, jednoduše a účinně. S ubíhajícím minutami je však stále jasnější, že scénář potřeboval o trochu lepší zacházení. V rámci žánru přesto převládá spokojenost, a i když tu divák nebude zažívat předinfarktové stavy, uhýbání do jiných žánrů neotráví. Nakonec zabrnká na sociální strunu, aneb bojujme proti zkaženým rodičům v tomhle už dávno nespravedlivém světě. Docela vyzrálý kriminální thriller. ()

• Film měl premiéru v roce 2012 na Filmovém a hudebním festivalu South by Southwest v Texasu. (Terva)
  • V scéne, keď sestričku July (Jessica Biel) privezie polícia na policajnú stanicu, kde jej policajt príde neskôr oznámiť, že syna nenašli, je pri detailnom zábere na jej tvár vidno, že jej oko je mimoriadne napuchnuté, no v ďalšom zábere má oko normálne. (DJ Rocco iNc)
  • Když se Julie (Jessica Biel) umývá na toaletách, má na bradě otevřenou ránu, ovšem po opláchnutí má rázem bradu bez šrámu. (NICOTINE)