Skupinka novinářů vyšetřuje zmizení amerického občana kdesi na území Evropy. Podaří se jim zjistit pouze jedinou stopu, která je zavede do zapadlé, polské vesničky Alvaina. Novináři se tedy slepě vydávají zjistit příčinu jeho zmizení, aniž by tušili co zlověstného vesnička skrývá. (PetriK12)

teutates

Vážení, tak takhle se prezentuje krajina...kdyby tohle viděl Jan Pavel II, tak se otočí v hrobě. V USA, velké zemi, už došli sedlákova, a proto se skupinka Američanů vybírá do "srdce" EU, Polska, kde lidi chodí v krojích a modlí se k bohu od rána do pozdní noci. Všechno má svůj důvod, Amíci něco hledají a v rámci kariérního postupu není co řešit. No a Poláci, ti mají svého boha, takže těžko je s nimi něco luštit. Existuje tady jazyková bariéra, protože sousedi se prezentují agresivním dojmem, mentální zaostalostí a dobovými kroji, takže se nedivím moderním Amíkům na Passatu, že mají strach. No co člověk nevěděl je, že není dobré vcházet do kouře od dýmky samotného ďábla, protože bytost se pak stane závislá (bu bu). Strašně laciná škarpa, která ztrácí hlavu i patu během 93 min, no za ten konec?! 4/10 ()

Bloody13

Pěkný příspěvek do žánru na téma ďábel a exorcismus. Když takhle pročítám komentáře od zdejších kolegů, jsem asi jedinej, komu ta první čtyřicetiminutovka vůbec nevadila. Hnedka první střet Američanů s podivnýma Polákama byl slušně vyhrocený, a pak ta tajemná mlha ukrývající něco hodně starého a nebezpečného. Dál už to šlape pěkně zostra a nečekaně krvavé i atmosférické finále mě jenom utvrdilo v to, že The Shrine je rozhodně jeden z nenápadných adeptů na hororové překvapení letošního roku. ()

TomX2

The Shrine sa aj napriek nie veľmi vydarenému úvodu podarilo vybudovať pomalú, za to dobrú a ponurú atmosféru, ktorá vyústi v celkom solídny záver. Film ponúka množstvo zaujímavých vecí a sledovanie ma nenudilo, avšak má chyby, za ktoré môže najmä nápaditý, no priemerný scenár. Rozhodne sa však jedná o jeden z tých lepších hororov o posadnutosti (trochu som si spomenul na The Exorcist, za čo môže najmä solídna maska a taktiež pomaly budovaná atmosféra). ()

Hrabka

Velmi milé překvapení odehrávající se tentokrát u našich severních sousedů. Hixploitation se nám tentokrát promíchalo s náboženskou tématikou a funguje to více než dobře. Mlha u Rákosníčkova rybníčku by se dala krájet a samotný Rákosníček je tajemnější než hrad v Karpatech. Není pravda, že první polovina je nudná, jak píše JASM a ostatní to po něm papouškují. Sice druhá polovina je lepší, ale prvotní zavedení do děje nepostrádá skvělou atmosféru. Závěrečné dění je velmi napínavé, skvěle natočené a nahání hrůzu. Myšlenka filmu je taky zajímavá a já jsem s filmem celkově nadmíru spokojen. 75% ()

Astaroth12

Je to o partii ,ktorá sa vybrala hľadať strateného chalana a cesta ich zaviedla do Poľského zapadákova(dediny),tam narazia na miestnych ako inak vľúdnych ľudí,ktorí ich vyženú.Ako inak sú tupí a dobru radu nepočúvnu,ale zistia že mali.Film ubiehal pomaly a najmenej pol hodinu sa tam nič výnimočné nestalo a tak som si pomyslel že zas jeden nudný film.Ale potom to začalo mat atmosféru a po dejovej stránke to bolo originálne.A na konci to bolo naozaj hororovo výživne a dotiahnuté do dokonalosti.Takýchto filmov by som zvládol viacero a to mi neprekážali ani strašné herecké stvárnenia niektorých postav. ()