Emma a Adam (Natalie Portmanová, Ashton Kutcher) sú starí priatelia, ktorých osud niekoľkokrát spojil. Ich ďalšie stretnutie však bolo osudové. Doktorka Ema potrebuje ventilovať nároky a stres svojej profesie prostredníctvom sexu, Adam sa rozhodne pustiť svoje city k vode z bolestivejších dôvodov. Jeho posledná priateľka ho podviedla s jeho vlastným otcom. S Emmou sa nezáväzne vyspia a ona príde so zdanlivo dokonalým nápadom - budú sa stretávať výlučne kvôli sexu. Pod podmienkou, že vzťah sa skončí, keď niektorý z dvojice bude očakávať viac. To, čo sa začalo ako ideálne riešenie ich fyzických potrieb, sa postupom času čoraz viac komplikovalo a prerástlo do niečoho väčšieho. Obaja sa s tým budú musieť vyrovnať a nájsť odpoveď na kľúčovú otázku. Môžu mať dvaja priatelia sex bez lásky? (TV JOJ)

dO_od

#58 Fuj ! Nechat Natálku hrát ve stejném filmu, ještě navíc romantickém (! romantika tu téměř není takže to zas takový problém není !) spolu s mistrem Kačerem, to je zvěrstvo. Krom toho, film je ještě k tomu naprosto hloupý až stupidní (otec mi přebere přítelkyni, která ho pak nechá v nemocnici, aby se mohla jít bavit s kámošema - jasně). Originalita - žádná. Humor - leda ve snu. Erotika - kdyby existoval aspoň náznak chemie mezi hlavními postavami tak možná. Tohle byl režisérský i herecký omyl, už nikdy víc prosím ! ()

castor

Scénář, který zřejmě někde hodně dlouho ležel na polici, než si ho někdo všimnul a rozhodl se, že vydělá nějaký ten dolar. Pokud nemáte rádi Natalii Portman nebo Ashtona Kutchera, tak rozhodně račte o dům dál. Protože právě tihle dva jsou základním stavebním kamenem toho, jak snímek (který se rozhodně nemůže označovat komedií) vypadá a kam směřuje. Tedy pokud vůbec někam. Ostatní vztahy jsou totiž vykreslené se spletitostí leporela, nudné, otravné a divák občas chtě nechtě skřípe zuby. Hlavní fór je v tom, že se tu dva dávní známí schází výhradně kvůli sexu. Vytvoří si určitá pravidla, jak se chovat, aby to nevedlo někam do vyšších sfér. Jenže jak se dá očekávat, tak nečekaný nepřítel už klepe na dveře.. Asi budu vybočovat z masy, ale mně Kutcher nevadí. Pokud nejde o vyloženě emotivní scény, tak většinou herecky neselhává. Portman mě baví ve všech žánrech, spolu jim to sedí, tady si evidentně chtěla udělat radost tučným honorářem, herecky je rozhodně nadprůměrná, škoda jen, že těch nesmyslných replik ze sebe musí vypouštět docela hodně. Filmu prospěla i netradiční eRková přístupnost a já jako divák neodešel s nějakým znechucením, že nepřeskočila pomyslná jiskra. Nepřeskočila, ale vteřiny do konce jsem taky neodpočítával. ()

Vančura

Romantická komedie, která není ani vtipná, ani romantická. Po všech stránkách průměrný film, který profrčí sály multikin a po pár měsících si na něj nikdo ani nevzpomene. Natalie Portman je zde okouzlující jako vždy, ale to tak nějak patří k věci :) Ke cti jí přičítám i to, že ve filmu nic neukáže a jde tak proti proudu svých kolegyň, které se svlékají na povel (stačí si třeba vybavit většinu ze současných českých komedií, kde se to nahatými herečkami jen hemží, a ještě se za ty jejich holé zadky a prsa rozdávají Čeští lvi, a jsme doma). "Hlavně nezávazně" rozvíjí už hodně profláklý motiv: párek si na začátku naivně domluví, že půjde jen o sex bez emocí, aby to časem samozřejmě jeden z párku porušil a do druhého se zamiloval. Z filmů z poslední doby se mi vybavuje podobný snímek "Lítám v tom", který shodou okolností natočil Reitmanův syn Jason v r. 2009 - a nutno říct, že syn zde dává otci notně na frak a hraje úplně jinou ligu. "Lítám v tom" je po všech stránkách lepší, což ale platí o většině filmů, které rozvíjí podobný motiv, namátkou třeba "Pornografický vztah" z r. 1999 od Frédérica Fonteyna. Co mě na "Hlavně nezávazně" iritovalo nejvíc, byla vulgárnost replik filmových postav, která se k filmům tohoto žánru nehodí. Osobně doufám, že se z filmů tohoto typu nestane jakýsi trend, který žánr romantické komedie posune daleko za hranice, kam si před pár lety ještě nikdo netroufl. Protivně lascivní a lacině vulgární film. ()

Pilda17

Originální romantická komedie na téma "hlavně nezávazně". Mnoho znás se s tímto případem už setkali a ve většině případů to končí podobným způsobem. Hodně dobrý děj, parkát jsem se zasmál. Nejzajímavější je však herecké obsazení Natalie Portaman (Emma) a Ashtona Kutchera (Adama), kteří se k sobě hodili jak vejce vejci. Po dlouhé době romantická komedie, která stojí za zhlédnutí. Kdo očekává závěr jiný než v typických romantických komedií, tak ať na to ani nekouká. U romantických snímků je to pořád klišé, s kterým ale vždy počítám.. 8/10 = 80% ()

Jara.Cimrman.jr

"Emmo, my souložíme. – Já vím." A já jsem se, na rozdíl od většiny uživatelů, skvěle bavil. Bavil bych se ještě víc, kdyby bezstarostný průběh vztahu nevztahu nenarušila zbytečně nezbytná chvilka dramatického nepochopení, ale to nic nemění na tom, že se pokusím sestavit ještě lepší menstruační kompilaci než Adam. ()

• Náklady na výrobu byly zhruba 25 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem "Dos". (oje)

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)