Dva z jednoho města byla velká hudebně-soutěžní revue Československé televize, vysílaná z různých měst ČSSR v letech 1983 až 1986. (Wikipedia)

PKD

Totálně mimózní záležitost, kterou jsem absolutně nechopil, včetně názvu. A ani si to z té doby, vůbec nepamatuji. V 80tkách byly trhlé a šílené věci, to bezesporu...ale tohle je už mimo veškeré hranice pochopitelnosti na té nejelementárnější úrovni. Gott v kožených kalhotech (obklopený davem cirkusáků, či podobných mimozemských entit) vypadl zřejmě právě z gay baru a vyhublý Dvořák, vypadá jako po 20 letech, těžkého žaláře. Ech. Ani nevím, proč dávám za 2. Snad z úcty? Jo...ale k čemu, nebo komu? ()

kingik odpad!

Dodnes nechápu, jak ten název byl myšlen a kdo vlastně byli ti "dva z jednoho města". Vyšel z toho velký revuální pořad s bolševickými umělci. Laufer asi neměl tenkrát zákaz, tak se tam znemožnil a vykoupal se i s doutníkem v tlamě. Nadšení účinkujících bylo hodně hrané, třeba Josef Dvořák byl děsný farizej. Uprosil zřejmě, aby jeden díl mohl moderovat a po pádu se nevybíravě opřel do komančů. A pořad by měl svoje kvality, ale mně vadila neupřímnost vybraných protagonistů. Jenže, aby mně to bylo po vůli, musel by to uvádět Buchvaldek se Švorcovou. 0% ()

Piedone

Najviac som sa tešil na humorné scénky, ktoré boli medzi jednotlivými súťažami (dodnes mám niektoré na magnetofónovej páske) a potom na film na želanie, ktorý bol odvysielaný po skončení relácie a o ktorom počas celého večera hlasovali diváci. Postupne takto zhruba každý mesiac odvysielali filmy ako Vrchní prchni, S tebou mě baví svět, Niekto to rád horúce, Aféra Concorde a iné. ()

DAJAAAA

Dva z jednoho města znamenalo,dva podniky z jednoho města.Apropo co se každý diví, že umělci jsou jedna ruka s režimem.Vsak je to u nich úplně normální, už odnepaměti.Kdyby se teď změnil politický systém,tak max do dvou let ho bude ten samej Janda chválit.Umělci a nejen ti umí rychle převlékat kabáty. ()

mac000

Těžko hodnotit z pohledu dnešního diváka rozmazleného desítkami tv kanálů. Ale v  době vysílání patřil pořad rozhodně k tomu lepšímu, co se večer dalo v ČSR v televizi sledovat. A jestli si někdo myslí, že německé obdobné show ARD či ZDF nebo rakouské z ORF v té době byly nesrovnatelně lepší, tak mnohdy nebyly ! A nutno doplnit zde uvedená fakta - mnoho dílů režíroval ( a skvěle) Jiří Adamec ()

• Díly z Gottwaldova (Zlína) a Hradce Králové nebyly reprízovány z důvodu, že se nedochoval celý záznam pořadu. V obou případech chybí závěr. (mibara)
  • Tento galaprogram sa 17. mája 1986 uskutočnil v žilinskej športovej hale na Bôriku (SR). Predtým prebiahala súťaž vo vysádzaní stromčekov na sídlisku Vlčince. Tieto stromčeky sú na tomto mieste doposiaľ. (funesfilm)
  • V deň havárie v černobyľskej jadrovej elektrárni 26. apríla 1986 sa uskutočnil program v meste Kladno (ČR). (funesfilm)