Střelená komedie nabitá létem, tak charakterizují tvůrci celovečerní komedii WesternStory. Díky ní se do českého filmu vrací oblíbený žánr westernu a romantika divokého západu. Kolty proklatě nízko, stetsony vražené do čela, kankán v zakouřeném saloonu a dokonce ani legendární Vinnetou a Old Shatterhand nechybí ve filmu, který má v kinech premiéru v polovině května. To, že půjde především o zábavu, naznačuje i jedna z hlavních postav filmu v podání Petra Vondráčka. Jeho kovboj a hlavní frajer WesternStory má téměř celý film obě ruce v gypsu.
Fenomén Wild West Show založil legendární Buffalo Bill v roce 1883. Představení z divokého západu na novou sezónu připravuje i westernové město v Boskovicích, hlavní hvězda, švihák a frajer Presley, si ale během zkoušky zlomí hned obě ruce. Zaskočit musí populární herec z Prahy. Ten velmi rychle zjistí, že házet tomahavk v plné jízdě není taková legrace jako v televizi a že celý soubor a obyvatelé města western nehrají, ale že ho žijí. A také, že z úsměvu místní krásky se může zamotat hlava. (oficiálny text distribútora)

Vančura odpad!

Kdybych nedostal v práci dva lupeny na premiéru ve Slováči, nikdy bych na takovou sračku jinak do kina nešel :) Mimořádně nepovedený film, který je vyloženě zlý, nechutný, buranský, odfláklý, zbytečný, žinantní a skrz naskrz falešný. Z postavy, kterou hrál Zedníček, mi bylo zle, protože uráží všechny lidi, kteří pracují v smutném světě pohřebnictví. Samozřejmě nechybí žádné atributy moderních českých komedií, jako je product placement, všudypřítomný sex, druhořadé herecké výkony, hluchá místa, nefungující fórky a diletantský scénář. Film, u kterého jsem měl chuť se zvednout z kina a jít někam na panáka, protože naposledy jsem takto umíral trapností snad někdy u Kameňáku. Přitom to nemusel být špatný film, stačilo by jen do něj dát trochu srdce a tvůrčí invence, a ne jen točit pro prachy. Právě to, že se pro film propůjčili i kvalitní herci typu Landovský nebo Klepl, je jen dokladem toho, co dávno každý ví - herců je moc, a nějak si na život vydělat musí, takže tohle jim zase osobně nijak nezazlívám. Optimistické na Westernstory je, že větší sračku už letos v kinech skoro určitě neuvidím :) Peška zde definuje nové dno. ()

jefff

Ale no tak, až taková tragédie to není. Je pravda, že je to klasická "troškovina" se vším tím trapným klíšé, ale nadruhou stranu je Westernstory příjemným oddychem. Pohoda, žádný stres, žádné napětí jen čirá nefalšovaná hloupoučká zábava. Nenudil jsem se a to je u tohoto druhu filmu jediné kritérium. ()

Qitek odpad!

Neskutečná, neskutečná, neskutečná... SRAČKA!!! Česká filmová kultura je totálně v hajzlu!!! TOTÁLNĚ!!! Kterej kripl tohle zaplatil a kterej kripl na takové sračce bude rejžovat. Chce se mi blít z takových sranců a je mi stydno, že místo toho, aby se naše Česká kinematografie někam posunula dál, stahuje se né zpátky, ale jde přímo do prdele. Odplivuji. Jdu se z Vás pozvracet. Diletanti. Na druhou stranu mi z takových mrdek stoupá ego v branži. Shlédnul jsem to do půlky z čistě studijních důvodů, ale do konce to nešlo. P.S. Opět vidím, že někdo od filmu, či známí od štábu se tu budou snažit zachránit tuhle k politování hodnou břečku. ()

choze

Když si při sledování filmu říkáte, co by z něj asi dokázal vydolovat Zdeněk Troška, tak je něco hodně špatně. WESTERNSTORY není tak okázale bolestivě trapné jako jeho trajler, je to spíš mile naivní amatérsko-(scénář, režie)-profi (kamera, herci) guláš v exotickém prostředí a jelikož mě vyloženě nenudilo ani nevytočilo, budu shovívavý. Sice je mimořádně nefilmové (kameraman se snaží, ale filmově debutující divadelní scenárista a rejža v jedné osobě ho vydatně sabotuje) a pozoruhodně nevtipné, což mi ale oboje vadilo méně než bych čekal. I když určité zklamání z toho, že to není tak špatné, až je to k popukání, tu bylo. ()

sigf07 odpad!

V jednom mají autoři pravdu. Western od českých tvůrců tady pěkně dlouho nebyl (i když zase ne tak dlouho, jak uvádějí) a docela rád bych se na nějaký podíval. Proto mě mrzí, že se z avízované letní westernové podívané stala prachobyčejná řachanda a devadesáti minutová reklama na boskovický Western park. S mizerným scénářem, který je vlastně plahočením odnikud nikam a s hereckým obsazením, do kterého sesbírali všechny televizní hvězdičky (Leksa, Čmaňa a spol.), které zrovna měly pauzu mezi natáčením nekonečného seriálu a super zábavné šou. ()

• Několik let před začátkem samotného filmování byla ve westernovém městečku Boskovice natočena ukázka se záměrem přilákat sponzory a získat prostředky. Jeden z hlavních protagonistů Mário Kubec se do dobového místa natolik zahleděl, že se stalo jeho novým bydlištěm. V Boskovicích si našel i práci, se kterou shodou okolností skončil současně se závěrem natáčení. (oje)
  • Natáčení probíhalo ve westernovém městečku Boskovice u Brna. (M.B)