Cililing a veľká záchranná výprava

• Česko Zvonilka a velká záchranná výprava (viac)

Dávno pradávno predtým, čo sa víla Cililing stretla s Wendy a stratenými chlapcami, sa zoznámila s Lizzy, dievčatkom, ktoré neochvejne verilo v silu vílieho prášku a kúzelnú ríšu víl. Keď Cililing jedného dňa navštívi rozkvitnuté anglické lúky, pretnú sa po prvý raz dva veľmi odlišné svety a vznikne nevšedné puto medzi Cililing a zvedavou Lizzy, ktorá potrebuje kamarátov. Ostatné víly sa vypravia na odvážnu záchrannú akciu, ale Cililing sa pustí do veľmi riskantného dobrodružstva a ohrozí nielen svoju bezpečnosť, ale aj budúcnosť všetkých víl... (TV JOJ)

majo25

Stretnutie s ľudmi nie je tak zaujímavé, ako sa na začiatku môže zdať. Viacmenej z neho vyplýva komično a klišovitosť vzťahu zaneprázdneného otca a opustenej dcéry s bujnou fantáziou. Vadilo mi tiež to, že v jednom filme sú piráti (t.j. sa odohráva niekedy v novoveku) a v tomto sú zasa autá (začiatok 20. storočia). Skáče sa hore-dole, ako sa to tvorcom práve hodí. Nedomyslené je to aj v príklade toho, že víly nemôžu lietať v daždi, ale človek, hoci bez krídiel, iba posypaný prachom môže. Odhliadnuc od toho, animák je porovnateľný s ostatnými filmami z vílej série, má svižnosť, rovnaký humor a celkovú detskú sympatičnosť. ()

PetkaW.

Jen málokterý příběh si dokáže udržet tak vysokou úroveň i ve svých dalších pokračováních, a to se Zvonilce obdivuhodně daří. Tvůrci pokaždé přijdou s nějakým oživením a novou zápletkou, takže se nic zbytečně neopakuje. Divák je pokaždé postaven spolu s hlavní vílou před nový problém v novém prostředí. Tentokrát se do příběhu zamotaly i "lidské" problémy a témata, což je super. Zvonilka prostě nikdy nezklame a já její sérii hodnotím jako jeden z nejlepších animovaných počinů :) ()

playboxguest

Film, který mi díky nadutému tatínkovi nejednou připomněl slavnou hlášku Bolka Polívky, jíž tu radši, vzhledem k tomu, že jde o film pro nejmenší publikum, nebudu ani zkoušet zmiňovat. Zvonilka si drží kvalitu, kterou přinesla i v Tajemství křídel, ale zatímco tam děj připomínal dětem převyprávěné Paralelní světy, tady je základní zápletka soustředěná na přátelství víly s lidským dítětem. Spíš pro nejmenší děti a spíš pro holky, řekla bych, mně film každopádně při žaludečních obtížích, kdy se mi stejně jako při kocovině nechce moc přemýšlet, sedl a animace mě taky celkem bavila. Rozhodně lepší, než třeba druhej Arthur, co běhal za princeznou k Minimojům. 60% ()

Likan7

Ten svět mě pořád hodně baví, tentokrát jsme ale byli víc v tom lidském, který je sice stejně tak barevný, ale hlavní postava holčičky a tatínka mě trochu nudila. Stále je to ale v rámci animovaných filmů velká paráda, která se dnes už moc nevidí. Nemá to sice snahu být něčím víc, než jen pohádkou pro děti, ale i dospělým se tohle bude líbit. ()

Ainy

To je tak, když rodiče nemají čas věnovat se svým dětem. Myslí jen na práci a pak to takhle dopadá. Kdyby po mně mé dítě chtělo, abych si vzala v práci klouzáka a šla uvěřit na víly, létání a kouzla, nechala bych samozřejmě všeho a šla, jak jinak ... Není nic lepšího, než si splnit svůj sen a trochu pohnout časem ;-) ()

• Poprvé v tomto díle má Zvonilka jiné šaty než v ostatních dílech. Nemají výstřih a jsou složené z několika vrstev listů omotaných přes sebe. (Gardis)
  • Betkin otec povie, že víly neexistujú. Lenže vo filmoch o Petrovi Panovi sme zistili, že po tejto vete umrie vždy jedna víla. Zvonilke sa nič neprihodilo, hoci stála práve pre nich. Naopak v snímke Peter Pan: Návrat do Krajiny Nekrajiny (2002) začala umierať, akonáhle túto vetu vyslovili. (matthew.17)