Teenagerská verze My Fair Lady v jihokalifornských kulisách. Barvitě a efektně vyprávěný film o dospívajících teenagerech - maturantech na americké střední škole, v níž hraje hlavní roli zakřiknutá dívka Lancy. Je jiná než její spolužačky připomínající živé barbie, protože je svá, svět se jí týká mnohem hlouběji a pro své okolí stejně starých vrstevníků je častým terčem posměchu. Snad i proto se stane objektem sázky o královnu maturitního plesu mezi Zackem, premiantem a frajerem maturitního ročníku, a jeho kamarádem Deanem, který je přesvědčen, že upjatá obrýlená Lancy nemá očividně šanci. Kdo se stane královnou maturitního plesu a kdo nakonec sázku vyhraje? O tom pojednává tato příjemná komedie ze studentského prostředí v Los Angeles, která Vás přesvědčí o tom, že láska a přátelství jsou důležitější, než všechny tituly světa. (oficiálny text distribútora)

vesper001

Prý existují i horší teen limonády, ale mně tohle celkem stačilo. Příběh se odehrává na střední škole, ale nikdo se/nikoho nic neučí, přestože jde o maturitní ročník. Mezi statujícími přítomnými vyčnívá šampón Zack a jeho divní kamarádi a ošklivka Laney a její divní kamarádi (tedy ošklivka v americkém smyslu slova = 90-60-90 + culík + brýle). Šampón má po celý film stejný výraz, jen asi dvakrát nakrčí obočí, ošklivka se snaží trochu víc, ale na záchranu z kalných vod podprůměru je to málo. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 2/10/// +slušné obsazení, jedna z prvních ve svém žánru, ve své době originální příběh -na dnešní dobu však již nemá co nabídnou/// Tak mám pocit Deja Vu (Déža nevý) a myslím, že vím proč. Toto je film, ze kterého vycházely další Teenagerské komedie, případně i parodie (Bulshit). A tak vidět to celé znovu, i když v originále (čti: jedna z prvních komedií tohoto žánru) není úplně největší odvaz. Nadruhou stranu, rád jsem se podíval na mladé tváře herců, které v roce vzniku filmu teprve jejich kariéra čeká (Paul Walker, Anna Paquin) a v naději (protože jsem tento film viděl poprvé), že zde zahlédnu, něco co jsem před tím neviděl. No viděl jsem všecho a často i v zábavnějším podání./// Celkem 48%/// ()

Lukoye

Velice tupý film odehrávající se v černobílém prostředí americké středoškolské mládeže. Něco mezi popelkou a Pigmalionem. Snímek snažící se dokázat, že každá inteligentní, kriticky uvažijící mladá nadaná dívka se může po zásahu vizážisty a mentora v podobě, koho povolanějšího, nejhezčího kluka ze školy, stát tupou navoněnou nemyslící parodií a nejtupější barbínu na škole. Neustálé moralizování na všech úrovních. Film tak nereálný, že mě to až uráží. O to horší, že mládež jež to shlídne, bez ostatních zkušeností, musí nabýt pocitu, že všeho lze dosáhnout ze dne na den, bez problémů a vývoje. Jednoduše jste dnes kačátko a zítra královna třídy. Bulshit, který se může rovnat tak s S club 7. ()

Tomik.

Bože, co to bylo?! Po přečtení první věty v popisu „Teenagerská verze My Fair Lady v jihokalifornských kulisách…“ jsem si myslel, že to bude slušná podívaná. V průběhu filmu jsem si ovšem více a více uvědomoval, jak daleko to svou elegancí a vznešeností do mého nejoblíbenějšího muzikálu My Fair Lady doopravdy má. Jak se vůbec někdo opovažuje napsat tak zavádějící titulek a srovnávat světově proslulý muzikál s nějakou nevýznamnou americkou špínou? Když už, tak tohle má blíže spíše do popelky. Grrr, taková drzost, z toho vážně rostu. Děj stručný, jedno velké klišé, podobných filmů jsem již viděl mraky (namátkou třeba Not Another Teen Movie a jiné). Od začátku víte přesně, co se stane, nic vás nepřekvapí. Jednodušší film jsem už dlouho neviděl, opravdu ne. Žádného skvostného hereckého výkonu se taky nedočkáte, soundtrack vesměs špatný. Tak si říkám: „Proč se na to vlastně dívat?“. Odpovědí pro mě budiž ucházejí hodinka a půl americké angličtiny (srdeční záležitost), moc pěkné obrazy hlavní hrdinky (a to nejsem žádný fanoušek umění) a sem tam nějaký ten vtípek či vtipná situace (borec na maturitním plese tančící s merunou to zabil). Tak jako tak, komedie mám rád a je docela problém, když se u některé z nich moc nezasměju. A to byl přesně tento případ. Až na pár vyjímek jsem si vlastně pořád říkal, jak trapné to celé je a kdy už to skončí. Takže k „opravdové“ komedii to má velmi daleko, o nějaké romantice bych se ani nezmiňoval. Přísahám, že to bylo naposled, kdy jsem sledoval film s touto tématikou. Tématikou o „frajerské“ americké mládeži, řešící jedině kdo bude „prom king & queen“. Velmi to zkresluje smýšlení o Američanech jako takových, nehledě na to, že už to nikoho nebaví. Upřímně velmi lituju, že jsem si to pustil a dokonce se tak trochu ztrapnil, když jsem tento film (bez předchozího "ověření" mnou samotným) nabídl sestřenici na návštěvě ke zhlédnutí. Takže pro ty z vás, co jej ještě neviděli, vzkazuji "Nemá to cenu, existují stovky lepších filmů - jen si vybrat. Tady to není dobrá volba, neudělejte stejnou chybu jako já a běžte raději o dům dál"! ()

matthew.d odpad!

Už dlouho mě nic tak nenasralo, jako tenhle film. Upřímně říkám, že jsem to odsledoval od počítače, kam jsem se odebral po neuvěřitelné scéně "performativního umění". Freddie Prinze jr. (bůhví jak se jeho postava vůbec jmenovala) se v ní umělecky osvobodí tím, že před partou intelektuálů zakope párkrát do hakysáku. Brutal! Od začátku je jasné, jak tahle snůžka scénáristických klišé skončí. Je mi úplně jedno, čehože je tahle flákota adaptací, ale pokud vám je po prvních pěti minutách (možná třech) úplně jasné, jak se bude příběh vyvíjet (včetně peripetií), je záhodno vypnout. Kdyby jen tristní vedení příběhu. Celé je to navíc absolutně fádně nasnímané, vypadá to jako kdyby si scénárista BHčka vzal trip a začal adaptovat nějakou tu Shakespearovu "legrační" komedii. A jedna na závěr: Ať žije hollywoodské klišé, že když chci udělat někoho jako "ošklivé káčátko", dám mu brýle a sepnu mu vlasy. Napadlo už někoho, že kontaktní čočky existují díky filmovému průmyslu? ()

• Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 1999 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)
  • Natáčelo se od 6. srpna do 28. září 1998 v Kalifornii. (BMW12)