Obchodník s delfíny

(TV film)
  • Česko Obchod s delfíny (viac)

Chris Porter chytá a prodává volně žijící delfíny za účelem zisku, který je obrovský . Aktivisté za práva zvířat jej obviňují z ohrožení a využívání delfínů pro svůj osobní prospěch. Naše kamery sledují Portera na Šalamounových ostrovech přes čtyři roky. Christopher Porter je bývalý vedoucí trenér Vancouver Aquarium. V roce 2002 spolupracoval s řeckým vlastníkem areálu Gavutu na Šalamounových ostrovech. Porter postavil delfíní areál, a chytil jich přes 100 s pomocí domorodých lovců. Vývoz 28 delfínů do Mexika v roce 2003 vyvolal pobouření v médiích a mezi mezinárodními environmentálními skupinami po celém světě a byl označen za pytláka… (oficiálny text distribútora)

DannyBoy80

Za mě těžce nevyvážený dokument, často založeny na doměnkách a předpokladech. Samotný obchodník samozřejmě nebyl úplně křišťálově čistý, ale ochránci mi přišli jako úplní psychopati. Vrcholem bylo, že jim nevadí kruté vybíjení 4000 delfínů ročně místním obyvatelstvem (protože jejich zuby maji jako platidlo, protože je jí, jsou to přece ryby a ty se jí). Na druhou stranu neváhají lynčovat kvůli 28 delfínům, kteří sice budou putovat do zajetí, ale nikdo je krutě nezabíjí. ()