Popoluška na snowboarde

• Slovensko Kočka na snowboarde (viac)

Krásna Kim (Felicity Jones) kedysi bývala šampiónkou v skateboardingu, teraz ale smaží hamburgery a snaží sa uživiť seba a svojho otca. Čoskoro sa na ňu usmeje šťastie v podobe práce v luxusnej horskej chate v Alpách. Kim je spočiatku zmätená bizarnosťou nóbl sveta, ktorý je plný prvotriedneho šampanského, majestátnych hôr a po pás hlbokého prašanu. Potom ale objaví snowboarding a s ním úplne nový svet. Ukáže sa, že Kim je prirodzený talent, a tak začne čoskoro trénovať na súťaž organizovanú pri príležitosti ukončenia sezóny. Má jedinečnú príležitosť vyhrať poriadnu sumu peňazí. Lenže predtým, než sa znovu stane šampiónkou, musí prekonať svoje obavy ... a tiež zistiť, ako sa veci majú s Jonnym (Ed Westwick), sympatickým, avšak evidentne nedostupným synom jej šéfa. (TV Markíza)

Minoka

Kdysi byla jednou slavná dívčina, slavná byla svou jízdou na skatebordu a asi byla vážně dobrá, ptž to ve filmu prostě říkali. Jenže tragédie v rodině ji donutila přestat vyhrávat a začít vydělávat a živit svého otce, který měl krizi jak vlasovou, tak i citovou. (ztratil ženu) Sympatická hlavní představitelka dokázala, aby tento film byl ,,hleditelný,,. Fandila jsem jí, už kvůli jejímu (mně blízkému) sarkasmu a ironii. K Edovi, který zároveň hraje i v seriálu Gossip girl, je těžké se vyjadřovat, protože i v tomhle filmu hrál bohatého synka...Snad jen mu dát pochvalu za ty kukadla. Zkrátka, od začátku tohoto filmu je třeba ho brát s rezervou. Kdo si chce u toho odpočinout, odpočine si... Doporučuju naivitu danému filmu odpustit hned v úvodních titulcích. ()

ywo666

Som už na takéto filmy starý? NIe! Ale tesne. Najprv poviem, že ako milovník Álp a snowboardingu som tie zjazdovky tým kurvám strašne závidel. Inak je to veľmi vtipný príjemný filmík. prostredie dokonalé. Herečky pekné. Tamsin si strihla dokonalú blonďatú pipku, ktorá ale nebola otravná. To sa v Amerike nestáva. Nighy a Bailey majú malé úlohy, ale prinesú nejaký vtip. Jediný, kto mi to celé kazil bol Ed Eastwick, ktorý vyzeral ako pupúš. Ale inak fakt zábava. Žiadne okázalé scény. Drobné detaily, pohľady, hlášky. To je sila Britov. Klišé určite. Ale na romantickú komédiu paráda. Trochu sa hanbím, že sa mi páči taký dievčenský film, ale bude to za 80%. 4*. ()

Kozlowski8

Příběh mladé britské dívky, které se naskytne příležitost pracovat v luxusní horské chatě v Alpách. Zde postupně propadá kouzlu snowbordového prkna a rovněž kouzlu syna svého šéfa... Silně naivní a kýčovitý snímek, byť se sympatickou a možná talentovanou Felicity Jones, dalšími sympatickými mladými lidmi a pozitivní energii vyzařujícím alpským sluncem. 45%. ()

MickeyStuma

Zima, hory a snowboarding. Tento evropský snímek od našich sousedů je jiná káva, než náš fekálně ulítlý film ´Snowboarďáci´ (2004). Je to příběh holčičí, ale v rámci lehké komedie, se sportovním nadšením a typických dívčích lumpáren a taškařic v romantické atmosféře, také nemálo zásadní v jednoduché filmové zábavě. Nic se v ničem nepřehání a naopak se vše nechává jen tak vyplynout. V jádru má v sobě určitou roztomilost a takřka pohádkové vyznění. Zasněžené prostředí hor a záběry na krásné sněžení v kontrastu s domem v pozadí skutečně nevypadá jinak, než pohádkově. I když se námětově jedná o příběh dívky, která při automobilové nehodě ztratila matku, vlivem čehož se stará o svého otce a občas bojuje se svými démony, nic se v žádném případě nejeví jako traumatizující či psychologické. Stále se po celou stopáž projevuje silné uvolnění, nadšení, radost a touha prostě žít a užívat si. Samozřejmě se různě projevují charaktery postav, hlavně u dívek, ale v ničem se netlačí na pilu, což je na celé koncepci v tomto rozhraní dost zásadní. Jde o dospívající mládež, takže nějaké ty průpovídky a narážky na sex také zazní, ale stále si to drží soudnost, takže to nezachází do ulítlých trapností. Mezi filmy o dospívající mládeži tento opravdu působí jako zázrak. Jen je těžké určit, v jakém věkovém rozmezí je pro koho směřován. Sice vypadá jako film pro dospívající mládež starší, ale spíše vyznívá, jako by byl pro dospívající mládež mladší. Tedy pro ty, co do té puberty teprve vešli. Je to dáno právě vlivem toho pohádkového a v jádru věci roztomilého naivismu. Dobrou náladu však snímek spraví a to je na tom asi to nejzásadnější. ()

Slartibarkfast

Můj ty světe! Anglická popelka na prkně! Celý film jsem se cítil, jako by mi někdo vrážel sirky pod nehty, ale držel jsem se statečně! Dokoukal jsem to bez jediné přestávky na zvracení a měl jsem u toho jen několik hloupých a sexisticky perverzních komentářů. Stále jsem čekal, kdy některá z hlavních protagonistek odhalí alespoň jedno své kůzle a já zbrkle přihodím ještě jednu hvězdu, neboť se k tomu celý ten hloupý film schylovalo, ale nakonec nebyla vidět ani jediná holá prdel. Zcela a úplně mne dorazila závěrečná titulková šou, za kterou jsem paradoxně ještě hvězdu ubral, anžto kalich trapnosti již přetekl. Božínku, tak tohle tedy skutečně ne! 25% ()

• Ed Westwick zobral úlohu Johnnyho, pretože sa mu páčila myšlienka hrať "pekného chlapa" a precvičiť si lyžovanie. O filme povedal: "Je to návrat k takému druhu anglickej komédie, na ktorej som vyrastal. Má prvky Richarda Curtisa a klasický anglický humor, čo je skvelé." (Arsenal83)