Miranda

Veľká Británia, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner, Luke Pasqualino (viac)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Vajonek k tomuto seriálu (6)

Season 1 (2009) (S01)

Mám ráda situační komedie, baví mě, když si ze sebe umí někdo dělat srandu tak, až to balancuje na hraně všeho a dokáže u toho zachovávat kamennou tvář nebo naopak dělá různé neuvěřitelné xichty a kreace. Užívám si, když jsou v takovýchto věcech na sebe přítomní herci napojení, skvěle si "přihrávají" a vytvoří něco, co v komplexu funguje a je to prostě pohoda. A taky hrozně ráda poslouchám britskou angličtinu, zvlášť, když se výslovnost ještě "přehrocuje":) Tohle všechno Miranda obsahuje, přesto jsem do poloviny první série byla přesvědčená, že více než tři hvězdy tomu nedám. Jednoduše proto, že top scénky, při kterých jsem se výborně bavila, střídala místa, kdy mi Miranda přišla prostě jen trapná a otravná, jí a jejích držkopádů a tanečků bylo už příliš, vtip se někam vytratil. Takže jsem se musela vlastně trochu přemlouvat, abych si pustila další díly, protože jsem tušila, že se pobavím, ale zároveň mě to bude asi vlastně ve většině času spíš otravovat/rozčilovat nebo z toho budu minimálně taková rozpolcená. Počínaje čtvrtým dílem, jak už tu naznačuje the_weaver, se ale stal asi nějaký zázrak, celé se to nějak zklidnilo, usadilo a zábavné, místy až geniálně vymyšlené a sehrané momenty začaly výrazně převažovat. A i když Miranda pořád není zrovna baba k zulíbání a spíš byste ji chvílemi zaškrtili, od čtverky už jsem se k vpuštění si jí do života nemusela nutit vůbec. Takže nakonec hezké čtyři a jsem docela zvědavá, kam se to posune v dalších řadách (a jestli třeba ještě jednu hvězdičku nakonec nepřidám). Zatím za 75 %. ()

Season 2 (2010) (S02)

Za první čtyři epizody bych šla bez váhání na nejvyšší hodnocení, v psychiatrickém a vánočním dílu mi ale připadalo, že to Miranda a spol. už trochu "tahají z paty". Takže opět za čtyři. Ale moc se těším na další řadu:) ()

Smuteční řeč (2010) (S02E02)

Domino z ječících staříků :D :D :D ()

Season 3 (2012) (S03)

Tak jak u druhé řady byly mé čtyři hvězdy silnější, tak u trojky jsou zase trochu slabší. Ale baví mě to pořád. ()

Švenk, nic víc (2012) (S03E01)

Jednou z věcí, které mě na tomto seriálu moc baví, je ta všudypřítomná "jazyková hra", kdy si kolikrát říkám, jestli vůbec zná nějaké meze:) V originálním znění jako věčný angličtinář-začátečník nedokážu vše plně docenit, nicméně často žasnu i nad nápaditostí, se kterou jsou vytvořené české titulky. Musím se přiznat, že ne vždy úplně na 100 % poberu, proč, jak, co tím chtěl básník říct. Někdy mám pocit, že musel na něčem jet, když ho napadlo to či ono. V komplexu mi ale připadá, že se mu podařilo naladit v rámci možností na podobnou vlnu, na jaké plují tvůrci v originále. Za vše z prvního dílu třetí série: "Nechci to vidět a přitom se nemůžu nedívat, to je jak Jarek Plesl (Boris Johnson)." Případně pan Jura Medán (Dick Twist) a na něj navazující Čumirandy...:) ()

Season 4 (2014) (S04)

Jako jo, všichni jsme se potřebovali dozvědět, zda Miranda nakonec uloví svého vysněného chlapa (a který to bude). Ale asi by bylo lepší vyřešit tyhle otázky rovnou v rámci předchozí řady (pokud by se přidal třeba jeden díl navíc). Tohle už byla taková trochu zbytečná natahovačka s trapným opakováním známých scének a vtipů. A postavy, které jsou všechny trochu šílenci a máme je právě za to rádi, jsou už ve čtvrté řadě šílené trochu moc, resp. chovají se často dost mimo "své já" (takové, jaké jsme si ho zažili během uplynulých řad). Celkově jsem Mirandu měla ale moc ráda a jsem ráda, že jsem s ní mohla strávit nemálo příjemných chvilek. ()