Väčšinu svojich všedných pracovných dní trávi Bill Marks tým, že len sedí v lietadle a dáva pozor. Ako letecký šerif je zodpovedný za bezpečnosť cestujúcich v lietadle, a to ho už dávno nebaví. Neznáša lietanie a všetko s tým spojené. Lenže tentoraz je všetko inak. Neviditeľný terorista ho počas letu začne bombardovať esemeskami, v ktorých požaduje, aby vláda na jeho tajný účet zaslala 150 miliónov dolárov, inak každých dvadsať minút niekoho v lietadle zabije. A svoje slová v tichosti hneď premení na čin - vzápätí v lietadle nájdu prvú mŕtvolu. Bill Marks sa snaží odhaliť, ako neznámy terorista dokáže zabíjať ľudí v lietadle bez toho, aby si ktokoľvek niečo všimol. Kým agent rozbehne mrazivé preteky s časom, vyjde najavo, že zloduchov účet je vedený práve na jeho vlastné meno. Je snáď on sám tým vydieračom a únoscom lietadla? Alebo je všetko celkom inak? (TV JOJ)

Ainy

V nízkonákladovkách asi žádní šerifové nesedí, že? Tak to asi budu muset spoléhat na dostatečnou předletovou kontrolu všech pasažérů! Začátek tajemný, napínavý, pak jen akce, lámání nosů, ječení "my umřeme, my umřeme". Chyběl mi tam typický závěr veskrze všech amerických akčňáků - potlesk postupně nabírající na síle a radostné tváře všech zúčastněných. ()

Malarkey

Koukám, že Liam Neeson se umí navézt do parádních příběhů. Po filmech 96 hodin a Neznámý završuje svojí osobitou thriller trilogii právě tímhle filmem. Já jenom doufám, že to pro něj nebude úplný konec s thrillerem, protože si myslím, že právě v těhlech filmech se on našel. A to vlastně vůbec nevadí, že tady hraje letitýho alkoholika, co se v první stresující situaci rozklepe jak ratlík. Každopádně nemůžu mluvit pořád jenom o něm. Obrovskou zásluhu na kvalitách tohoto filmu má i samotný režisér. Když bych tenhle thriller bral jako detektivku, tak bych řekl, že si myslím, že je vrah na palubě letadla každej, kdo do toho letadla sedl. Ty záběry na lidi, jejich pohledy a kolikrát i jednání je přesně to, co jsem potřeboval. Nebyl jsem si totiž jist vůbec ničeho. A i z toho důvodu jsem si tenhle dynamickej napínák naprosto perfektně užil. ()

Superpero

Paranoidní motiv, který měl navodit dojem, že je Neeson možná magor nefungoval. Stejně tak to bylo celé dost o náhodě a nedávalo to moc smysl. Jenže Liam Neeson je prostě pán. Zase byl drsnej a charismatickej a když na něj naskákalo asi pět lidí najednou a on se s nima pral, jak neohrabanej Seagal, tak byl prostě boží. Konec byl nefalšovaně strhující a fakt mě to bavilo celou dobu. ()

Tom Hardy

Je v tom hodně cítit předchozí spolupráce režiséra Jaumea Colleta-Serra a Liama Neesona – znovu se hraje na zamotaný příběh, který prakticky až do konce pokládá jednu otázku za druhou a precizní filmařinu. NON-STOP má ale dvě výhody. V prvé řadě to, že se Neeson zapojí do akce již v první polovině filmu a za druhé má podstatně adrenalinovější vývoj. Hnidopich by mohl namítat, že načasování je až podezřele přesné a konec je podle žánrových pravidel leteckých thrillerů. Ale hra na vraha skutečně funguje, nechybí památné hlášky a Neeson se v rolích drsňáků prostě našel. ()

Davies182

Zručný pán na režisérské sesli a talentovaný kameraman spolu tomuhle thrillerovému tryskáči dodají tak strhující drajv, že se vám z něj nebude chtít vyskočit ani s padákem na zádech. Liam Neeson je v jeho úvodu možná až příliš dlouho v otupělém zajetí "textovkové komunikace" s padouchem - pak ale dojde na první fackovanou, a non-stop napětí (název filmu fakt nekecá) je divákovi servírováno v podstatě až do úplného almost-blockbuster konce. Nelogičnosti nebijí do očí, atmosféra houstne a velice sympaticky to odsýpá. Dokonce i pro fungující kýč se tu najde místo! Tak račte nastupovat: naposledy jsem v hollywoodském letadle nedýchal s Greengrassem, a to je sakra co říct. ()

• V každém letadle před odletem říkají, že při nasazování kyslíkových masek mají pasažéři pomoci dětem až poté, co nasadí masku sobě. Jen Summers (Julianne Moore) ale udělá přesný opak a masku nejdříve nasazuje malé holčičce. (tom.nosek)
  • Ve scéně, kdy Kyle (Jason Butler Harner) vyrovnává stroj do horizontály, všechny předměty by vlivem přetížení měly dopadnout na zem. Zcela nelogicky se ale začnou vznášet. (nowizz)
  • Kopilot má po celou dobu svlečené sako od uniformy. V momentě, kdy letadlo začnou doprovázet stíhačky, má najednou sako oblečené. V takto vypjaté chvíli by pilot těžko vstal ze svého sedadla kvůli saku. (tom.nosek)

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu

16.03.2014

Výběr herců pro příští výlet do předaleké galaxie je náramně komplikovaný. Zatím jím úspěšně prošel jen Adam Driver (J. Edgar, Lincoln), který si zahraje zatím nespecifikovaného záporáka. Jinak se… (viac)