Šťastlivec

• Česko Talisman (viac)

Keď sa seržant americkej námornej pechoty Logan Thibault (Zac Efron) vráti domov z tretej misie v Iraku, je si absolútne istý, že pred istou smrťou mu v tom desivom pekle zachránila život jediná vec – fotografia krásnej mladej ženy, ktorú ani len nepozná! Po dlhšom pátraní sa mu podarí zistiť, kde žije a že sa volá Beth (Taylor Schilling), a tak sa ju rozhodne vyhľadať a rozpovedať jej svoj neobvyklý príbeh. Všetko však dopadne inak, ako si predstavoval, preto sa rozhodne zamestnať sa na statku jej rodiny a pomáhať pri chove psov. Beth je príťažlivý a milý, no zjavne silnou traumou poznačený mladík spočiatku nie veľmi sympatický a nedôveruje mu. A navyše má sama dosť vlastných problémov... No i tak sa medzi nimi postupne zrodí krehké priateľstvo, ktoré sa postupne začne prehlbovať a prebudí v Loganovom smutno srdci nádej, že by Beth preňho možno mohla byť niečím viac, než len talizmanom pre šťastie... (TV Markíza)

Pajky3

Přetěžkej romantickej průměr, který nepřichází ani na chvilku s něčím novým a převratným. Což je ovšem u takovýhle filmů naprosto pochopitelné. Navíc Zacovi očividně někdo řekl že stačí jeden pohled (nazvaný - tvař se hezounsky :) ) a je v suchu. Ale je fakt, že tyhle filmy, kde je pořád slunce (kromě dramatických scén - to prší), kde hraje pěkná hudba a kde ten chlápek co přišel nemá jedinou chybičku. Tyhle filmy prostě jsou občas třeba. ()

Lolita

Sak Telfon nikdy nebyl moje krevní skupina, tady se mu sice podařilo mě i trooošku mile překvapit, že už nevypadá na 13 a shodil tu děsnou patku, nicméně i když je Taylor Schilling docela kus, v některých scénách, vypadají trošku jako máma se synem (a jako bonus Efronův štěněčí bezradný pohled). Celé se to tak divně táhne, a ty konce, že? Ty nám dělají tak trochu problém. Více zde. ()

Psema

Hezky načančané NIC. Problém posledních Sparksovek není v tom, že se jedná o kýč pro paničky a zasněné/zastydlé puberťačky. Problém je v tom, že se nedaří podchytit postavy, přijít s příběhem, který by upřímně dojal, a vymyslet finále, které by nebylo tak okatě cucané z prstu jako tady. Efron má trauma, ale vydrží mu pět minut. Zlomové tajemství není nic než banální informace, která nikoho s mozkem nemůže urazit a z Schillingové dělá tím pádem jenom blbku. A finále v dešti je deus-ex-machinou, za kterou by měl pan scenárista vrátit průkazku a vrátit se spolu se Sparksem do prvního ročníku kurzu tvůrčího psaní. Efron jinak solidní a táhne, co se dá. ()

JohnCZ

Celkem standardní slaďárnička ala Sparks a SPOILER tentokrát se to kupodivu obejde bez nějaké over the top tragédie na závěr. Jinak je to zase ten typ filmu, kde je všechno pěkné, láska vládne světu, neexistuje ošklivý člověk ani znečištěná krajina, všichni se k sobě chovají hezky (a i když se nechovají, tak stejně nakonec vyjdou jako vítězové). Jó, prostě idylka. Akorát v tomhle případě film směřuje hlavně na ženské publikum. Kamera se až nezdravě fixuje na Efronovic sixpack a hlavní ženská postava jde spíše do pozadí. Pro cukrovkáře určitě nelze, ovšem kdo si rád čas od času dopřeje nějakou nezávadnou limonádičku, s The Lucky One asi nešlápne vedle. ()

Reesam

Bála jsem se toho, že to bude menší parodie na High School musical, když obsadili do hlavní role Efrona, ale nebylo třeba. Myslím, že to obstál docela dobře, ačkoliv občas působil hrozně nepřirozeně. Do scénáře mluvit nebudu, příběh byl vystavěn skvěle. Taylor roli zahrála úžasně. Myslím, že krásná romantika na večer v posteli. ()

• Vzdialenosť medzi štátmi Colorado a Louisiana, ktorú vo filme urazil Logan Thibault (Zac Efron), je v skutočnosti zhruba 1850 kilometrov. (MikaelSVK)
  • Motiv plakátu, na kterém je muž, jenž drží ženu za obličej a chystá se k polibku, je shodný s plakáty k dalším filmům natočených podle knižní předlohy od Nikolase Sparkse. (Ganka)
  • Filmovanie prebiehalo v meste New Orleans a Madisonville v Louisiane. Kostolné scény boli natočené v Abita Springs. (MikaelSVK)