Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny. Maturant Carson Phillips (Chris Colfer) byl předurčen k velkým věcem, které mu jeho omezené maloměsto nemůže nikdy poskytnout. Byl na cestě na vrchol, ale osud s ním měl jiné plány - náhle ho zabil blesk na školním parkovišti. Carson demonstruje, že život je to, co se děje, když jste příliš zaneprázdněni plánováním budoucnosti - vypráví poslední týdny svého života prostřednictvím vtipných a bystrých vzpomínek, včetně cíleného vydírání namířeného na populární studenty ve škole, které vymyslel se svou nejlepší kamarádkou (Rebel Wilsonová). Neopomíjí ani rodinný život, jenž zahrnuje matku (Allison Janney), kterou více zajímá hrdlo láhve, než synova budoucnost a odcizeného otce (Dermot Mulroney), jenž se zničehonic objeví s těhotnou snoubenkou v závěsu (Christina Hendricksová). (HBO Europe)

Katarine

Velice příjemné překvapení. Ani jsem se nemusela popadat za břicho, přesto jsem se bavila dostatečně. Zajímavá myšlenka, lehce netradiční děj a k tomu úžasný Kurt z Glee (Chris Colfer), který si dokonce sám napsal scénář. Jo, tohle fakt můžu. A vzhledem k tomu, jak moc mě film potěšil, snad mu svými čtyřmi hvězdičkami alespoň trochu zlepším celkové hodnocení. ()

V.Silver

Upřímně - čekal jsem víc. Nebylo to špatné, postavy byly docela zajímavé až kuriózní, stejně tak zápletka filmu byla velice originální, nicméně po dvou dnech jsem si už ani nemohl vzpomenout, jaký že film jsem to na ČSFD chtěl ohodnotit. A ejhle, žádný blesk mě nezasáhl. Měl jsem u toho radši žehlit, na pěkný sobotní večer je tento film nepříliš dobrá volba. 60% ()

mat.ilda

"Střední škola. Brilantní výmysl společnosti, dát všechny agresivní, povýšený, naivní puberťáky na jedno místo, kde by se mohli navzájem trápit a ubližovat si." Toť slibná slova cynikova na úvod pekelně rychlého tempa vyprávění, jehož vzruchy bude schopna pobrat především facebooková generace, otázkou je, jestli na ni cesta Carsona Phillipse za svým snem nebude působit stejně abstraktně, jako on sám na ostatní postavy příběhu, u mě tedy neuspěl a nebude to jen tím, že na mě nic nevěděl... ()

Mr.Ripley

Chris Colfer je jeden z nejtalentovanějších umělců současné generace. Herec, režisér, scénárista, autor knížek pro děti, zpěvák, malíř... Glee je pro něj ve výsledku opravdu škoda! Struck by Lightning svou stavbou příběhu, břitkým cynismem a špetkou sarkasmu okořeněný mírnou sebereflexí poukazuje na práci zkušeného matadora, než téměř začátečníka. O to větší překvapení, že film odsýpá jako hodinky, hlášky fungují a emočně vypjaté chvíle zasahují na správných místech. Well done! Doufám, že dalšího projektu od tohoto nadějného talentu se dočkáme dříve, než za tři roky. ()

emma53

Tak nakonec se nedá nic dělat, ale ani posledních opravdu pěkných dvacet minut nezachránilo můj průměrný dojem z celého filmu. Nemohu přesně říct, jestli to bylo rozvleklou formou podání, nebo tím, že jsem čekala komedii, které se to ani vzdáleně nepodobalo, prostě mě to ze židle nezvedlo. Carson v podání Chrise Colfera táhnull na svých bedrech téměř celý film a nemůžu mu upřít velmi dobrý výkon. Takových Carsonů je mezi námi hodně a mnozí z nich mají také nějaké své sny, kterými jako kluci žijí. Chtějí se nějakým způsobem zviditelnit, nebo uplatnit i když tady to ne vždy Carson řešil tím nejlepším způsobem. Akce je jedna věc a reakce, ta pravděpodobnější smutnější je druhá. A když k tomu připočteme nekompletní rodinu, nebo jako tady možná ne úplně svojí vlastní vinou nefunkční mamku, tak problémy visí ve vzduchu každou chvíli. Takže díky za Carsona, ale já dnes nad trojku nejdu. ()

• Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)
  • Film je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy mladého herce a spisovatele Chrise Colfera známého především díky hlavní roli Kurta Hummela v muzikálním seriálu Glee (2009). (jakear)