Násilnícky kriminálnik Addison (Eric Bana) a jeho sestra Liza (Olivia Wildeová) sú na úteku z kasína, ktoré práve vylúpili. Cestou do Kanady im pred auto skočí jeleň a havarujú. Šofér Theo (Dennis Lafond) zomrie a o život príde aj policajt, ktorý dorazil k autonehode ako prvý a chcel im pomôcť. Súrodenci si ulúpené peniaze rozdelia a rozídu sa aj ich cesty. V krutých mrazivých podmienkach sa každý z nich musí dostať ku kanadským hraniciam celkom sám. Zranený Addison ide lesom, zanecháva krvavú stopu a snaží sa zmiasť svojich prenasledovateľov. Premrznutú Lizu stojacu pri vozovke zoberie do auta bývalý boxer Jay Mills (Charlie Hunnam), ktorý cestuje k rodičom na sviatok Vďakyvzdania a pozve ju na večernú rodinnú oslavu. Po príchode do odľahlého domu Millsovcov na samote však príde šok. Je tam už Addison, ktorý prepadol Jayovu matku June (Sissy Spaceková) a vzal ju ako rukojemníčku. Keďže Jayov otec Chet Mills (Kris Kristofferson) je bývalý šerif a sestra Hanna (Kate Mara) policajtka, stretnutie zločinných súrodencov s dome strážcov zákona bude viac než búrlivé a rodinnú oslavu posunie ďaleko za hranice únosnosti. Komu zo súrodencov na úteku a komu z rodiny Millsovcov sa tento desivý a krutý sviatočný večer podarí prežiť? (TV JOJ)

gogo76

Celkom dobre sa na to pozerá, ale k štvrtej hviezde tomu chýbalo mnoho. V prvom rade je tu nie príliš vydarený scenár, ktorému akoby pred natáčaním niekto vytrhol prvé i posledné strany a režisér natočil iba to najzaujímavejšie uprostred. Sústredil sa na akčné scény a vraždy, sú tu letmo nadhodené vzťahy, lepšie sú na tom konflikty a vyhrotené situácie, no na množstvo detailov sa zabudlo. Odkiaľ a kam v úvode idú, ako presne sa k peniazom dostali ( banková lúpež by predsa bola ideálnou scénou na úvod), kde presne skončili, chýbal prestrih na ľudí, ktorým E. Bana daroval časť peňazí, čo presne sa stalo s tým zápasom, z čoho bol obvinený a na ako dlho...Mnoho otázok na ktoré divák nedostáva uspokojujúce odpovede. Nakoniec dosť priemerné, ocenia ho najskôr fanúškovia E. Banu, ktorý si tu zahral rolu, v ktorej ho často nevidíme. Množstvo známych tvárí, ešte nerobí z filmu - FILM...60%. ()

zbyshek

Vůbec ne špatný thriller. Většinu thrillerů s takovým hodnocením, ať chci nebo nechci, jen tak přejedu a po pár dnech už ani nevím, o čem byly. Jsem si celkem jistý, že porucha není na mém přijímači, ale prostě uživatelé tady na csfd většinou dokážou ohodnotit film správně. Ne vždycky se jim to daří, u některých "lehčích" žánrů moc nesouhlasím, ale u thillerů jim věřím. Ale teď musím říct, že bych trochu pozvedl kredity tohoto Ruzowitzkiho díla. Mnoho mnohem ošklivějších snímků má více procent. To poslední, co jsem tady očekával byl velmi klidně, dalo by se trefně říct chladnokrevně natočený celý příběh. To bylo to co mne zaujalo, pěkně všechno popořádku, a poté pěkné drama. Jsem rád, že jsem mohl vidět v tomto filmu Olivii WIlde při odvážnějších scénách, slušelo jí to. 70%. ()

maddy

Asi každý to zažil ... vo filme je veľa vecí na vynikajúcej úrovni, ale aj napriek tomu sa nejedná ani zďaleka o dobrý film. Kompozícia obrazu je výborná, zábery na zasneženú krajinu sú až neuveriteľne oku lahodiace, hudba je správne zvolená, atmosféra plná očakávaní, herci sympatickí (šťavnatá Olivia Wilde, drsný Eric Bana, vyplašená Kate Mara), príbeh rozbehol zaujímavú hru a divák čaká, čo príde ďalej ... a ono nič, ale absolútne nič. To všetko platí pre prvú polhodinu, ktorá držala pozornosť, ale následne sa film namiesto krimi/thrilleru sústredí na zbytočnú rodinnú drámu, stratí akékoľvek tempo, príbeh vyšumí do prázdna, atmosféra vyprchá lusknutím prsta a zrazu sa zo sľubného filmu vykľuje nudný 100x omieľaný gýč plný klišé a odfláknutého záveru bez gradácie, pri ktorom sa aj 90 minútová dĺžka nezdravo tiahne. Je až trestuhodné z takého prostredia nevyvodiť „mrazenie“ aj u divákov. Škoda podklad na to bol. CELKOVO: 2,5* ()

Figu

Mrazivej thriller, ze kterýho jde chlad a kosa jako prase! To sněhem pokrytý prostředí včetně pořádných chumelenic dělá filmu tu nejlepší možnou kulisu! Ovšem to není zdaleka to jediný pozitivní. To co předvádí Bana, to je masakr! S naprostým klidem a bez náznaku emocí, chladnokrevně a brutálně ničí vše, co mu stojí v cestě. Olivia není extra herečka, nicméně pánskýmu oku lahodí senzačně. Za mě trochu navíc byla ta sladká pasáž na motelu, zato závěr u jídelního stolu, plnej psychologickýho vydírání byl famózní! Jen ta úplná koncovka bolí... Po posledním výstřelu je vlastně konec a nedozvíme se absolutně už nic o osudech všech zúčastněných od slavnostní večeře Dnu díkůvzdání. 75% ()

Ten Druhy

Bohužiaľ, Ruzowitzky, nemá dômyseľnosť bratov Coenovcov ani nápaditosť Q. Tarantina, možno sa snažil ako vedel, ale výsledok je tak trochu neduživý a chudokrvný ako studená zimná krajina, do ktorej bol situovaný dej. Kompozícia je pomerne komplikovaná, a najmä spočiatku je to poriadne veľká kláda pre réžiu. Prepletajú sa tu až tri dejové línie. Brat a sestra (E. Bana, O. Wilde) vykradli kasíno, mladík, bývalý boxer (Ch. Hunnam) sa vracia domov z basy práve v deň Vďakyvzdania a mladá usilovná policajtka (K. Mara) sa usiluje o kariérny rast. Hoci to nie je meisterstück Olivia Wilde je skvelá, Eric Bana presvedčivý, aj ostatní hrajú ostošesť, ale darmo, filmu chýba šťava. ()

• Počas úvodnej sekvencie narazí unikajúce auto do jeleňa, ktorý rozbije čelné sklo a pokryje ho krvou. Na nasledujúcich záberoch, ktoré ukazujú, ako sa auto vymyká kontrole, je čelné sklo neporušené a bez poškodenia. (Arsenal83)
  • Zatiaľ čo film sa údajne odohráva v Michigane v okolí Detroitu, ranná scéna sa odohráva v Dunn's Delicatessen a Dominion Square Tavern, čo sú rozpoznateľné orientačné body na Metcalfe Street v Montreale. (Arsenal83)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. dubna 2012 na filmovém festivalu Tribeca v New Yorku. (BMW12)