Neobyčajný život Timothyho Greena

• Česko Neobyčejný život Timothyho Greena (viac)
všetky plagáty

Sila prírody je nekonečná. Greenovci aj celé mestečko Stanleyville sa poučia, že nečakané situácie môžu priniesť nečakané dary.
Cindy a Jim Greenovci sú mladí manželia zamilovaní až po uši, ktorí si chcú čo najskôr založiť rodinu. Lekár im však prinesie zlé správy, o vlastnom dieťati môžu zatiaľ iba snívať. Greenovci v záhrade zahrabú do zeme škatuľu, v ktorej doslova pochovajú svoje sny a najtajnejšie želania o vytúženom budúcom potomkovi s popisom, ako by mal vyzerať a aké by mal mať vlastnosti. Keď im počas strašnej búrky o polnoci zabúcha na dvere malý zablatený chlapec Timothy, ktorému z členkov rastú zelené výhonky listov a nazve ich mamou a otcom, zistia, že najúžasnejšie veci sa stanú vo chvíli, keď ich najmenej čakáte a najväčšie dary v živote prichádzajú z tých najneočakávanejších strán. Sila prírody sa prejavila a ich syn Timothy Green sa narodil v zemi. Nech už prichádza odkiaľkoľvek, nie je tým, na koho sa podobá, teda  malým nezrelým chlapcom. Cindy a Jim sa zrazu stanú rodičmi a počas niekoľkých najbližších mesiacov ich Timothy naučí viac, ako si kedy mohli naštudovať o výchove detí a rodičovstve. (TV JOJ)

joehot

Další z filmů, jehož přijetí se odvíjí od divákovy povahy. Přistoupíte-li na jeho sentimentalitu, nemůžete si tuhle pohádku pro dospělé neoblíbit. Milý, i přes svou fantasy zápletku civilní, se sympatickými herci (včetně hlavního dětského hrdiny) a několika naznačenými jímavými metaforami. Bohužel však potenciál rodinného dramatu nepřekračuje onu pohádkovou rovinu a zamrzí absence trochu hlubšího scénáře - pak by šlo o plnorancovou podívanou. ()

freddy

Timothy je dítě, které se zjevilo za silné bouřky a nikdo neví, kde se vzal, ale jedno je jisté. Ať už jsou si to hlavní hrdinové ochotni přiznat nebo ne, tak tenhle ne tak úplně obyčejný chlapec změní navždy jejich životy. Miluji rodinné filmy, a když je v nich trochu tajemna, tak tím lépe. Tenhle film patří přesně k těm filmům, na které se rád podívám, a které si i dokážu užít. Nedělá mi totiž problém přistoupit na nápad tvůrců a hrát s nimi tu jejich hru až do konce, a tenhle film byl navíc příjemný, neuvěřitelně milý, hřejivý, lidský a tak trochu i sentimentální, a to jsou přesně ty vlastnosti, které film dělají z mého pohledu lehce stravitelným. Dalším kladem filmu jsou potom herecké výkony. Představitel hlavní role mi byl nesmírně sympatický a věřil jsem mu všechna slova i gesta celkově mi imponoval, což je ale možné říci i o ostatních hercích. O tomto filmu tak ve výsledku platí, že je to film, který má srdce i duši, a díky tomu je filmem, na který jen tak nezapomenu a který bude v mých myšlenkách poletovat ještě hodně dlouhou dobu. Tenhle rodinný fantasy snímek se opravdu povedl a hodnotím ho lepšími čtyřmi hvězdami. ()

Spooner

Hedgesovi šly postavy vždycky parádně od ruky a linie manželů, které strašně touží po dítěti, funguje na jedničku. Člověk věří Jennifer Garner i Joelu Edgertonovi každou emoci. Bohužel s onou pohádkovou linií o vysněném dítěti s listama na nohou to nejde příliš dohromady a i přes Hedgesovu snahu se mu nepovedlo tyto dvě roviny správně spojit. Dětský herec mi navíc přišel krajně nesympatický a také vztahy s ostatními rodinnými přislušníky umí Hedges napsat i lépe. Jeho nový snímek tak zůstal bohužel někde na půl cesty, jako rodinná jednohubka to však stále funguje. ()

Dzeyna

Vynikající! Naprosto mě to pohltilo do děje a dokonce mi málem ukápla slza, opravu mě to hodně dostalo. Dlouho jsem nezažila tak emotivní a přitom příjemný snímek. Na jednu stranu se mi chtělo brečet a na druhou smát, opravdu mě to celou rozpoložilo do takového stavu, že ani nevím, jaké emoce cítím. A nápad celého filmu je geniální, tomu se nedá nic vytknout, stejně jako celý příběh. Ale nejvíce mě stejně překvapil Cj Adams, jeho výkon byl briliantní a neměl vůbec žádnou chybu, šlo si ho pouze oblíbit. Tleskám! ()

ivan bohatyr

Ano na 5* to nemá... Ale skvělá hudba od Zanelliho, výborné obsazení, geniálně "dramatické" a zároveň suprově "komediální" (např. scéna s fotbalem byla skvělá) a v neposlední řadě vynikající a hlavně neskutečně pozitivní příběh. Když jsem ten film viděl, hned jsem měl o 200% lepší den a tohle je to, co si na filmu cením nejvíc, proto s klidným srdcem dám za pět. ()

• V jednom rozhovoru v období natáčení 10letý CJ Adams přiznal, že nohy na plakátu nejsou jeho, ale dvojníka. (Dr Lizal)