Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojta Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání, do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají... (oficiálny text distribútora)

mau

Snímek se někde ve třech čtvrtinách radikálně promění z komedie v drama, přitom tato závěrečná část přinese víc nápadů (motocyklový závod) a v tipů, což je smutné a nepovedené. Poslední půlhodinka zajímavě vykreslí charaktery, prohodí dvěma hlavním aktérům pozice a utlumený Vojtěch Dyk je přijatelnější než ten původní sebevědomý a otravný. ()

hous.enka

Na nezávislý film je to moc komerční, na komerční trhák je to moc takové nijaké. Nebýt dobrých hereckých výkonů (Dyk, Hádek, Roden, Winterová, Lichý), nestálo by to za zhlédnutí. Dykovi role sebestředného don Juana sedí. Kdyby film neměl tak pomalý rozjezd a byl zkrácený tak o dvacet minut, bylo by to jedině dobře. ()

rt12

Jedna hvězda možná za písničku a Rodena. Škoda potenciálu výborných herců, čímž rozhodně nemyslím Dyka nebo Josefíkovou, kteří zde spoléhají pouze na svůj exteriér. Jinak k upoutávce, ,,rázovitou vesnici" si představuji poněkud ,,střediskověji", ne jako tvůrci, že co vesničan to vůl, buran a křupan. Z této vesnice máte pouze hořko v ústech,ale i z ústřední dvojice v podání Dyka - ,, zahrano-nezahraný " studený vychcánek a jinak nic a Hádka, který působil mdle a odevzdaně. Kam se podělo charizma ze Tří sezon v pekle?. Nejenom, že film Vám nic nedá, ale vezme Vám u něj strávený čas.. ()

Thomick

Než přijde relativně solidní konec, divák si dosyta užije kolísání mezi údivem nad "strašně nenápadnym" mixem reklam na Seznam, Nightwork i samotnýho Vojtu Dyka a pobavením nad střihařem-srandistou. Navrch se v Signálu neumí točit pivo ani dělat vtip, romantická linka je vlažná a samotná roztomilost Josefíkový samozřejmě taky nic neuhraje. Ve finále Signál vyznívá jako taková trapná přehlídka více či méně napřesdržku figurek. ()

BoPo

Neviem prečo, ale českí tvorcovia majú neukojiteľný fetiš na komunizmus a druhú svetovú vojnu. To naozaj neviem. Takže ak niekto urobí film so súčastnosti, ktorý nerieši minulosť, tak má moju pozornosť. Signál obsahuje českú vychcanosť, zmysel pre národný šport Úplatky a jednu nevinnú holčičku, ktorá je vlastne dedinská ku*va. Len mi nesedí to označenie komédia. Vlastne mi tam nesedí celkom dosť vecí. Priemerná až podpriemerná záležitosť, ktorá ťaží jedine zo slabej konkurencie domáceho trhu. ()

• Titulní píseň „Čekám na signál“ nazpíval Vojtěch Dyk ze skupiny Nightwork. (SONY_)
  • Štáb si udělal základnu v hospodě U České koruny v Lipnici nad Sázavou. (Terva)
  • Scény odehrávající se v hospodě podbarvují upravené verzí písní "Jsem gay" nebo "Tepláky" od skupiny Nightwork, jejiž členem je Vojtěch Dyk. (SLOTH)