Legenda Korry

• Česko Avatar: Legenda o Koře (viac)
USA, (2012–2014), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne, David Faustino, J.K. Simmons, Seychelle Gabriel, Mindy Sterling, Logan Wells, Kiernan Shipka (viac)

Desítky let poté, co Avatar Aang zachránil svět přichází do moderního Republic City upřímná 17letá dívka jménem Korra, aby trénovala a poznala svůj osud. (SkyShowtime)

Prochy38

Neviděl jsem a ani neznám Legendu o Aangovi. Ke Koře jsem se dostal v podstatě náhodou. Zkoukl první sérii a věděl, že pro mě nemá význam jít dál. Zajímavé, vtipné, akční, ale minulo se to u mě účinkem. Nejsem už to cílové publikum, bohužel. Ale zároveň objektivně nemohu hanit. V pohodě, umím si to v pohodě představit, před 20ti lety rozhodně :) ()

Luksa

Obrovská očekávání, která byla bezezbytku naplněna, První dvě řady se povedly náramně a servírují snad všechny ingredience, jež jsem si oblíbil u předchozího Avatara - humor, bravurní akce, dobře napsané postavy, propracovaný příběh a hlavně svět, který je skvěle vymyšlen. V první řadě sice platí, že svět je město a město je svět, ale hodně pomáhá posun k steampunku. Druhá řada se zase hlouběji ponořuje do mytologie a původu vzniku avatarů a divák se tak dozví mnohé cenné informace, závěrečné díly si co se týče epiky mohou podat ruku s koncem původního Avatara Aanga. Hlavně však dokazuje, že tvůrci mají vše velmi dobře promyšlené. 90% ()

zahubicku

Nemůžu uvěřit, že je definitivní konec. Na jednu stranu je to nesmírná škoda ale na druhou je to lepší utnout v nejlepší než aby se z Korry stala další nikdy nekončící fraška, (Jako třeba The Walking Dead) Finální dvoudíl byl absolutně epickej i dojemnej a těším se až si za pár let dám maraton a zkouknu to zase celý od začátku... i s The Last Airbenderem!! ()

DJ_bart

Za mě ještě víc dechberoucí, emocionálně působivější, komornější, konzistentnější, osobitější, sympatičtější, vyspělejší, s lepším vykreslením charakterových vzorců, po komediální stránce zábavnější, a paradoxně divácky přijatelnější než Last Airbender – čímž nechci říct že původní seriál není klenot animovaného média, ale mě se sequel Legenda Korry líbil o něco víc. Steampunková stylizace mimochodem geniální, no a J.K.Simmons jako Tenzin rules! ()

Eratashi

Zatím po 4 dílech nebudu hodnotit. Aanga jsem ohodnotila právem 5 hvězdičkami, Korra si je ještě bude muset zasloužit. Očekávám, že to bude v přibližně ve stejné délce jako původní anime a proto se vztahy teprve rozvíjejí. Zatím soudím, že jde o velice podobnou strukturu. Korra je stejně živá jako Aang, lítá z jednoho problému do druhého, je postavena před silnějšího nepřítele jako Aang, akorát je všechno trochu víc zrychlené. Korra už si dokonce našla dva přátele. No uvidíme :-) ()

• Vládci živlů mohou kromě základních projevů své moci používat i tzv. „sub-elementy“, podřadné schopnosti, které se pojí k živlu, jež ovládají. Vládci vody dokáží pomocí své schopnosti léčit rány či ovládat duchy, mají též vlohy pro ovládání krve – velmi mocné schopnosti, jež byla prohlášena za nezákonnou. Vládci ohně dokáží vytvářet i přesměrovávat elektrické výboje, někteří umějí i pouhou myšlenkou vyvolat vzplanutí. Vládci země si zvládnou skrze výcvik osvojit ovládání kovů, s čímž jde ruku v ruce i vyvolání seismické vlny, která jim umožní si v mysli zhmotnit přesný obraz okolí. Hrstka výjimečně nadaných dokáže také vytvářet a ovládat lávu. Vládci vzduchu se umějí oprostit od svého fyzického těla a vyslat svou astrální projekci. V případě, že se naprosto oprostí od svého pozemské touhy a vstoupí do prázdna, se též mohou naučit nesmírně vzácnou schopnost – létat. (Azurovydrak)
  • Otcem Lin je muž zvaný Kanto, kterého Toph krátce zmiňuje ve čtvrté sérii. Identita otce Suyin není známa. (Azurovydrak)
  • Aang je první známý avatar, na kterého bylo použito ovládání krve. (Azurovydrak)