Hasič Jeremy Coleman sa stal spolu so svojím otcom svedkom brutálnej vraždy a sám len o vlások unikol živý. Ako dôležitého svedka proti kráľovi podsvetia Haganovi ho polícia zaradí do programu na ochranu svedkov pod dohľadom amerických maršalov. Keď však  niekto vyzradí jeho novú identitu, Jeremy musí podniknúť odvážne kroky, aby zachránil seba aj životy svojich najbližších. (TV JOJ)

angel74

Asi největším lákadlem pro mě osobně byl Bruce Willis. Z toho logicky vyplývá, že jsem dost zklamaná, když tady moc prostoru nedostal. Navíc hraje policistu, který téměř nevytáhne paty z kanceláře a celý případ řeší u stolu. Jinak jde o klasické akční béčko, při jehož sledování se divák sice vyloženě nenudí, ale nadšením taky zrovna nejásá. (45%) ()

TeeAge

|| Scenár: Tom O'Connor | Hudba: ? | Produkcia: 50 Cent, Andrew Deane, Randall Emmett | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Grindstone Entertainment Group, Cheetah Vision, Emmett/Furla Films | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: ? $ || Muhaha, no a presne toto sa stáva v dnešnom Hollywoode, že sa z poctivo makajúcich režisérov vyvýjajú ďaľeko zdatnejší remeselníci, než páni, ktorí sú u áčkového korytu dlhé roky. Napínavá zábava, s menej schematickým scenárom. K tomu Willis a Dawson, a máte čo pozerať vo štvrtok večer. ()

sedm.1

Spousta uživatelů se ve svých komentářích, v souvislosti s tímto filmem, zmiňují o vzpomínce na devadesátá léta, tedy na časy, kdy jednoduchým, přímočarým akčním kriminálkám kvetla pšenka a přesvědčují všechny, že tento film by určitě tehdy slavil úspěch. Neslavil. Neslavil by ho tehdy, neslaví ho nyní, Fire with Fire (odmítám tu používat přihlouplý český název) je totiž ryzím zástupcem té nejobyčejnější, nejnudnější a nejnevýraznější produkce, jejíž existence si nezaslouží nic jiného, než zapomnění v nejhlubších a nejkalnějších filmových vodách. A co že nám to Fire with Fire tedy vlastně nabízí? Nejobehranější a nejtuctovější zápletku, co snad lze dát do kopy, bez spádu, bez napětí, bez atmosféry, s minimem akce, která když ale přece jen dostane prostor, tak je stejně zcela o ničem a s obsazením, které samotnému filmu také zrovna dvakrát nepomáhá. Josh Duhamel se sice snaží a je to docela i sympaťák, ale jako hlavní hrdina se prostě do takového role ani trochu nehodí. U Rosarie Dawson nechápu, jak se pořád takhle může ve filmovém světě držet v poměrně výrazné pozici, pro mě to je vážně odpudivá a nepříjemná šereda, a po Willisově výkonu začínám chápat zvěsti kolem jeho osoby, jako o nerudném staříkovi s kuřím okem na prdeli. Protivný, otrávený, unavený, až hrůza. A Vincent D´Onofrio jako ústřední záporák s hákovým křížem na hrudi zde působí spíš jako tupá parodie, než opravdová hrozba. Já se zkrátka u Fire with Fire vůbec nebavil, prakticky nic mě tu neoslovilo, takže ve výsledku se pro mě jedná o velice slabý snímek. ()

Bozvav

Celkem slušný akčňák s výborným hereckým obsazením, které bohužel nevyužilo svůj potenciál. Willis jen tak přicmrdával, Vincent D'Onofrio se tvářil jako policajt s rozvinutým problémem štítné žlázy, no prostě nic moc. Scénář ušel, až na ty slabomyslné dialogy. I tak ale film poskytl slušnou zábavu, za kterou dávám tři hvězdy. ()

Ouwen

Příjemný film s docela strhujícím příběhem. Herecké obsazení je docela vyšperkované, všichni hrají jak mají, ať už emocionálně tryskající sopka Willis, postupně se stávající likvidační mašina Duhamel a mohl bych pokračovat. Akce je na můj vkus docela dost, přestřelky působí kvalitně, soubojů tu je poskvrnu a ty za nic nestojí, což je důvod, proč nedávám plné hodnocení, postrádám tu nějaký kvalitní souboj a nezachrání to ani pěti sekundový likvidační zákrok Willise ke konci filmu. Celkově nemám ale jinak co vytknout, já se bavil a to je hlavní. 8/10 ()

• Film je věnován herci Justinu Holecekovi, který zemřel v roce 2009. (Terva)
  • Napriek tomu, že sa väčšina filmu odohráva v Kalifornii, tak celé natáčanie prebiehalo v meste New Orleans v Louisiane. (MikaelSVK)
  • Po filmu Sin City - město hříchu (2005) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Rosario Dawson. Herci Josh Duhamel a James Lesure si spolu zahráli hlavní role už v seriálu Las Vegas: Kasino (od r. 2003), kde rovněž hráli kolegy v zaměstnání. Josh Duhamel a Kevin Dunn si spolu zahráli také ve všech dílech série Transformers. (mzss1)