Bývalý agent CIA Ben Logan (Aaron Eckhart) dúfa, že sa mu podarí znovu naštartovať vzťah s pätnásťročnou dcérou Amy (Liana Liberato), s ktorou sú si pomerne odcudzení. Získa prácu v Belgicku ako bezpečnostný expert pre veľkú nadnárodnú korporáciu. Jedného dňa však príde Logan do práce a zistí, že divízia, v ktorej pracoval, už neexistuje - kolegovia zmazali všetky materiály a jeho asistent je v skutočnosti trénovaný agent s jasnou úlohou - zabiť Logana aj jeho dcéru. Nie je čas premýšľať, čo sa stalo a prečo ich niekto chce zabiť - Logan a Amy musia utiecť a v pätách majú dokonale vyškolených zabijakov. Otec a dcéra, ktorí si vôbec nie sú blízki, sa musia zrazu naučiť spoliehať sa jeden na druhého a budovať vzájomnú dôveru. Tá začne byť ohrozená v momente, keď sa Amy dozvie pravdu o otcovej minulosti. (TV Markíza)

kaylin

Aaron Eckhart se od filmů se zajímavými hereckými možnostmi vydal podobnou cestou jako Liam Neeson. Už si natočil v pořadí druhý akční film. Po nepříliš strhujícím filmu "Světová invaze" to zkusil v něčem komornějším, kde je zaměřeno na něj samotného a na jeho boj o přežití. Stává se klasickým hrdinou, který se ve víru velkoměsta snaží přežít a uchránit i svou dceru. Co se mu vlastně stalo? Jeden den byl v práci, ze které odcházel velmi pozdě, což rozhodně neprohloubilo jeho špatný vztah s dcerou. Později se v práci ještě chtěl stavit, ale zjistil, že místo své kanceláře a věcí svých kolegů, nachází jen prázdné místnosti bez vybavení. Jeho email je prázdný, zkrátka jako kdyby jeho práce vůbec nikdy neexistovala, jako kdyby dělal něco, co si jen představoval. Začíná z toho být hodně nervózní, což je pochopitelné, ještě nervóznější je ve chvíli, kdy k němu přijde jeden z bývalých kolegů a strčí mu pod žebra hlaveň pistole. V té chvíli zjišťujeme, že náplň jeho práce byla v minulosti i zabíjení lidí a on tak má jisté schopnosti, které se právě v tuhle chvíli hodí. Ano, je to docela schéma a já se musel podívat do titulků, jestli scénář náhodou nenapsal Luc Besson. Nenapsal, ale rozhodně to k jeho stylu nemá mnoho daleko. Honba za pravdou, za zajištěním budoucnosti pro svoji dceru, navíc s vědomím toho, že konspirace jde hodně vysoko. Že by do ní byl zapleten i ten nejvyšší? "The Expatriate" nepřináší nic nového, není tak napínavý a promyšlený jako "96 hodin", ale dokáže více méně udržet pozornost. Aaron Eckhart je pro mě hercem, který dokáže zaujmout, navíc jeho tvář je natolik rozpoznatelná a příjemná, že mu člověk automaticky fandí. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/sherrybaby-lets-dance-unesena.html ()

vegetol.mp

Ohraný, nicméně poctivý špionážní thriller. Natočené je to svižně, Echart je borec a scénář, i když neoriginální, nabízí vcelku solidní žánrovou zábavu. Na sobotní večer příjemné pokoukání. Jinak je vtipné, jak tu všichni jako kafemlejnek blábolí něco o 96 hodinách, i když oba filmy spolu nemají společného skoro nic. ()

Lacike

Obohrana zapletka o chlapikovi, ktory sa zacne vypytovat na veci na ktore by nemal a tak sa proti nemu obrati cely svet. Pri neustalom unikani pred zlymi agentami musi dokazat svoju nevinu a odhalit spiknutie vo vnutri CIA atd bla, bla. Proste nic nove pod slnkom a zrezirovane to je strasne nezazivne. Snad jediny originalnejsi napad s ktorym sa scenarista vytiahol bol ten, ze hlavny hrdina ma po boku svoju dceru. Akurat neviem naco. Behom väcsiny filmu je uplne zbytocna. Ani mu nepomôze, ani sa nedostane do uzkych, aby ju musel zachranovat a ani nejakeho poriadneho zblizovania sa medzi nimi sa nedockame. Az v zavere si na nu scenarista spomenul a vymyslel jej nejake opodstatnenie. Bohuzial potencial na drsny koniec zbabelo zahodili. Akcie vela nie je. Drzi sa pri zemi. Je sice R-kova, ale aj tak postrada šťavu. Bitky maju taku tu modernu realisticku choreografiu. Ale su natocene dost fadne. Postradaju dynamiku. Vynimocne som si zelal, aby bol strih rychlejsi. Aspon by zakryl Eckhartovu neohrabanost. Z postav ma nezaujal nikto. Ani hlavne postavy, ani nevyrazni zaporaci. Chudak Eckhart ma smolu na solovky. Vysledkom je neoriginalny film, ktory je podpriemerne zrezirovany, vhodny maximalne na uspavanie hadov. Bohuzial ziadneho nemam, takze to pre mna bola strata casu. 4/10. ()

Yoshitsune

Utíkej Eckharte utíkej, v patách sou ti tito zabijáci - mladý ořezávátko, které dělá školácké chyby, velký plešatý chlap co nosí stylovou bundu a tváří se nadmíru velice drsně (né Vin Diesel to neni, ten je ještě totiž rychlej a totálně zběsilej) a starý vypelichaný dědek, který se tváří jako kdyby chtěl vyhrát cenu o úchyla roku. Navíc na krku máš ještě svoji dceru, která se zrovna rozhodne procházet pubertou a tak bude mít zvědavé otázky a ještě zvídavější pohledy. Ono se to má totiž takhle, on totiž Aaron Eckhart patří mezi ty herce, kteří ať hrají sebevětší kravině, tak se mi to líbí a podle hodnocení by jeden řekl, že tohle je kravina. A zase omyl, ono je to naopak, má to velice dobrý příběh a tenhle příběh nabídne nejedno překvapení a nejeden šok. Herci hrají velice slušně a na rozdíl od Costnerovi dcery, (Tři dny na zabití) tak ta Aaronova jednak hraje o level lépe a za druhé v polovině, už se nechová tak rozmazleně. Co se týče akčních scén tak ty sou fakt slušný a taky dost brutální, ta bitka v nemoci byla fakt parádní. Ze začátku mi sice vadila kamera,některé záběry vypadli kýčovitě, ale pak se to zlepšilo. Navíc mně velice potěšil konec, hodně emotivní a taky dost drsný zároveň, takže za to velké plus. ()

Acrobat

Opäť jeden z tých filmov zo série „podnecujem paranoju“, zákaz zhliadnutia pre psychicky nestálych divákov. Osobne však ako Európan vítam všetkými desiatimi vidieť primitívnu, rozumej gravitačnú akciu v úzkych historických centrách Európy, pokochať sa imaxovým Bruselom a Antverpami. Cítiť dôjdenie náboja a nulový, rozumej antisubwooferový zvuk zbraní. Na dôvažok treba povedať, že z posledných akčných jednohubiek sa nikto tak brutálne, bezhlavo, priam koncentračne nepohral s civilistami tak ako Stolzl Phillip. Jeho eliminovanie civilov bolo tragicky už úsmevné v štýle „tak toto stačilo“. Moslimská štvrť poteší, absolútne bez ataku na akčné zmysly diváka je perfektné pretočenie tatkovského Saabu. Z každého cítiť zraniteľnosť, a to, že fyzicky na tom nie je tak dobre a scenárista im nechce pridať nadľudské schopnosti. Pre všetky pozitíva sa však nájdu aj klasické negatíva v konštrukcii (predtým stokrát) videného príbehu, dcéruška a ocko, airport, a pocitovo dlhých len 1:40. Takže. To, že CIA je po KGB (FSB) druhou najhnusnejšou organizáciou nepotrebnou nikomu je jasné len občanom, politici si nad mobilnými telefónmi a bytmi, väznicami nelámu hlavu, lebo tu existuje naoko priateľsky sa tváriace priateľstvo. Aaronovi fandíme, ktovie či tú loď smerujúcu do Pchjongjangu z Kuby panamská polícia chytila na príhovor Bena Logana. Ja som však s celým rutinným filmom spokojný, pretože „slobodná“ spoločnosť mi dovolila zažiť Oľgin odchod nedôstojným spôsobom, pričom pri telefóne vyzerala tak maliarsky...Ži život, pretekaj, strieľaj, miluj, plač....(videné 25.10.2013, BDrip) ()

• Navzdory viditelnému veřejnosprávnímu značení spadajícímu pod správu města Antverpy, často v dvojjazyčném provedení, byly filmové exteriéry točeny výhradně v ulicích hlavního města Bruselu. (Conspi)
  • Na ochranné vestě jednoho z příslušníků antverpského policejního sboru lze zaznamenat specifické kódové označení "ZPZ 5339", to je ovšem číselné značení tzv. policejní zóny hlavního města Bruselu. (Conspi)
  • Název filmu Expatriate vznikl spojením dvou latinských slov "Ex", v překladu "z", a "Patria", tedy "země" nebo "vlast". (Terva)