Televizní komedie o starostlivém tatínkovi dospívající dcery a o jednom dlouhodobém vztahu. Doktor Brdečka je vdovec a má již devět let poměr se zdravotní sestrou Danou ze svého pracoviště. O svou skoro dospělou dceru Evu se stará až příliš svědomitě. Trochu ji rozmazluje, trochu hlídá a vlastně kvůli ní se s Danou ještě neoženil. Eva má ale před maturitou, prožívá první lásku a tou přílišnou péčí trpí. Problémy nastanou ve chvíli, když dá Dana doktorovi ultimatum: buď sňatek, nebo rozchod. Že komedie nakonec skončí svatbou, je nasnadě, ale zásluhu má na tom jak doktorova přítelkyně, tak jeho dcera. (Česká televize)

MM_Ramone

Režisér Evžen Němec natočil televíznu komediálnu inscenáciu "Ja by som sa tak rada vydávala" v roku, kedy som sa narodil. Trvalo dlhých štyridsať šesť rokov pokiaľ sa ku mne dostala. Nie je na tom nič divné, pretože len zriedka kedy zalovím v týchto vodách. Aj keď som z generácie Husákových detí, televízna tvorba z obdobia československého socialistického realizmu ma ničím neoslovuje. Po dlhom čase som sa však odhodlal si pozrieť nejakú veselohru z tých dávno minulých časov. Náhodou som siahol po tomto titule. Bohužiaľ nijak zvlášť som sa pri tom nepobavil. Jozef Bláha v hlavnej úlohe bol síce fajn, ale scenáristicky to bolo slabé. Na to, že sa jedná o komédiu, tak som sa ani raz z chuti nezasmial, čo považujem za zásadný problém. ** ()

Big Bear

Mnoho žen doktorova smrt, respektive minimálně jeho žlučníku. Tohle je další z TV normalizačních ,,komedií'' o každém z nás a našich každodenních starostí. Soudruh totiž nepotřeboval aby se mysl jitřila nějakými politickými tématy. A tak tu máme nebohého vdovce s dospívající dcerou, kterému s domácností a výchovou mírou až otravnou vypomáhá sestra. On sám má v práci vážnou známost, ale v sevření těchto dvou žen si netroufá přivést domů třetí. Tak však stupňuje tlak a chce aby se rozhoupal.... Jako komedie to moc nefungovalo. Bláha byl super jako vždycky, tu jeho starost o tu jedinou květinku kterou obětavě a sám vypiplal k maturitě jsem chápal, ale prostě mi to moc nešmakovalo. Kdo měl ránu byl mladý Vízner ve Štrosmajerovských brejlích s tím páčem a kotletami.. :-). Co však zaujalo byla ta socialistická ,,intimnost'' vztahů. je to dobře vidět na Bláhovi, který se jen bojí domluvit si doma obyčejnou schůzku když dcera není doma - aby si něco nemyslela... V dnešních sexem přetékajícíh filmech by to působilo jak cosi ze začátku století... :-). Takže dám dva zelené stováky na dvojdílné plavky a víc ani Korunu. * * ()

NinadeL

Výkladní skříň dramaturgie Marie Poledňákové, obecně fenoménu televizní inscenace pozdních 70. let a celé je to přesně takové, jaké by to mělo být. Nelze odtrhnout oči. Všichni jsou na svých místech, Bláha v křesle, Kořínková mezi futry, Slunéčkové v předsíni a Vízner se schovává za silnými obroučky brýlí. ()

LadyPupu

Slunéčková chodí s Bláhou na tajňačku 9 (!!!) let, Bláhova dcera zase JAKO chodí na doučování. Pak se tam řeší, kdo komu dřív řekne, že někoho má. Pak je to nuda. Pak jsou všichni učitelé/učitelky, pak se tam pálí kuře pod grilem a pak Kořínková řekne, že by se tak ráda vdávala a je konec. Blbej komentář, co? Omyl. Stejně kvalitní jako ten film. Ach, jak tenká je hranice mezi jednou hvězdou a odpadem... ()

rakovnik

Původně jsem si myslel, že bude tatík vdávat dceru (nečetl jsem pozorně obsah od ČT), ale brzy mi došlo, že dvaadvacetiletá budoucí maturantka v podání Lenky Kořínkové se asi vdávat nebude. Děj je i tak utahaný, dialogy šroubované a herci až na Josefa Bláhu rozhodně nebyli při natáčení políbeni múzou, takže mě film nudil i přes svou milosrdnou stopáž. ()