Dead Island

Krátkometrážny / Animovaný / Horor / Thriller
Poľsko, 2011, 3 min

V krátkém traileru na novou počítačovou hru sledujeme boj o přežití trojčlenné rodiny, která si pouze chtěla v klidu užít dovolenou u moře. To jim ale nedovolí horda zombie, která se snaží prodrat do jejich letního bytu. (DaUr)

zdepapepa

Skvěle zpracovaný trailer s naprosto dokonale zvoleným hudebním doprovodem. Už i herní trailery se sem dostanou, ale hry stále ne. Což v tomto případě ale chápu, jelikož spíš než trailer je to krátký film (který, žel Bohu, nemá s hrou tolik společného). Nic to ale nemění na tom, že je to pro mě jeden z nejlépe zpracovaných zombie filmů, kde mi skutečně hlavních postav bylo líto jak dopadly. Čili za mě 5 hvězd, vždy si to čas od času rád pustím, vy si to můžete pustit stejně jako já tady a moc víc se k tomu dodat nedá, jelikož 3 minuty některým umělcům nestačí ani na vytvoření hudebního klipu. Snad bych jen zmínil, nachází-li se tu nějaký vývojář počítačových her - že i když by trailery neměly lhát, tak nemusí to být vždy pravdou, můžou být opěvovány, mít stránku na ČSFD s vysokým počtem procent a ne jen sestřihem scén ze hry. Stejně tak by se teoreticky sem daly zařadit i filmové sekvence ve hrách, zejména úvodní intro(duction) sekvence, tam by ale např. Dead Island nejspíš s úspěchem pohořel, ale na to už si názor můžete udělat sami zde. ()

Seti

Je zcestné hodnotit trailer a ještě k tomu na hru, ovšem upoutávka na Dead Island má pro mě tolik filmových kvalit, že se k tomu s klidem uchýlím. Originální retrospektivně pojatá verze je po formální stránce naprostá pecka. Do výšin ji katapultuje předševším kontrast dokonalé hudby s děním na plátně, jež vytváří zcela pohlcující atmosféru. http://www.youtube.com/watch?v=5Old41bsSXU ()

Doudis19

Tříminutové video plné emocí, režijních vychytávek, animace 21.století a to vše v podání nelineárně probíhajícího zombie masakru za podmanivě kouzelných tónů klavíru. Rozhodně nejpůsobivější trailer k počítačové hře a dost možná nejzajímavější trailer vůbec. Doufejme v alespoň z poloviny tak povedené filmové zpracování. ()

Tom_17

Nikdy jsem, co se týče výběru her, nedával na trailery, ale spíše na hodnocení ostatních kolem mě, co je bavilo a co je mi doporučeno. Jedno z nudy jsem si pustil tento trailer a nestačil jsem se divit. Fantastický "příběh" pozpátku, který mě neuvěřitelně vtáhl a zanechal ve mě mrazivý pocit pomsty se kterou jsem se chtěl probít z ostrova pryč. Při každém spuštění hry, jsem si vzpomněl na trailer a bojoval za malou holčičku a její rodinu z traileru. Taky zombíci dostali co zasloužili - 5 ***** ()

vnimat_Krasu

Herní trailer, který prodává. Dead Island byla dlouhé měsíce zašantročená značka kdesi v šuplících polských Techland a tato trojminutovka jej dokázala nesmírně efektivně vrátit do hry. V době amerického nadšení The Walking Dead totiž zapadaly teskně znějící zombie do nálady publika. Filmeček hráčstvu šalamounsky slíbil rodinný horor, v němž nebude smrtící nákaze ušetřeno ani nevinně působící děvčátko. Dead Island se ale posléze vyprofiloval jako čirá akční hra s minimální sociální interakcí. Coby reklamní trailer vynikající, ovšem zcela neodpovídající skutečnosti. ()

• Krátký snímek je trailerem ke stejnojmenné počítačové hře. (MikeCool)
  • Trailer získal ocenění na mezinárodním festivalu Cannes Lions. (MikeCool)