Píše se rok 1969. Ostřílený reportér Ward Jansen (Matthew McConaughey) se s kolegou vrací do svého rodného města na Floridě. Chce na místě činu získat více informací o událostech, po kterých se samotářský lovec aligátorů, Hillary van Wetter (John Cusack), ocitl v cele smrti. Van Wetter čeká na popravu kvůli vraždě šerifa, z níž byl usvědčen navzdory chybějícím důkazům. V pátrání pomáhá Wardovi i jeho mladší bratr, Jack (Zac Efron), a půvabná Charlotte (Nicole Kidman), jež věří v lovcovu nevinu. Ne každý ve městě ale jejich snahu vítá s nadšením a ne každý s nimi chce hrát čistou hru. (oficiálny text distribútora)

H34D

Obstojné herecké výkony v čele s nečekaně slizkým a tedy působivým Johnem Cusackem jsou hlavní devizou tohoto jinak mdlého a nedotáhnutého snímku. Dějové linie se zpočátku rýsují slibně, jenže v konečném důsledku nejsou schopny diváka oslovit a zapsat se do něj. Zejména tedy postavy nám i s přibývajícími minutami zůstávají lhostejné a to je problém, neboť film se na nich snaží stavět. Kriminální linie vyšumí absolutně do ztracena a celkově to nezachrání ani zajímavá kamera... 5/10 ()

movie

70% Na počátku druhé dekády se Matthew McConaughey upsal dvojici výtečných neo-noir snímku, přičemž ani jeden z nich ho nevystavuje v úplně lichotivém romantickém světle. Zatímco jeho spolupráce s Williamem Friedkinem na KILLER JOE až téměř doslovně naplňuje noirový syžet i očekávání, poněkud podhodnocený THE PAPERBOY na noirovou kostru pomalé kriminálky nabaluje rychle tající sněhovou kouly charakterů, o kterých se ve finále dozvíme víc než o celém případu. Rozhodně to není na škodu. Lee Daniels hlavně v půlce filmu až drasticky hazarduje s dynamikou filmu, vše ale vynahrazuje hodně strohý závěr, který mě připomíná můj oblibený gotický noir THE NEST OF THE CUCKOO BIRDS. ()

George Stobbart

Síce špinavá, ale dosť nudná adaptácia slávnej novely "The Paperboy" od Peta Dextera, ktorá by možno pre mňa bola tiež nudná, ale neviem – nečítal som a po filme určite ani nebudem. Príbeh novinára a jeho mladšieho brata, ktorí nadobudli dojem, že človek odsúdený na trest smrti je nevinný a rozhodli sa to aj dokázať ma totiž skoro vôbec nedokázal zaujať a vtiahnuť. Plejáda známych hercov, ktorí viac-menej robia čo môžu, no akosi to nie je nič platné, film sa vlečie a pôsobil na mňa iba ako taký výlet do kinematografie 90. rokov; pripomínajúc kríženca "A Time to Kill" a "Just Cause" (prípadne ľubovoľných podobných filmov), ktorý malo ozvláštniť pár perverzných momentov a spomínaná špinavosť. Nebyť záveru, ktorý sa vďaka Cusackovi aspoň trochu rozbehol, hodnotil by som ešte nižšie. ()

Fr

,,BUDEME BOJOVAT PROTI ROZSUDKU A PROTI ZPŮSOBU, JAKÝM K NĚMU DOŠLO. NIKDO SI NEZASLOUŽÍ BÝT ODSOUZEN NA SMRT. DOKONCE ANI HILLARY VAN WETTER“...... /// Zvláštní, divný, ale ne (až takhle) zvrácený vyprávění o pátrání po vině – nevině odsouzenýho hajzla. Amerika 70tých let, jih, černoši – bělouši… ale vod všeho jen tak trochu. Kromě Kidman(ky). Tý je plnej film. Jak říkám – příběh ujde, sice řeší podivnost, podivně se v tom i vyžívá, ale těžko vodhadnout, jak dlouho by si ho vobyčejná osoba pamatovala, nebejt tam ty zvrhlý kreace dámy Nicol. Asi to, co mi chtěli říct je složitější, než dokážu vstřebat. Asi… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1995 napsal Pete Dexter, číst nebudu. 2.) Chodím jen na filmy s ratingem ,,R“. 3.) Zjistím, jak by vypadala sexem posedlá Barbie. (A co Ken? Kurva vidíš Efrone, málem bych zapomněl…. když přestaneš prznit středoškolačky, třeba z tebe ještě něco bude!) 4.) Thx za titule ,,ruzove_zuzu“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Morholt

Divnej film. Podle distributorova textu jsem čekal klasickou honbu za pravdou v podání novinářů, která měla buď potvrdit rozsudek smrti, nebo ho vyvrátit. To se sice tak trochu dělo, ale neřekl bych, že by to byl zrovna hlavní motiv. Tím byla posedlost sotva dospělého kluka natupírovanou čtyřicátnicí. No netvrdím, že Kidman neměla něco do sebe, ale to slintání na mě bylo až moc dlouhé. Všechno ostatní se odehrálo nějak tak mimochodem a místy neskonale nudilo. A to je i vzhledem k obsazení docela škoda. 30% ()