Vesmírem se řítí obří asteroid, který už za tři týdny zničí život na Zemi. Lidé se snaží dohnat vše, co během dosavadního života zameškali. Pojišťovák Dodge hodlá využít zbývající čas k tomu, aby našel svou středoškolskou lásku. Osud mu však přivede do cesty mladou ženu ze sousedního bytu. Lidstvo se ocitá v bezvýchodné situaci, vesmírem se řítí obří asteroid, který se už za tři týdny střetne se Zemí. Přesné místo dopadu asteroidu vědci z bezpečnostních důvodů tají, jisté však je, že za pár týdnů zbude z naší planety pouze spáleniště. Lidé se chaoticky přesouvají z kontinentu na kontinent, snaží se dohnat to, co během svého dosavadního života nestihli, a dělají věci, které roky odkládali. Pouze pojišťovák Dodge se nikam nežene a dál žije svůj pochmurný život. Je osamělý, po zprávě o blížící se apokalypse ho jeho žena Linda opustila s milencem, jeho matka už nežije, děti nemá a svého otce viděl naposledy před pětadvaceti lety. Přátelé se mu snaží dohodit některou ze svých známých, jemu však připadá zbytečné budovat si tři týdny před koncem světa vztah. Ve vzpomínkách se vrací ke své dávné lásce Olivii. Přestože se po rozchodu s ní oženil s Lindou, Olivia navždy zůstala v jeho srdci. Jednoho večera, dvanáct dní před očekávaným koncem světa, se na Dodgeově terase objeví plačící žena ze sousedního bytu, Penny. Je nešťastná, protože nestihla poslední letadlo a už nikdy se neuvidí se svou rodinou, a navíc se právě rozešla s přítelem. Penny usne na Dodgeově gauči, a když se probudí, doprovodí ji Dodge do jejího bytu. Mezi dveřmi předává Penny Dodgeovi hromádku dopisů, které pošťák během uplynulých let omylem vhodil do její schránky. Penny se stále chystala, že donese Dodgovi jeho poštu, nikdy to ale neudělala. Mezi hromádkou dopisů najde Dodge psaní od Olivie. Píše, že je rozvedená, má malého synka, a že nikdy nepřestane litovat toho, že se s ním rozešla. Vzápětí Dodge zjistí, že se k jejich domu blíží rabující a demolující rozlícený dav. Spěchá do sousedního bytu varovat Penny, v jejím bytě však narazí na jejího bývalého přítele Owena. Musejí rychle zmizet, město se stalo životu nebezpečným místem. Penny má poblíž domu auto a pokud dostane Dodge z města, ten zařídí, aby se ještě před koncem světa setkala se svými rodiči a bratry. Penny nechá Owena napospas rozlícenému davu a ujíždí pryč, na předměstí jí ale dojde benzin. Dodge a Penny pokračují pěšky, cestou Dodge Penny vyčte, že mu zničila život tím, že mu zadržovala dopis do Olivie. Penny se cítí provinile a navrhne Dodgeovi, aby se společně vydali Olivii hledat... (TV Prima)

ScarPoul

Krásny film. Nič viac sa asi ani neoplatí napísať. Scafaria spravila krásnu filmovú alternatívu k filmom o konci sveta a aj keď jej úplne nevyšla tá existenciálna road movie v prostriedku, to že vsadila svoje karty na Carrella a Knightley jej umožnilo z filmu vystrieskať neuveriteľné množstvo pozitívnych emócií. Film je vystavaný na detailoch a uletenosti a funguje to dokonale. Aj napriek ťažkej téme a nevyhnutnému koncu film nespadá do ľútosti ani sentimentality. Zostáva stále v pozitívnej rovine a umožňuje dvojici hrdinov spoznávať ďalšie - častokrát bizarné postavičky. ktoré sa vysporiadavajú s koncom sveta po svojom. Film vypovedá o veľkých životných pravdách toho, čo vlastne človek potrebuje aby bol šťastný, cez drobnosti a krásne detaily. Pre mňa jeden z najpríjemnejších zážitkov za posledný čas, ktorému k plnému počtu chýbalo naozaj veľmi málo. A Keira je jednoducho úžasná. ()

BigDeal

Z neznámych príčin mám rád katastrofické filmy (zrejme to bude tým, že si užívam pohľad na rozbitú spoločnosť), ale nech som ich videl koľko som chcel, nikdy som sa nedokázal plne stotožniť s tým, čo som videl na plátne. Preto ma neskutočne potešilo zistenie, že niekto konečne točí film o tom, aký má dopad koniec sveta na obyčajného človeka. A tým obyčajným človekom nemyslím nijakého zdatného seizmológa, ktorý popri zbližovaní sa so svojimi deťmi z prvého manželstva zachráni celý svet. Nie. Myslím tým človeka znudeného životom, ktorý sa zúfalo snaží nájsť spriaznenú dušu, aby nezomrel sám. Rola akoby napísaná priamo na Stevea Carella. Výsledok? Dopadlo to výborne. Vznikla nám tu jedna nádherne (realisticky i kúzelne) romantická jemná komédia s neustále zvyšujúcim sa tlakom v žalúdku, ktorý vyvrcholil v nervozitu väčšiu, než som mal pred štátnicami. Toto bol naozaj film pre mňa. P.S.: Pre tých, ktorí sú prekvapení, že Carell vie hrať aj normálnu rolu - filmy 40 Rokov Panic, Malá Miss Sunshine a Traja V Jednej Posteli ste prespali, alebo ste sa ich rozhodli ignorovať, lebo zaškatuľkovanie Carella ako idiota vám prišlo jednoduchšie? ()

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: Komedie / Drama / Romantický / Road movie :)) Áno,... je to taká všehochuť, najmenej je tam však tej komédie ... Musím priznať, že sám som po pozretí traileru očakával komédiu ala Steve Carell, ale nestalo sa ... čo na mňa zo začiatku pôsobilo dosť negatívne aj vzhľadom na dej a tempo, ktoré je nebezpečne pomalé. Ale postupom času to začalo naberať svojský tvar a film získal istý charakter. No a vďaka tomu som nemal na konci pocit, že som premrhal 101 minút môjho života (čo sa tak zo začiatku jednoznačne javilo), ale na druhej strane nemôžem ani povedať, že by ma ta nevýraznosť a istá miera apatie, ktorá sa nesie celým filmom nadmieru nadchla. Je to taká kľudná melancholická záležitosť, ktorá sa síce stráca v absencii nosnej myšlienky, ale veľmi milým nekomerčným spôsobom dokáže miestami zaujať pozornosť a vďaka tomu to má niečo do seba. [2 a pol *] I promise not to steal anything if you promise not to rape me. ()

Davies182

Tak takovýhle konec světa jsem vážně ještě neviděl. 1000x reálnější než všechny zombie post-apokalypsy, katastrofické armageddony a akční filmy ze soudného dne dohromady. Chytrý scénář plný důvtiplně vypointovaných fórků mi udělal nesmírnou radost, viz hned úvodní manželčin úprk ze sedadla spolujezdce. ()

Pítrs85

Jak by jste se zařídili vy, kdybyste věděli, že zemi čeká srážka s obřím asteroidem a vám tak zbývá posledních pár dní? Žili byste nezřízeným životem plným alkoholu, drog a náhodného sexu? Nebo by jste na to šli pragmaticky a postavili si nějaký atomový kryt se zásobami na půl roku dopředu? Nebo byste jen seděli a čekali na konec? Dodge (překvapivě výtečný Steve Carell, s jehož postavou jsem od prvních okamžiků sympatizoval) nezvolil ani jednu možnost z výše psaných, namísto toho se rozhodl vyrazit na cestu a vidět se po letech se svojí dávnou přítelkyní. Osud či náhoda mu však do té cesty připletl osudovou lásku (Keira Knightley nebyla snad nikdy krásnější, navíc ze svého bytu, při rychlém útěku před vandaly, sbalila namísto šperků nebo čehokoli jiného... vinylové desky, a pak kdo by jí nemiloval :-), se kterou mu však bylo vyhrazeno prožít jen pár dní, svých posledních dní, jejích posledních dní, posledních dní celé planety... Slza v oku na konci filmu zaručena ;-) ()

• Název filmu se inspiroval písní "Preaching the End of the World" od amerického zpěváka Chrise Cornella. (R´Hell)
  • Představitelé manželského páru Steve Carell a Nancy Carell jsou ve svazku manželském i ve skutečném životě. (..Lucas..)
  • Celosvětová premiéra proběhla 18. června 2012 na filmovém festivalu v Los Angeles. (BMW12)