Grimm

Dráma / Mysteriózny / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (viac)

Eawy

Tento seriál má presne to čaro, ktoré ja vyhľadávam. Podobne ako čarodejnice, či supernatural, nemá príliš zložité základy. Má jednoduchú štruktúru, na ktorú si veľmi rýchlo zvyknete, minutáž priam nedovoľuje aby sa objavilo veľké množstvo hluchých miest. Nadôvažok je hlavný hrdina veľmi príjemný chlapík, ktorý nemusí chodiť 95% času do pol pása vyzlečený aby ste si ho obľúbili (nie, že by som sa sťažovala, keby chodil). Rovnako celé seriálové "osadenstvo" pôsobí veľmi jednoducho (každá menšina má svojho zástupcu). Čo sa týka jednotlivých príbehov, sú zaujímavé a ja osobne považujem za veľké plus, že Nick vyšetruje prípady ako policajt aj ako Grimm. A teda nie, všetky príbehy vyžadujú jeho "schopnosti" a postupuje rovnako ako kriminalisti. Hláškovanie vedľajších hrdinov je tiež osviežením. 80% ()

ARI50

Kouzelný seriál plných stvoření, ne kecám trochu strašidelný a zajímavý hlavně ale působí velmi opatrně čekal jsem kdy dokáže vznést světlo co nejvíc a nic, je pravda že jsou díly hodně solidní ale některé dost nedomyšlené a slabé a tak si myslím že je povedený ale není to bomba. Aspoň že potvory byli někdy dost super. ()

topr harley

Celkem povedený scifi seriál, který se mi ze začátku docela líbí. Řekl bych, že v mnohém kopírují Supernatural, to by mi zase tak nevadilo, takových seriálů pro mě nebude nikdy dost. Jen mám trochu obavu, že se to postupem času vyvine v něco beztvarého a jednotvárného. Jednu nebo dvě série se to dá udržet ale jak dlouho asi může tvůrcům stačit kopírovat klasické pohádky, budou muset vymyslet něco dalšího, nějakou hlavní dějovou linii. Počítám, že se bude jednat o záchranu celého světa nebo něco podobného a to by mohl být kámen úrazu. Takže uvidíme. ()

evilmind

Oceňuju především to, že mezi množstvím show s nadpřirozeným elementem se Grimm snaží o jakous takous originalitu, tj. není plný předvídatelných a známých monster - což kromě možná Lost Girl dneska už nikdo nedělá. Jinak je ovšem ten koncept samotný divný, Grimm nemá žádou zvláštní schopnost s monstry bojovat (tudíž nedává smysl proč se ho bojí), a bez toho, aby si běžel v každé episodě pro tahák do přívěsu, ani netuší, co stojí proti němu. Navíc cast postrádá vnitřní chemii, především ten asijský policajt tam ční jako nějaká komická figurka, které na poslední chvíli sebrali z úst vtipy. Sympatická je od první episody snaha o jakousi temnou linii v pozadí, ale ani ta opět díky faktické bezmocnosti Grimma nedává smysl... Škoda, ale jako na oddechovku se na to dívat dá. ()

DavidS.

Vždycky jsem si přál ručně kreslený bestiář, abych mohl poznat, kdo ze sousedů je vlkodlak nebo podobná potvora...Jenže mám tu smůlu, že se nejmenuji Grimm...Na německé bratry pohádkáře ale raději v této souvislosti zapomeňte, protože tento seriálový počin je úsměvná šestáková detektivka, která se přiživuje na konceptu nadpřirozena... ()

Galéria (3 314)

• Ve 4. epizodě 3. série na počítači běží zprávy o pohřbu Erica Renarda v Rakousku. Na záběrech je ale viděna brána a před nádvoří Pražského hradu. V záběrech lze ještě vidět služební auto PČR Škoda. (Shakaar)
  • V 7. epizodě 3. série se objevila čepel náramně podobná skryté čepeli z herní série "Assassins Creed". (Blackhand47)
  • V záběru, kdy Monroe (Silas Weir Mitchell) a Rosalee (Bree Turner) připravují dům pro příjezd malého Kelyho a Adnalind, jsou v postýlce plyšáci. Konkrétně jde o vlka a lišku. Jde o narážku na postavy Monroa a Rosalee. (Folda95)