Neváhaj a zavolaj

• Česko Neváhej a zavolej… (viac)

Prehnane ambiciózna Lauren (Anne Miller) zostala sama po tom, čo ju opustil priateľ. Slobodomyseľná Katie (Ari Graynor) sa zatiaľ pomaly lúči s bytom svojich snov, pretože márne hľadá spolubývajúcu. Hoci obe dievčatá na prvý pohľad nemajú nič spoločné, zo zištných dôvodov sa k sebe nasťahujú. Keď Lauren zistí, že Katie pracuje ako operátorka erotickej linky, uvidí v tom dobrú príležitosť, ako zarobiť peniaze. Vo chvíli, keď ich partnerstvo začne prinášať prvý zisk, sa ale ocitajú pred nečakanou skúškou... (TV Markíza)

kaylin

To je zase jedna komedie. Dvě holky, které se nesnášejí, se nuceně dají dohromady. Každá se jeví naprosto jiná, ale ve skutečnosti jsou obě úplně stejné. Jedna si hledá práci a chce nějaké dobré místo, druhá, která má byt, ale ne peníze, se snaží, seč může, aby si byt mohla udržet. A tak občasně volá nějakým chlapíkům, kteří si to chtějí rozdat alespoň po telefonu. Její nová spolubydlící ji jednou zaslechne a zjistí, o co vlastně jde. Nejprve se na to tváří divně, ale pak se dají do kupy a udělají si malou společnost, kdy nechají pány, aby jim volaly. Tedy volá pouze jedna, drhá je spojovatelka. Mají z toho celkem dobrý byznys a jsou z nich najednou BFFs, tedy nejlepší kamarádky nadosmrti. Jenže to by to nebyl film, aby v něm chyběly nějaké ty zvraty a pády. Na snímku "For a Good Time, Call..." je zajímavé, že to je a není romantický film. Není v tom smyslu, že o ty chlapy tady v konečném důsledku zase tolik nejde. Romantika je zde v jiné rovině a to v rovině vztahu obou žen. Ne, není to lesbický film, i když místy k tomu nemá daleko, ale ty holky k sobě prostě nacházejí cestu způsobem, který je obdobný pro romantické filmy, kde jde o muže a ženu. Vlastně není film "For a Good Time, Call..." zas tak moc odlišný od dalšího snímku, o kterém chci psát. "Hlavně nezávazně" je klasickou romantickou komedií, "For a Good Time, Call..." je romantickou komedií méně standardní, ale místy skutečně zábavnou. Taková camea Setha Rogena a hlavně Kevina Smithe rozhodně stojí za to. Jinak ale na film asi snadno zapomenete. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/divosi-10-years-divoka-stvoreni-lets.html ()

Necrotongue odpad!

Nic velkého jsem od této komedie nečekal, po jejím shlédnutí mi ale došlo, že jsem se za celou dobu nezasmál, což je u komedie dost podstatná vada, a bylo rozhodnuto. Už téma filmu nebylo nic moc, protože některé záležitosti jdou zcela mimo mě. Příklady: sex po telefonu (to už musí být člověk totálně zoufalý, nebo to viděl ve filmu a přišlo mu to děsně cool), striptýz (proč vlastně?), sex v oblečení, sex potmě a podobně. A tady bylo skoro všechno, navíc to doplňovaly přiblblé dialogy a zběsile přehrávající Justin Long. Myslím, že šlo o další snímek, který byl natočen výhradně pro americké publikum a který nikdy neměl překonat Atlatik. / Poučení: Když nepomůže ani inovativní kuřba v koupelně, je po vztahu. ()

MontyBrogan

Bláznivá komédia s celkom šablónovitou zápletkou, ktorá vyústi v neočakávané dianie plné nápadov, vtipov (podarených aj trápnych), nekorektnosti a dalo by sa povedať, že prebehne aj nejaký ten vývoj postáv. Neviem či to bolo z prvej vety zrejmé, ale táto komédia dosť pripomína sitcomy. A teda pre určité vrstvy publika (hlavne dievčatá) by to bol dosť dobrý ťahák ako pilot k seriálu s rovnakou témou. Mne ale bohato stačil film. ()

dr.horrible

Budú SPOILERy! V podstate úplná sračka. Film pre ženy, bez príbehu a s vulgárnym scenárom. Postavy za celý čas neprebehnú žiadnym vývojom ani zmenou; jedna si rozpustí vlasy a druhá prizná, že je panna - to je všetko. Väčšina humoru spočíva v onanistických scénkach, čo občas vychádza, občas nie. Hlavné hrdinky sú tupé a najemočnejšie okamihy prebiehajú počas sexu, predstieraného sexu, prípadne sú utužované malíčkovými prísahami. Od režiséra "The Saddest Boy in the World" som teda rozhodne čakal viac, ale keďže sme boli zhúlení (že, kolega), bavil som sa celkom obstojne. Troma hviezdičkami hodnotím hlavne pre cameá Rogena a Smitha v oných onan scénach a za zatmievačku (!) použitú zhruba pol hodinu pred koncom. A ešte za nové slovo, ktoré ma Justin Long naučil (vznikne spojením slov telefón a anál, ale viacej už neprezradím). Edit: Katie nakoniec o to panenstvo príde, takže áno - deflorácia by mohla byť považovaná za vývoj postavy. :D ()

Slartibarkfast

Další laciná komedie na tři doby. Tentokráte o dvou hravých děvčatech, které povzbuzují chlapce po telefonu při jejich masturbaci. Jedna odkopnutá narcistickým nýmandem, druhá panna s pověstí štětky. Ve finanční nouzi se ta odkopnutá vrhne do společného spolubydlení s tou druhou, ač k sobě cítí odpor, vyvolaný dávným konfliktem. O ničem jiném vlastně ani není tento pokus o vtip, tedy nevím, jak to více rozvést. Pár světlých momentů se tam však nalézt dá, ale nejde o nic zásadního. Jedinou super vlastností tohoto filmu je, že na něj okamžitě zapomenete. 40% ()

• Snímek byl natočen za pouhých 16 dní. (spiderpig)