Úspešná právnička Claire Kubik (Ashley Judd) žije svoj život bez zaváhaní. Skvelá kariéra, nádherný dom a to najdôležitejšie: úžasný manžel. Vedľa nej stojí človek, ktorého miluje a koho pozná lepšie ako kohokoľvek iného. Lenže čo ak sa sa všetko, čo pozná a všetko čo vie ukáže ako lož. Táto nočná mora sa pre Claire stala skutočnou a to všetko po nepodarenej lúpeži u nich doma. Krátko po nej pri dverách stoja agenti FBI jej milovaného manžela Toma odvádzajú v putách. Zdá sa, že Tom sa v skutočnosti volá Ronald Chapman a pred pätnástimi rokmi bol súčasťou tajnej vojenskej operácie v Latinskej Amerike, ktorá sa zmenila na masaker civilistov. Tom sa pred očami svojej milovanej ženy priznal ku všetkému okrem zodpovednosti za masaker. V skutočnosti si však ktosi veľmi želá, aby bol odsúdený. Práve Tom totiž môže identifikovať skutočných vinníkov. Mužov, ktorí vydávali a vykonávali rozkazy zabíjať civilistov. Tak, či onak, onedlho začne súd a Claire je rozhodnutá svojmu manželovi pomôcť. Nepozná však prostredie vojenského súdu a tak se obráti na skúseného vojenského právnika Charlieho Grimesa (Morgan Freeman). Ich cesta za hľadaním pravdy ich však môže stáť život... (oficiálny text distribútora)

Orlau32

Musím říci popravdě,že filmu dávám 50% jenom proto, že tam hrál Morgan FREEMAN a velmi nedějná hvězdička Ashley JUDD. Jinak mě děj filmu málo zaujal (s touto tématikou už bylo natočeno spoustu jiných filmů a s lepší réžii), Celý film byl normální detektivka z vojenského prostředí a thriller tam byl akorát posledních 7 minut. (Jakmile u PC objevila paní advokátka, že jí manžel celou dobu lhal a že žije se zločincem). Dále musím vytknout réžii hrubou chybu : jestliže někdo dostane 2 zásahy s pistole do břicha, není schopen se rvát a vydávat ze sebe takovou sílu při rvačce. Krvácení v těchto měkkých částech jde tak rychle do břicha a jsou u toho takové bolesti, že postřelený není schopen vstát - natož se prát. A zásah byl na pravou stranu čili do játry a střev. Leda, že by američtí vojáci byli vycvičení i v tom, jak zadržet na pár minut prudké vnitřní krvácení, když dokážou obelstit detektor lži. ()

Necrotongue

Tento snímek jsem viděl už hodně dávno, vůbec jsem si nepamatoval jeho děj, nenapsal jsem k němu komentář/recenzi a netušil jsem, proč jsem ohodnotil tak nízko záležitost, v níž hraje Ashley Judd a Morgan Freeman. To byly důvody, které mě dovedly k dnešní repríze, díky níž píšu tento komentář/recenzi a která mi zodpověděla všechny případné otázky. Hlavně už teď vím, proč stačily jen dvě pěticípé.Ten film není dobrý. Nejde sice o žádnou hrůzu, kvůli níž bych si měl vyškrábat oči, jen je tak trochu nudný a mocně neoriginální. Příklad 1 a možný spoiler, i když se budu snažit, aby na něj nedošlo: Krátce potom, co byla odhalena hlavní zápletka, mi bylo jasné, jak dopadne soudní proces. Proč? Protože jsem už viděl několik snímků natočených podle stejného mustru. Příklad 2 a možný spoiler etc.: Závěrečný zvrat pro mě vlastně žádným zvratem nebyl. Proč? Platí stejné zdůvodnění jako v Příkladu 1. Opravdu jsem nepochopil to bezuzdné hýření; tvůrci filmu vydali značné sumy za kvalitní obsazení, ale zároveň těmto hercům nedali k dispozici scénář, na jehož základě by mohli předvést, co skutečně umí. Úplný závěr filmu vypadal na spolupráci se společností Disney, a pokud bych v té chvíli ještě váhal, byl by tou poslední kapkou do poháru mého znechucení. Tohle bylo jedno velké, filmové klišé. / Poučení: K čemu detektor lži? Pravdu najdeš ve víně. Potvrzuje deset z deseti vinařů. ()

ajuska

Celkem slušný film ze škatulky soudních dramat, při nichž vylézají na světlo utajované armádní, vládní či jiné machinace. Škoda jen, že každý okamžik filmu je tak zoufale předvídatelný (za předpokladu, že už jste pár filmů v životě viděli) a vše korunuje zbytečně přepálený konec. Jednou koukatelné, vracet se k tomu však určitě nebudete. ()

blackrain

Je skutečně ta osoba vedle, které se ráno probouzíte váš milující manžel? Co když má tajemství, o kterém by jste raději nevěděli? Vše čemu jste doposud věřili se může během pár minut změnit. Vše může být dokonalá lež. Váš poklidný život se zhroutí jako domeček z karet. Těžký zločin je film z prostředí vojenského soudu. Takové prostředí je velmi atraktivní. Morgan Freeman byl jako vždy brilantní, ten ani nemůže být špatný a Ashley Judd mu výtečně sekundovala. Film není vůbec nudný. ()

El-Barto

Hodnocení by bylo vyšší, nebýt toho, že se celý film odehrává kolem právničiny, kterou z celého srdce nenávidím. Jako vždy jsem se těšil z perfektního Morgana Freemana a celkem přijemně mě překvapila Amanda Peet. Ještě musím zmínit obratně zvládnutý závěr filmu (škoda, že se film neodvíjel v podobném duchu celou dobu). Jako ztrátu času bych to rozhodně nepovažoval, ale nebýt tý právničiny... ()

• Postavu Claire mala stvárniť Anne Heche, tá však ponuku odmietla, pretože sa jej zdalo, že by mala vo filme priveľa priestoru, čo jej nevyhovovalo kvôli tehotenstvu. (pancoyote)
  • V dřívějších verzích scénáře měla postava Ashley Judd vyučovat zákon na Univerzitě Harvard. (Jocker94)